Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 566
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sikkert sæd, sannsynligvis en av handlerne som har kjøpt seieren på forhånd.

Broren til Bodil nr 2 i special junior dog, av 19

Frokost inntatt, kameraet ladet og snart går bussen. Crufts, here I come!

Posted Images

Skrevet

Jeg vet om et par norske bernere som er påmeldt, og antar et par andre norske bernere er påmeldt. Og en bekjent stiller sin tervtott. Så søndag blir vel den store Cruftsdagen for meg.

Jeg stilte i 2009, og jeg synes vel ikke at det var så himla mye mer strul enn da jeg stilte i Salzburg i fjor - det er langt og dyrt, men en tar det jo som en ferietur, både økonomisk og tidsmessig. Nå har jo britiske myndigheter lempet litt på reglene også, så det er lettere å komme inn med hund nå enn det var i 2009 - da måtte blodprøva være minst seks måneder gammel, så det var ikke bare å spontandra til England.

Skrevet
Noen som vet når finalene begynner i kveld?

Får ikke sjekket på mob.

18.15 Group Judging (Terrier) and Presentation 19.05 Group Judging (Hound) and Presentation 19.55 Programme Ends

:)

Guest Jonna
Skrevet
18.15 Group Judging (Terrier) and Presentation 19.05 Group Judging (Hound) and Presentation 19.55 Programme Ends

:)

Det betyr 1900 norsk tid da?

Guest Jonna
Skrevet
Da antar jeg det ikke er kåret noen BOB i RR enda da..

Iblandt er de ekstremt trege på store raser.

Guest Jonna
Skrevet
Jeg tror jeg har juniorer inni ringen nå. Junior BIS eller noe slikt. Hvilken link bruker du?

Kom inn når jeg ikke gikk via linjen på FB sin Crufts live link, eller via crufts sin hjemmeside. Men nå jeg fant yputube siden uten noen reklame for crufts.

Skrevet
Kom inn når jeg ikke gikk via linjen på FB sin Crufts live link, eller via crufts sin hjemmeside. Men nå jeg fant yputube siden uten noen reklame for crufts.

Funker den? Jeg er på den med reklame. Det er ofte veldig mange folk som skal innpå live view samtidig, og da har det hendt ofte at jeg ikke har kommet meg inn.

Guest Jonna
Skrevet

Denne fungerte:

Edit:

jeg blir så utrolig skuffet når jeg ser så mye napping, tydeligvis er bikkjene vant med det også for den korreksten gir de F i...

Skrevet

Sikkert et dumt spørsmål, men når de har løpt runda si og stiller seg ved dommeren igjen virker det som om han gjør noe (f.eks lager lyd med et eller annet i hånda. ) Gjør han det, eller er det noe jeg innbiller meg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...