Gå til innhold
Hundesonen.no

Whippetene (2)og "den der"


Recommended Posts

  • Svar 150
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Søster'n min (bikipile) ville jeg skulle lage en introduksjon av bikkjene mine, så da får jeg vel prøve på det. :-) Starter med min aller første hund: - Winnie. Født 28. april 2006 (Bildet er t

I dag er Fant 12 uker, og vi har vært hos dyrlegen. Det gikk helt fint. Noma var og tok nesedråpevaksina, og hun var også superflink, da det er første gang hun får noe i nesa. Men hu stod helt still

Tatt oppstilt bilde av barnebarnet og hans bestemor. Bestemoren er den minste altså, sånn for ordens skyld. Moro å se på likheter og forskjeller.

Posted Images

Skrevet

Tantes lille gutt begynner å se voksen ut :wub:

Sukk... ja! Gått fort!

Så stilige øyne han har :D

Takk! Blir kanskje litt vel intense når de er rettet mot solen?

Rålekker mannemann!

Tuuusen takk! Tihi... Mannemann :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Lurer litt på hvor det ble av disse og hvorfor de absolutt har det så travelt med å se så voksne ut (at Noma oppfører seg mer voksent nå har jeg derimot ikke noe imot)

post-11727-0-50802400-1383581077_thumb.j

post-11727-0-79824800-1383580773.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hahahahaha, så fantastisk bilde, tårene triller her! Og så fornøyde de ser ut (vel, fant ser jo faktisk ut som han synes det er litt kult) :P

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
Skrevet

Ikke skrevet på lenge, og en del har skjedd. :)
Noma har jeg sluttet å trene agility med og fokuserer nå på Fant. Det ble rett og slett for dyrt for meg å trene begge på fast basis. Jeg føler vi snart er klare til å debutere med agility (ENDELIG etter 5 år med hund!!), og storkoser meg med det. :)

Kennelnavnet ble jo godkjent, så startet så smått å drømme om nr 4. Det er en ganske vanskelig prosess føler jeg, mye å tenke på og å ta hensyn til. Min rette kommer vel etterhvert. Foreløpig så kalles hun for Gneis - etter prinsesse Gneis i Donaldbladene. Om dette blir navnet når hun endelig kommer får vi se. ;) Jeg prøver ikke å stresse meg. For meg er det selvsagt viktig at hun har så mange gode kvaliteter som mulig, både eksteriørt og mentalt. Dessuten er jeg nå midt i bachelorskriving, hvilket selvfølgelig tar mye tid. Dette sammen med at Fant skal trenes og han ser ut til å bli bra, gjør at jeg tenker at neste sommer eller kanskje året etter vil være en fin tid. :)

  • Like 1
Skrevet

Dette sammen med at Fant skal trenes og han ser ut til å bli bra, gjør at jeg tenker at neste sommer eller kanskje året etter vil være en fin tid. :)

Da mener du trening i agility, eller har du oppdaga noe med ryggen hans som krever ekstra oppfølging "for å bli bra"?

Gneis er nydelig, og mtp at folk har 5-6 whippeten uten noe problem, så tipper jeg du fint kan ha tre + Noma. :)

Skrevet

Da mener du trening i agility, eller har du oppdaga noe med ryggen hans som krever ekstra oppfølging "for å bli bra"?

Gneis er nydelig, og mtp at folk har 5-6 whippeten uten noe problem, så tipper jeg du fint kan ha tre + Noma. :)

Mener agilitytreningen ja. ;)

Han ser ut til å bli dyktig da, om det var et bedre ordvalg :ahappy:

Ikke sant, vi håper på det og jeg tror selv at det vil gå greit. Whippetene mine er jo ganske aktive for å være whippets, så det er selvfølgelig noe jeg bør ha i bakhodet. En fra litt roligere linjer kan kanskje være noe denne gangen :ahappy:

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Venter familieforøkelse!

Mens Gneis venter på seg, så har jeg nå bestilt meg to rottejenter. Har ikke hatt rotter siden 2007/2008, så gleder meg til å få to stk inn i huset igjen.

Her er Kebab som jeg hadde før, ilag med 3 andre rottejenter; Bjarthilde, Pita og Tortilla. Pita kjøpte jeg og ei venninne (som jeg bodde med den tiden) i en dyrebutikk, og da var hun drektig. Hun fikk 13 unger. Vi beholdt da Tortilla. Tiden med rotteungene var helt fantastisk (og altfor kort!!).

post-11727-0-49782600-1422007029.jpg

De jeg venter nå er fra private og de kommer til å være "helt ferske", så satser på å få et par som blir som små hunder. ^_^

  • Like 1
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...