Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bestilte en Jerven :) En middels en, tror Hermes vil ha mer bruk for det enn Calle, som klarer seg med en liggeunderlag. Nå blir det fine fisketurer i marka, med fornøyd mynde i varm pose :)

  • Like 2
  • Svar 467
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ooh, vi gikk i Åfjord (Fosenhalvøya, Trøndelag) i pinsen i fjor, det var helt nydelig Vi plukka oss bare ut et sted som så lovende ut på kartet, Vinnaplassen het det der vi starta, også gikk vi o

I sommer har jeg veldig lyst til å dra helt opp til Glomfjellet/Meløy/Svartisen-området! Vet ikke om jeg får det til pga den lange kjøreturen, men det ser utrolig spennende ut med alle de grottene og

Lola, nå er du på bærtur.

Posted Images

Skrevet

Friluftsmagasinet på NRK P1 er en fin podcast å følge med på. 27. april hadde de en episode om hundekjøring, fra folkehøyskole oppe i nord. Det var kanskje der du gikk, Ane?

Det var fra skolen og linja jeg gikk ja :) Harald Tunheim, læreren som prata mest :)
  • Like 1
Skrevet

Ski: Jeg har også Ficher Country Crown ski. Brede ski uten stålkant, i den smørefrie varianten. Når man driver med fuglehunder og trening på fjellet er stålkanter fy fy. Mang en hund som er blitt skadet pga det.

Sikler litt på Breidablikk, men det var disse penga da .....

Må ha nye skisko neste år, så får ta det først.

Jeg har hvilepose fra Jægeren og den er ganske populær, både på høsten og vintern om det er kaldt

hardangervidda%2520048.JPG

I år er planen å ta noen turer hjemme i marka, på hytta og kanskje en tur til Gaustadtoppen

  • 2 weeks later...
Skrevet

Stian med sekken kan også nevnes.

Han har forøvrig nå kommet inn på studiet arktisk naturguide på Svalbard, så vi får håpe det kommer masse fine bilder fra nord for polarsirkelen fremover. EDIT: Det høres forøvrig ganske så fornøyelig ut, det første studieåret er nesten uten undervisning i klasserom, det meste foregår på tur.

Skrevet

Stian med sekken kan også nevnes.

Han har forøvrig nå kommet inn på studiet arktisk naturguide på Svalbard, så vi får håpe det kommer masse fine bilder fra nord for polarsirkelen fremover. EDIT: Det høres forøvrig ganske så fornøyelig ut, det første studieåret er nesten uten undervisning i klasserom, det meste foregår på tur.

Men dæven, det krever noe av en... Har mange venner der oppe, også de som har gått denne linja, de er sånne jeg ser på og tenker "goddamn, vel vel, nå inntar jeg horisontalen på soffaen og bare resignerer" mens de hiver på seg en tung sekk og lar frostrosene vokse i øyenbryna... :lol:

Skrevet

Men dæven, det krever noe av en... Har mange venner der oppe, også de som har gått denne linja, de er sånne jeg ser på og tenker "goddamn, vel vel, nå inntar jeg horisontalen på soffaen og bare resignerer" mens de hiver på seg en tung sekk og lar frostrosene vokse i øyenbryna... :lol:

"Fornøyelig" er nok relativt, ja :) Selv liker jeg meg egentlig best på tur vår, sommer, og høst, må innrømme det, og har aldri vært på tur i arktiske forhold.

Skrevet

Tips til myggmiddel for hund? :)

Lurer også på det. Og til menneske.

Finnes det noe man kan smøre i huden hvis man først er bitt? Har en hevelse i skinnet mitt og en på leggen, pga. myggstikk/kløing.

Skrevet

Lurer også på det. Og til menneske.

Finnes det noe man kan smøre i huden hvis man først er bitt? Har en hevelse i skinnet mitt og en på leggen, pga. myggstikk/kløing.

