Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags dyr er/var dette? (litt nasty bilder, pels og hud, ikke blod)


Recommended Posts

Skrevet
Stakkars, søte "teddybjørner". :(

Stakkars? Det er et dyr som ikke er naturlig i vår habitat.. Vet du hva som skjer me slike dyr? sjekk ut hvilke problemer det er me kaniner i australia liksom..

Skrevet
Stakkars, søte "teddybjørner". :(

Mtp at de kan fullstendig ødelegge andre hjemmehørende arter i Norge er det rett og rimelig at disse blir skutt når de blir observert. http://www.miljostatus.no/fremmede-arter hvis du blar blant bildene øverst står de om mårhund og andre uønskede artene i Norge og hva slags skade de kan gjøre.

Skrevet

Ja, jeg er fullt klar over dette. Trist er det nå da allikevel at disse flotte dyrene skulle være så uheldige å grense over.

Skrevet
Ja, jeg er fullt klar over dette. Trist er det nå da allikevel at disse flotte dyrene skulle være så uheldige å grense over.

Helt enig!

Håper dyret er dødt,og at det ikke går rundt med et svært kjøttsår stakkars..

Skrevet
Bare så du vet det, så kan mårhund jaktes hele året i Norge.

Ja, jeg vet det, og det er fint! Men resten av året er ikke skogen fullt så full av folk med hagle :P

Skrevet
eller grevling? :|

Grevlinghale? :huh: Forvokst sådan? :P

Hmm, nå har ikke jeg studert mårhund, så absolutt mulig det er det. Men jeg tenkte katt jeg... Stakkars katt evnt...

Si fra om viltnemda gir svar da! Intr med mysterier!

Skrevet
Stakkars, søte "teddybjørner". :(
Stakkars griser som lever hele livet sitt innesperret, stakkars kyllinger som vokser fortere enn skjelettet kan bære den og som attpåtil lever oppå andre i skit og møkk, stakkars kuer i flere melkekubesettninger som står på betong uten mulighet til å røre seg, stakkars mink som lever i nettingbur, men stakkars mårhund som lever hele livet sitt i det fri og så blir skutt? Hæ? You need to change your priorities, man!
  • Like 5
Skrevet
Stakkars griser som lever hele livet sitt innesperret, stakkars kyllinger som vokser fortere enn skjelettet kan bære den og som attpåtil lever oppå andre i skit og møkk, stakkars kuer i flere melkekubesettninger som står på betong uten mulighet til å røre seg, stakkars mink som lever i nettingbur, men stakkars mårhund som lever hele livet sitt i det fri og så blir skutt? Hæ? You need to change your priorities, man!

Så du mener at en ikke skal mene noe om noe "fordi det finnes andre som har det verre"?

Isåfall er det ikke jeg som burde endre prioriteringene mine her.

Skrevet

Så du mener at en ikke skal mene noe om noe "fordi det finnes andre som har det verre"?

Isåfall er det ikke jeg som burde endre prioriteringene mine her.

Hvorfor er det "stakkars" et dyr som dør på 1-2-3? Nei, det er dobbelmoralsk.
Skrevet
Hvorfor er det "stakkars" et dyr som dør på 1-2-3? Nei, det er dobbelmoralsk.

Hva er det som gjør det dobbeltmoralskt? For at det skal være det, må jeg ha sagt noe om andre dyr tidligere, så henvis veldig gjerne til det.

Skrevet

Det går faktisk an å synes det er synd på ville dyr som blir skutt fordi de befinner seg på feil side av en grense og samtidig forstå at man må luke ut uønskete dyr. Hva er problemet med det?

  • Like 9
Skrevet
Hvorfor er det "stakkars" et dyr som dør på 1-2-3? Nei, det er dobbelmoralsk.

Man kan da synes synd på dyret som blir skutt,selv om det har lev et bra liv i forhold til andre dyr?

Skrevet (endret)

Jeg er enig med Papillon jeg. Er så lei av kommentarer om hvor ille det er med dyr som lever i hele livet sitt i det fri dør, mens de sitter hjemme og koser seg med den bola kyllingen sin. (Med mindre du er vegetarianer da, Havanaiselove.)

Artig, MaritaS! :)

Jeg tipper katt forresten. :P

Endret av :)Kine
  • Like 1
Skrevet
Sender en mail til rovviltansvarlig for Oslo & Akershus i Statens Naturoppsyn - kanskje han har peiling :D

Fikk folgende svar fra Jan Husklepp idag

Ikke alltid så lett å si ut fra bilder hva ting er. Holder en knapp på at dette kanskje er rev. Ut fra bildene får jeg ikke inntrykk av at dette er hår fra hjortevilt, f.eks rådyr.

Litt info i tillegg. Kan ikke utelukke rådyr heller, men ikke typisk farge for vinterpels. Dersom hårene er grove i bunnen, og hule er dette sannsynligvis rådyr.
Skrevet

Ja, rådyrenes vinterpels har ganske lange hårstrå. Og på en slik liten skinntufs kan det gi inntrykk av å være enda lenger. Fargesammensetningen er også ganske riktig - mørk bunn, og lysere spisser. Særlig om tufsen er fra overgangen mot et av de hvite pariene (baken) På bildet SER pelsen for fin og myk ut til å være rådyr (de har stive, hule hårstrå) men det kan jo hende bildet lyver litt der :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...