Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Ursa Major's Somebody To Love

lever/hvit tispe

f. 19.12.12

Far: (NORD UCH NV-07-08 NVV-12) Westaway Into The Mystic

Mor: (SE UCH) Art-Wave's Awesome

IMG_2380_zps8804d3a0.jpg

Ursa Major's Skywalker

lever/hvit hannhund

f. 01.08.12

Far: NORD UCH Mompesson Escourt

Mor: SE N UCH Ursa Major's Shine on1797574_10153847541525591_507540138_n.jpg

Endret av Kaja
  • Like 7
  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kan trygt si at Malle og Kix har funnet tonen. I natt var første natten med begge hundene sammen. VI gikk å la oss i 1 tiden, og Malle og Kix sov tett inntil hverandre hele natten gjennom. Da Mure

Latskapen lenge leve!

Kixen er røntget, og resultatet er HD A! Nå venter vi bare på resultatet fra fronten, så skal vi feire!

Skrevet (endret)

Nommin, guri land så søt! :wub:

Edit; Gratulerer, heter det ja! Beklager fullstendig mangel på folkeskikk :lol:

Endret av *mokken*
  • Like 1
Skrevet

Jeg skulle hentet en stabijtispe i Sverige, som skulle vært (forhåpentligvis, naturligvis) min og Malles oppdretters nye avlshåp, men, desverre, det viste seg at tispen (eneste i kullet) var tricolor, hvilket ikke er en godkjent farge på stabij, så det tilbudet utgikk.

Ingen av mine andre planer/reserveplaner gikk min vei heller, og da jeg fikk spørsmål om jeg ville lease ut Malle for et kull i fremtiden, da var saken grei. Da ble det springer nå, og evt Mallebaby som neste stabij om noen år. :)

(Og, bare for å poengtere det, siden dette er sonen, å skulle avle på Malleballen er på ingen måte bestemt, men fortsetter hun utviklingen i den retningen hun gjør, så er det ikke nødvendigvis en usannsynlighet. ;) )

  • Like 2
Skrevet
Jeg og trodde du skulle ha en til stabij?

Gratulerer, hun ser helt bedårende ut!! :wub: Svart eller brun?

Bikkja er jo brun, men papiret sier lever, og jeg sitter igjen og lurer på hva pokker forskjellen på denne og en brun stabij er. For en brun stabij, er en brun stabij, mens en brun springer tydeligvis er en leverfarget springer. :lol:

Skrevet
Bikkja er jo brun, men papiret sier lever, og jeg sitter igjen og lurer på hva pokker forskjellen på denne og en brun stabij er. For en brun stabij, er en brun stabij, mens en brun springer tydeligvis er en leverfarget springer. :lol:

Dalmatinere er og leverfargede på papiret (tror jeg? Jo...) men jeg vil nå si de er brune jeg altså :P

Skrevet

Gratulerer så mye! Springere er helt herlige, jeg vil tafse på babyen!

Bikkja er jo brun, men papiret sier lever, og jeg sitter igjen og lurer på hva pokker forskjellen på denne og en brun stabij er. For en brun stabij, er en brun stabij, mens en brun springer tydeligvis er en leverfarget springer. :lol:

Hva fargen heter, handler mye om hva fargen kalles i rasens hjemland, men også hva slags genetiske kode og arvegang det har.

For eksempel fargen tricolor - det skrives tricolor på for eksempel de sveitsiske rasene, mens på britiske raser skrives det tricolour.

Andre variasjoner over samme lest er gul vs blakk vs tan, du har lever vs brun vs tan, du har rød vs tan, du har droplet vs skimlet vs merle, du har grå vs blå, også videre.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...