Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tok opp først en VOM pølse fra fryseren med 100 % storfekjøtt og tinte den. Etter den var tint tok jeg den opp og da så jeg at det rant litt blod ut og den så ekkel og brun ut, nesten stekt ut. Tok da opp en ny VOM 100 % storfekjøtt og tinte og etterpå åpnet og den hadde akkurat den samme fargen som den første. Er litt redd om den er forderva. Skal den typen så sånn ut?

Skrevet

Det er helt normalt at det er litt blod på den og at den er brunlig. Det er sånn den skal være. Bare vær obs på å bruke den opp innen kort tid, den tåler ikke f.eks en uke i kjøleskap, etter at den er tint. Den feilen har jeg gjort et par ganger nemlig.... :P

Skrevet
Tok opp først en VOM pølse fra fryseren med 100 % storfekjøtt og tinte den. Etter den var tint tok jeg den opp og da så jeg at det rant litt blod ut og den så ekkel og brun ut, nesten stekt ut. Tok da opp en ny VOM 100 % storfekjøtt og tinte og etterpå åpnet og den hadde akkurat den samme fargen som den første. Er litt redd om den er forderva. Skal den typen så sånn ut?

Du skriver om Vom og Hundemat sin 100% Storfevom? Brungrå er helt korrekt farge. Det er ikke storfekjøtt, men storfevom, som er en av magene til kua. De andre vom og hundemattypene har litt mer rosa/røde farger, men de inneholder andre ting (kylling eller laks for eksempel).

Det er ubehandla slakteavfall, så farge og lukt kan endre seg noe fra pølse til pølse, og blod er 100% normalt uansett.

Det tåler fint 3-5 dager i kjøleskapet. Når det blir dårlig er man ikke i tvil på lukta, da lukter det mer enn "rart" :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Riktig som Aslan skriver, det er ikke noe som heter 100% storfekjøtt fra Vom og Hundemat så det er nok 100% storfevom det er snakk om og den er ikke så blodrød som produktene som inneholder kjøtt!

Oversiktene over våtfôrproduktene til Vom og Hundemat, greit å vite hva man gir hunden. :)

  • 9 years later...
Skrevet
On 2/18/2013 at 11:11 PM, Mardina said:

Det er helt normalt at det er litt blod på den og at den er brunlig. Det er sånn den skal være. Bare vær obs på å bruke den opp innen kort tid, den tåler ikke f.eks en uke i kjøleskap, etter at den er tint. Den feilen har jeg gjort et par ganger nemlig... :P

Hva tenker dere om dette da? Bare tint rett fra fryseren (VHM Active easy pack), brun og grå overflate rød inne i. Er dette normalt?

IMG20221123184204.jpg

Skrevet
7 minutes ago, simira said:

Hvis det er tatt opp fra fryseren i dag - og ikke har vært tint før - så ville jeg ikke bekymret meg.

Alle puckene i pakken på 9kg ser slik ut. Spørsmålet er om dette er normalt, om pakken har blitt tint på veien eller i butikken vet man jo ikke.

Skrevet

Om du har kjøpt eller fått levert direkte fra butikk og vet at det gikk rett i fryseren hos deg så bør det nok gå fint. Det er ikke unormalt at det ser litt brunt ut utenpå, som nevnt lengre opp.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...