Gå til innhold
Hundesonen.no

Hottentotten på bondegårdsferie


Raksha
 Share

Recommended Posts

Hottie aka hottentotten/totten/tottelotten er på ferie hos oss.

De første dagene så vi absolutt aller mest av henne i denne stillingen:

8576556897_a80b55232f_z.jpg

Men brått så kom den ordentlige Hottie frem, og i dag så ble de foreviget på kamera. Ps. Kasko ønsker seg sånn grønn fin joggedress. :aww:

Løpe nedover innkjørsla bak gamlehuset er perfekt som oppvarming, og man får så utrolig fin fart når man kommer opp igjen! Gutta vet at de ikke skal løpe den veien, så de venter "pent":

8577656038_0f5382626d_z.jpg

Jage litt på lukisen:

8576554971_8fd38751a1_z.jpg

8577654412_68d27cb0e4_z.jpg

"sa du pølse?"

8577653704_8f137cd4c8_z.jpg

Byjenter kan også fjase i snø. :aww:

8577652900_2ca89aa0a2_z.jpg

men dette var litt i overkant mye:

8577652036_476ff0a4f2_z.jpg

Lukisen viser hvordan det SKAL gjøres:

8577650962_ae879b9324_z.jpg

8577649864_eedd86889b_z.jpg

Tottenrompe i farta:

8577648936_570af91359_z.jpg

Villoggæernlukis:

8576547935_b05ea19ef4_z.jpg

8576547455_c1031fd246_z.jpg

Med villoggæernTott:

8577646924_f7cc30d9cf_z.jpg

8577646216_48ec9dd518_z.jpg

8577645526_39e1b818cd_z.jpg

Jeg kom i skade for å si "kom!"

8577644560_52d7344f9f_z.jpg

og de vet at jeg har pølse i lomma :lol:

8577643730_b58eaa55f2_z.jpg

Omtrent her har kasko krasja i beinet mitt, så var det bare de to andre igjen:

8576542965_e884b508c3_z.jpg

Det var det - tottelott har tint opp. :wub:

  • Like 23
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk og ja, er digg å se at hun koser seg sånn. Hun har gjort jobben sin fra dag en, for gutta elsker å ha henne her. Men nå får hun trimmet dem litt også :D

Herlige bilder! Si ifra når du er lei av hu, synes hun hvisker at hun godt kunne tenkt seg å være på Gran en stund :yes:

*fnis* Må ikke si sånt, brått så står hun på døra!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

*det satt ikke så innmari langt inne da, men det behøver jeg ikke si og heller beholde :innocent: min*

:lol::lol:

:lol: Og jeg som skulle si at det er nå din feil at jeg har Lupin så skulle bare mangle :aww::lol:

Lupin er sliiiiiiiiten - har ikke sett han så sliten siden lenge før kahlo ble borte. :lol: Han har da aldri trengt å sette inn full fart i mer enn et par sekunder for å dra unna andre hunder - men denna damen her henger i rompa på han og sier han er feit, så han må løpe fortere. :lol: Han som hater kloklipp, klippet nettopp begge bakbeina hans og han sov fremdeles. :lol:

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...