Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får mat på kvelden/ettermiddagen. Er det mannen som mater får de en klump v&h frossen/halvfrossen hver i hundegården, er det jeg får de det tinet i skålene sine inne med masse dilldall. Skålene står av og til fremme, men alltid tomme :P

Skrevet

Min har alltid matskålen framme, og passer på å sjekke/fylle opp om det begynner å bli lite igjen der. Han har alltid vært flink til å dele opp måltidene sine selv, så har ikke sett behovet av at jeg skal dele opp måltidene for han. :)

Med unntak av slankeperioden hans etter han hadde vært hos bestemor(altså min mamma) og blitt bortskjemt en hel sommer. :aww:

Skrevet

Det ville aldri falt meg inn å fore døgnet rundt. Mine får mat på kvelden og det er borte på noen sekunder. En periode lekte en av de hobby anoretiker og da fikk han ti minutter for skåla forsvant.

Du som forer hele tiden hva Gjør du da når du skal reise? Kjøre langt ol?

Skrevet

Får mat en eller annen gang etter at vi står opp og en eller annen gang før vi legger oss. Unngår rutiner bevisst siden vi ikke har rutinehverdag :)

Skrevet

En gang på morran og en gang på kvelden. Før så hadde jeg mat ståendes fremme hele tiden, men Trym begynte å forsyne seg litt grovt så da ble det slutt på det :P

Skrevet
forumet er blitt kjempe flott folkens:) STå på :shock:
Åh ja. Min gamle bc dør mentalt kl 7,for hun fikk alltid mat da. Om vi kjørte bil så stoppet vi nesten. Så ille var det. Jeg skal aldri aldri ha rutine hunder igjen :-P mine skal kunne trene og være med på ting selvom de ikke får mat på x klokkeslett.

Så her får man mat når man får :-P

Skrevet
Du som forer hele tiden hva Gjør du da når du skal reise? Kjøre langt ol?

Det er veldig sjelden jeg reiser med han eller kjører langt. Lengste jeg har reist med han er 4 timer, da ventet jeg med å fore til vi var framme. Hadde jeg reist lengre, så hadde jeg tatt noen pauser på veien så han fikk spise litt samtidig som vi luftet :)

Skrevet
Det er veldig sjelden jeg reiser med han eller kjører langt. Lengste jeg har reist med han er 4 timer, da ventet jeg med å fore til vi var framme. Hadde jeg reist lengre, så hadde jeg tatt noen pauser på veien så han fikk spise litt samtidig som vi luftet :)

hvorfor er det "viktig" at hunden din har tilgang til mat hele tiden? Du aner jo ikke når den må på do, eller i forhold til trening så er jo skjeldent en mett hund lett å trene med, eller for lengre turer. Nå har du jo en liten rase men man lurer jo for det.

Skrevet
hvorfor er det "viktig" at hunden din har tilgang til mat hele tiden? Du aner jo ikke når den må på do, eller i forhold til trening så er jo skjeldent en mett hund lett å trene med, eller for lengre turer. Nå har du jo en liten rase men man lurer jo for det.

Han er veldig flink til å si ifra om han må på do, og mener han at jeg har sovet for lenge og at han må ut tidlig på morgenen, så blir jeg vekt av et par slikk i ansiktet. Har aldri hatt noen problemer med at han ikke ville ha tatt i mot godbiter eller virker lite interessert under trening. Da får han noe annet enn tørrforet i skåla, så da blir det veldig interessant uansett om han akkurat har spist. Men om jeg vet at jeg skal ha en lengre treningsøkt med han, der jeg krever litt mer enn "vanligvis" så tar jeg bort maten en stund før.

Edit; Men som sagt, han har alltid vært flink til å dele opp måltidene sine selv. Så når jeg er hjemme spiser han stortsett 2-3 ganger i løpet av dagen :)

Skrevet

En om morgen og en om kvelden, tørrfôr, borte på 2 sek, om han en sjelden gang ikke spiser med det samme så bare lar vi den stå til han gjør det. :) ++++ middags rester og grønnsaker, men han begynner å bli "barn" så han har begynt å legge vekk brokkoli (altså løfter dem ut av bollen sin og legger dem ved siden!!) også leker han med gulerøttene han får. Rare voffen min ^^ :wub:

Skrevet

Når vi står opp og enten før eller etter vi har spist middag. Tidspunktene varierer litt, men ikke noe problem å hoppe over et måltid heller, om vi er på reise eller jeg bare glemmer å gi dem mat. :P

  • Like 1
Skrevet

V&H 2 ganger om dagen, som regel til faste kl slett. Og selv om det gjør at jentene gjerne begynner å "mase" (om kvelden) alt fra 1 time til 1/2 time før, så synes jeg det er greit. De er rimelig sjarmerenes der de på hver sine måter prøver å lokke meg til å gi de mat før tiden :wub: Sier jeg de skal slutte å mase så gjør de det også. Null problem.

Guest Jonna
Skrevet

Ingen rutiner da jeg ikke har noen jobb som er laget for rutiner.

Men de får mat når jeg står opp/når jeg kommer hjem fra nattevakt. Også en eller annen gang iløpet av ettermiddag/kveld.

Maten er spist opp iløpet av 30-90 sek.

Skrevet

Fòrer hver morgen når jeg står opp og setter på kaffen. Neste gang blir rett før jeg skal spise middag, sånn om trent når jeg står og lager den.

Som hos JeanetteH, så er maten borte fra 30-90 sek her også :P

(Men får Dany vom, så er den borte i ett jafs. Dvs 1 sek)

Skrevet

Her har vi akkurat laget nye rutiner, i håp om å få noen rutiner :lol:

De voksne får mat morgen og kveld, og valpen får morgen/middag/kvelds. Stabyen sultes minst en dag i uken, og på sine verste perioder oftere.


Skrevet

En gang når jeg står opp og en gang mellom 17-20 alt etter som når jeg stod opp eller om vi skal på kurs eller trening på kvelden. Vil ikke komme dit med en mett hund :P

Skrevet

grytidlig morgen og tidlig kveld i ukedagene, i helga forskjøvet med to-tre timer. For meg er det viktig å vite nøyaktig når de åt sist, i tilfellerottefelle magedreining. Men de maser ikke om mat om det skulle gå over tia. Oabba gjorde det når jeg først fikk henne, matvraket hun var, men hun selvregulerer nå slik som Valpis, så de eter det de trenger og lar overskuddet ligge igjen i skåla.

Med unntak av svinekjøtt, det kan begge to ete til de sprekker :lol:

Skrevet

Frokost og middag. Slafs - sluk - borte. Skulle skålene stått fremme hadde jeg blitt gal av lyden av skåler som blir dytta/slikka bortover gulvet i håp om å finne bare eeeeen liten smule til. Har også alltid magedreining i tankene, selv om det ikke er et stort problem på mine raser, så unngås foring rett før/etter tur i tilfelle..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...