Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tok opp først en VOM pølse fra fryseren med 100 % storfekjøtt og tinte den. Etter den var tint tok jeg den opp og da så jeg at det rant litt blod ut og den så ekkel og brun ut, nesten stekt ut. Tok da opp en ny VOM 100 % storfekjøtt og tinte og etterpå åpnet og den hadde akkurat den samme fargen som den første. Er litt redd om den er forderva. Skal den typen så sånn ut?

Skrevet

Det er helt normalt at det er litt blod på den og at den er brunlig. Det er sånn den skal være. Bare vær obs på å bruke den opp innen kort tid, den tåler ikke f.eks en uke i kjøleskap, etter at den er tint. Den feilen har jeg gjort et par ganger nemlig.... :P

Skrevet
Tok opp først en VOM pølse fra fryseren med 100 % storfekjøtt og tinte den. Etter den var tint tok jeg den opp og da så jeg at det rant litt blod ut og den så ekkel og brun ut, nesten stekt ut. Tok da opp en ny VOM 100 % storfekjøtt og tinte og etterpå åpnet og den hadde akkurat den samme fargen som den første. Er litt redd om den er forderva. Skal den typen så sånn ut?

Du skriver om Vom og Hundemat sin 100% Storfevom? Brungrå er helt korrekt farge. Det er ikke storfekjøtt, men storfevom, som er en av magene til kua. De andre vom og hundemattypene har litt mer rosa/røde farger, men de inneholder andre ting (kylling eller laks for eksempel).

Det er ubehandla slakteavfall, så farge og lukt kan endre seg noe fra pølse til pølse, og blod er 100% normalt uansett.

Det tåler fint 3-5 dager i kjøleskapet. Når det blir dårlig er man ikke i tvil på lukta, da lukter det mer enn "rart" :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Riktig som Aslan skriver, det er ikke noe som heter 100% storfekjøtt fra Vom og Hundemat så det er nok 100% storfevom det er snakk om og den er ikke så blodrød som produktene som inneholder kjøtt!

Oversiktene over våtfôrproduktene til Vom og Hundemat, greit å vite hva man gir hunden. :)

  • 9 years later...
Skrevet
On 2/18/2013 at 11:11 PM, Mardina said:

Det er helt normalt at det er litt blod på den og at den er brunlig. Det er sånn den skal være. Bare vær obs på å bruke den opp innen kort tid, den tåler ikke f.eks en uke i kjøleskap, etter at den er tint. Den feilen har jeg gjort et par ganger nemlig... :P

Hva tenker dere om dette da? Bare tint rett fra fryseren (VHM Active easy pack), brun og grå overflate rød inne i. Er dette normalt?

IMG20221123184204.jpg

Skrevet
7 minutes ago, simira said:

Hvis det er tatt opp fra fryseren i dag - og ikke har vært tint før - så ville jeg ikke bekymret meg.

Alle puckene i pakken på 9kg ser slik ut. Spørsmålet er om dette er normalt, om pakken har blitt tint på veien eller i butikken vet man jo ikke.

Skrevet

Om du har kjøpt eller fått levert direkte fra butikk og vet at det gikk rett i fryseren hos deg så bør det nok gå fint. Det er ikke unormalt at det ser litt brunt ut utenpå, som nevnt lengre opp.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...