Gå til innhold
Hundesonen.no

NBSK og NDK Letohallen 27.-28. april 2013


SFX
 Share

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Er det ikke satt opp Beagel? Send en mail til klubbene som arrangerer, så får du svar Jeg skal hit! Luke står for championatet og kan karre til seg 5 tittler om han får cert!! Iiiiiik!! Er ne

Jeg skal!

Han er iallefall en virkelig hyggelig kar

  • 2 weeks later...
Søsteren til Geo skal på lørdag, så nå fikk jeg også litt lyst. :aww: Det var bare det å komme seg fra Ås til Leto tidlig på morgenkvisten da. Hm... Fristen går ut i morgen, er det så?

Arya?

Dany skal begge dager, sitte på? :)

Fristen går ut 10.04 mener jeg å huske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arya?

Dany skal begge dager, sitte på? :)

Fristen går ut 10.04 mener jeg å huske.

Veli kommer ja :) Jeg møtte henne i Stockholm i desember og hun kommer vel på MH-en, men artig å møte henne uansett. Geo har jo to småcert allerede, men å tilbringe noen timer i hall har han vel neppe vondt av, for treningens skyld. Hun skal ikke sitte på hun du bor med altså?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det står jo 10.04 på terminlista til nkk? Og at utsatt er 12.04. Manuell er i morgen da. Kjenner jeg blir litt forvirra :P

Det gjør det faktisk - det er ikke det som står i annonsen riktignok, men det som står i terminlista skal overstyre annet, så da tar jeg tilbake det jeg sa. Beklager vranglæren!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veli kommer ja :) Jeg møtte henne i Stockholm i desember og hun kommer vel på MH-en, men artig å møte henne uansett. Geo har jo to småcert allerede, men å tilbringe noen timer i hall har han vel neppe vondt av, for treningens skyld. Hun skal ikke sitte på hun du bor med altså?

Alltid positivt med trening uansett :)

Jeg har ikke hørt noe om at hun skal dra oppover.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Meldt på til lørdagen - skal på klassefest (30 års jubileum) på kvelden, så jeg droppet søndagen, jeg..

Kun lille Messi (junioren) som skal være med, så her håper jeg på BIM'en.. LOL - det er lov til å være litt optimistisk, ikke sant??

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest janson
Hmmm.. Nå hadde jeg egentlig tenkt å prioritere Mikke og LP denne våren, men nå ble jo det litt utsatt. Kanskje Gneis skal få prøve seg likevel?

Jeg syns definitivt Gneis skal få prøve seg!

Det skal hun! :ahappy: men det blir på søndagen. Dere skal lørdag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...