Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har ikke bilder av alle, kun noen få, og noen av halvsøsknene (samme far, og mødrene er søstre).

Halvbror Bilbo

bilbo_zps82b96eaa.jpg

Bror Bodhi
bodhi_zps1d8d2ec7.jpg

Søster Clio
clio_zps406a4dde.jpg

Clio
clio2_zps5a7b11f3.jpg

Clio
clio3_zpsd33e4e24.jpg

Søster Jessie
jessie_zpsc58970ff.jpg

Bror Muttley (han ser veldig lik ut som Marvel, skulle gjerne sett flere bilder)
muttley_zps6d3bc070.jpg

Halvbror Teddy (hvis dere husker så skrev jeg i Akkurat Nå om en hannvalp de hadde igjen fra forrige kullet som de sa vi kunne få hvis vi ville da vi kom for å besøke, det er han her)
teddy_zps72de73d9.jpg

Halvbror Vinnie
vinnie_zps79509411.jpg

Halvbror Zeus
zeus_zps4138f842.jpg

  • Like 1
Skrevet

Damn, doble sporer på bakbeina på ene søstra? Reine lundehunder! :lol::whistle:

Han Marvel var nå finest av alle du har lagt ut bilde av, husker noe om at dere syntes en av de andre var en favoritt, men i ettertid blir det nå alltid den som har blitt utvalgt som er finast :D

Ikke ment som kritikk eller noe - jeg spør av nysgjerrighet - har boerboelen veldig "spredt" fot? Altså, det er jo ikke en svak pote, men tærne er liksom så utrolig tydelig i forhold til de mer tette "harepotene" jeg er vant med fra f.eks labrador. Men then again har jo labradoren svømmehud mellom beina så det bidrar kanskje til mer "helhet" :lol:

Skrevet
Damn, doble sporer på bakbeina på ene søstra? Reine lundehunder! :lol::whistle:

Ikke ment som kritikk eller noe - jeg spør av nysgjerrighet - har boerboelen veldig "spredt" fot? Altså, det er jo ikke en svak pote, men tærne er liksom så utrolig tydelig i forhold til de mer tette "harepotene" jeg er vant med fra f.eks labrador. Men then again har jo labradoren svømmehud mellom beina så det bidrar kanskje til mer "helhet" :lol:

Marvel også har dobbelt sett bak! :)

Neida, tar det ikke som kritikk. De "skal" ha bedre tær enn både Marvel og alle søsknene hans, jeg syns generelt jeg ser lite boerboel med "fine tær", altså mindre spredt. Tror det er få oppdrettere som fokuserer på det for tiden.

Skrevet
Vakker!! Er han ikke eldre enn 10 mnd? Var helt overbevist om at han var over året jeg.

Edit: æsj, til den hunden du la ut! Marvel er hunk og slår alle de andre boerboelene i hele europa!

Taaaaaaaaanteeeeeeee Margrethe!!!!!! Du har ikke glemt en annen boerboel nå eller????????? Nurk gråter han nemlig, i senga, da jeg lleste det du skreiv for'n.

Marvel er rett og slett dripsprek ! :)

Skrevet

Jeg tror vi må få flere bilder postet av Nurk altså, ellers kan han ikke klage på avgjørelsen når vi ikke har noe å sammenligne med.. :whistle:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...