Eurax liker jeg :)
Skrevet

Noen som har gått i området Holleia, Vikerfjell og Vassfaret? Skal på tur med en kompis neste uke, og vi er litt usikre på om vi vil på kanotur i Nordmarka, Femunden, eller lignende, eller om vi vil komme oss litt opp i høyden. Jeg har sett etter alternativer til sistnevnte, som ikke er så veldig langt unna oss. Så først på Rjukan, så på Norefjell, og sist på Vikerfjell. Syns dette siste området virker spennende, siden høydemeterne varierer fra 300 til 1300 moh, det er en rekke ubetjente koier i området (flere hvor det er lov med hund), og vi generelt får alt fra markatur til små toppturer i et og samme område. Erfaringer?

Dette bildet frister meg i hvert fall:

XADl7SWsoutZjkYo7l-CIg137umDfrzhuai6uE3r

  • Like 1
Skrevet

Fin tråd.

For to år siden var jeg og noen jenter på Norefjell. Vi hadde basecamp på Tempelseter og gikk dagstur til Høgevarde.

Året etter dro vi til Vassfaret. Basecamp ved et vann som heter Skrukkefylla ( :lol:)

Gikk to flotte dagsturer og hadde en dag i Bjørneparken.

Sko er viktig. Samme med sokker. Jeg bruker mye ullsokker og de slites fort ut. Har funnet ut at Østerdalssokken (Labben) er kjempe gode. Billige er de også.

Noen tips om Vassfaret? Blir kanskje tur på Vikerfjell og Vassfaret neste uke.

Skrevet

Vi har i stedet bestemt oss for padletur i Fjorda neste uke (man/tirsdag til fredag). Så blir det kanskje en fottur i Vassfaret og over Vikerfjell uken etterpå igjen, etter en snarvisitt i sivilisasjonen :)

Fjorda er et lett tilgjengelig padleeldorado for oss på østlandet: http://ut.no/artikkel/1.8331020

Skrevet

Er ikke det samme trøkket i friluftstråden som det var i våres – er dere alle ute i friluft?

Jeg kom hjem fra XXL i går med ny tarp, tre pakkposer, to eggholdere, et par sluker, slukboks, masse Real Turmat-poser, myggmiddel, og fruen min sprakk, og kom gående med en fiskestang og litt smått som var bursdagsgave (har ikke bursdag før til helgen). Venter også på en pakke fra Magasinet med litt nye ullklær (sokker, boxer, hals). Klar for padletur!

  • Like 1
Skrevet

Er ikke det samme trøkket i friluftstråden som det var i våres – er dere alle ute i friluft?

I wish. På forelesning fra morgen til kveld er mer passende.

Sitter og drømmer om Norge og den norske naturen. :ahappy: Vurderer en telttur, men det blir i alle fall dagsturer fra familiens hytte i sommer. Den ligger midt i supert turterreng.

  • Like 1
Skrevet

Tror du det finnes jervehi som passer? Kanskje grave et hi selv :P hehe

Det lille til Jerven passer til salukien min, så det store passer kanskje til en greyhound? Vet ikke om du kan få prøvd på en måte. Vet ikke hvilke alternativer til Jerven som finnes heller, men sikkert masse.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Samboer har kjøpt: http://www.magasinet.no/display.aspx?menuid=-1001&prodid=15904

Ser så deilig ut å ligge i på tur! Mer lettvindt enn telt, men hvor skal bikkja være? :P Har liksom ikke lyst å gå på tur med overnatting heeeelt alene.. :P

Under på bakken, er da nok av plass der? Vi har overnattet masse i Helsport sin gapahuk.

8799720538142_1024350_1_6342024039434375

Hur kult som helst.. Men nå tenkte jeg avansere til lavvo, og siden jeg har sett på Dovrefjell fra magasinet lurer jeg på hvordan det er som merke og gjerne lavvoene også om noen har erfaring med de?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...