Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tok opp først en VOM pølse fra fryseren med 100 % storfekjøtt og tinte den. Etter den var tint tok jeg den opp og da så jeg at det rant litt blod ut og den så ekkel og brun ut, nesten stekt ut. Tok da opp en ny VOM 100 % storfekjøtt og tinte og etterpå åpnet og den hadde akkurat den samme fargen som den første. Er litt redd om den er forderva. Skal den typen så sånn ut?

Skrevet

Det er helt normalt at det er litt blod på den og at den er brunlig. Det er sånn den skal være. Bare vær obs på å bruke den opp innen kort tid, den tåler ikke f.eks en uke i kjøleskap, etter at den er tint. Den feilen har jeg gjort et par ganger nemlig.... :P

Skrevet
Tok opp først en VOM pølse fra fryseren med 100 % storfekjøtt og tinte den. Etter den var tint tok jeg den opp og da så jeg at det rant litt blod ut og den så ekkel og brun ut, nesten stekt ut. Tok da opp en ny VOM 100 % storfekjøtt og tinte og etterpå åpnet og den hadde akkurat den samme fargen som den første. Er litt redd om den er forderva. Skal den typen så sånn ut?

Du skriver om Vom og Hundemat sin 100% Storfevom? Brungrå er helt korrekt farge. Det er ikke storfekjøtt, men storfevom, som er en av magene til kua. De andre vom og hundemattypene har litt mer rosa/røde farger, men de inneholder andre ting (kylling eller laks for eksempel).

Det er ubehandla slakteavfall, så farge og lukt kan endre seg noe fra pølse til pølse, og blod er 100% normalt uansett.

Det tåler fint 3-5 dager i kjøleskapet. Når det blir dårlig er man ikke i tvil på lukta, da lukter det mer enn "rart" :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Riktig som Aslan skriver, det er ikke noe som heter 100% storfekjøtt fra Vom og Hundemat så det er nok 100% storfevom det er snakk om og den er ikke så blodrød som produktene som inneholder kjøtt!

Oversiktene over våtfôrproduktene til Vom og Hundemat, greit å vite hva man gir hunden. :)

  • 9 years later...
Skrevet
On 2/18/2013 at 11:11 PM, Mardina said:

Det er helt normalt at det er litt blod på den og at den er brunlig. Det er sånn den skal være. Bare vær obs på å bruke den opp innen kort tid, den tåler ikke f.eks en uke i kjøleskap, etter at den er tint. Den feilen har jeg gjort et par ganger nemlig... :P

Hva tenker dere om dette da? Bare tint rett fra fryseren (VHM Active easy pack), brun og grå overflate rød inne i. Er dette normalt?

IMG20221123184204.jpg

Skrevet
7 minutes ago, simira said:

Hvis det er tatt opp fra fryseren i dag - og ikke har vært tint før - så ville jeg ikke bekymret meg.

Alle puckene i pakken på 9kg ser slik ut. Spørsmålet er om dette er normalt, om pakken har blitt tint på veien eller i butikken vet man jo ikke.

Skrevet

Om du har kjøpt eller fått levert direkte fra butikk og vet at det gikk rett i fryseren hos deg så bør det nok gå fint. Det er ikke unormalt at det ser litt brunt ut utenpå, som nevnt lengre opp.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...