Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Marvinius trenger cert og Lille Mus skulle gjerne ha kastet glans over ringen sier hun.

Men vi får se om vi finner noen å kjøre med da. Kiyomi er klar, men om vi har noen bil å kjøre med vet vi ikke enda (?)

Veldig, veldig klar! Men må ordne barnepass og kennelvakt. :P

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

3 titler på en helg? Er vel bare å booke inn datoen og krysse fingre for dommere da

Helsinki, er alltid i Helsinki på Helsingfors Mässcentrum

Jeg skal stille Nora Noen som vet når utstillingen pleier å starte? Er det klokka ni? Hun jeg skal reise med har eksamen torsdagen den 12, så vi tar ferja fra Stockholm torsdag kveld, og er i Tu

Guest janson
Skrevet

Jeg må sjekke litt i forhold til skole, men om det klaffer så tar jeg turen. Om noen har plass i bil og har lyst på selskap og tolk så må dere bare si i fra!:)

Skrevet

Veldig, veldig klar! Men må ordne barnepass og kennelvakt. :P

Men jeg mener S nevnte at bilen din kanskje ikke var den beste å dra med? Eller at du selv mente det, eller tenker du at vi kunne ha dratt med den?

Skrevet

Men jeg mener S nevnte at bilen din kanskje ikke var den beste å dra med? Eller at du selv mente det, eller tenker du at vi kunne ha dratt med den?

Jeg tenker at mye kan skje før November, men sånn som bilen er nå så ville jeg ikke kjørt den til Helsinki. Den er jo ikke SÅ god å sitte i heller. Har du vurdert fly? Min bil sluker såpass med bensin at fly koster omtrent det samme tror jeg.. :P

Skrevet

Nå ble jeg brått litt lei meg for at hunden min var kortklipt, helt til jeg så at dommerne uansett ikke hadde vært noe for oss. Gruer meg til den dagen jeg får utstillingsabstinenser og ikke har noe hund å stille ut!

Høres ut som en bra tur med 3 mulige titler da! Heia sonenhundene! :D

Skrevet

Jeg tenker at mye kan skje før November, men sånn som bilen er nå så ville jeg ikke kjørt den til Helsinki. Den er jo ikke SÅ god å sitte i heller. Har du vurdert fly? Min bil sluker såpass med bensin at fly koster omtrent det samme tror jeg.. :P

Fly gidder jeg ikke :)

Men mye kan skje ja, det kan jo være andre skal kjøre og har et stete ledig også. Som trenger å dele på utgifter.

Vi får se an litt nærmere :)

Skrevet

Nå har en venninne fristet meg litt med denne turen. Så det kan jo hende jeg tar turen med veteranen Chico. Det kunne vært gøy å jaktet litt flere titler før han blir for gammel til å stilles...

Skrevet

Jeg drar antagelig ikke. Kan uansett ikke stille Freke på fredagen (pga dommeren og finske regler) og de to andre vet jeg ingenting om. Samt at jeg egentlig håper å ha valper på det tidspunktet.

Men.... lenge til november, kan være jeg ombestemmer meg.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har alltid hatt lyst på en tur til Finland, men lurer på om dette kanskje hadde vært litt ufornuftig pengebruk :P Tror liksom ikke vesleprinsessa mi har noe der å gjøre :lol:

  • 5 weeks later...
Skrevet

Søkte om ferie/avspasering fra jobben i dag og etter èn time fikk jeg mail tilbake om at det var innvilget :bananas:

Så da jeg jeg rett og slett meldt på begge to - Storm i junior og Amigo i veteran - til alle tre utstillingene. Det er en dyr hobby (livsstil...) man har; påmeldingene kom på 2500, ferja med lugar begge veier 1480 og overnatting har jeg ikke tenkt på enda... og så skal jeg jo kjøre n o e n hundre mil *host*

Jaja - hva gjør man vel ikke i jakten på fancy titler :blink:

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg skal stille Nora :D

Noen som vet når utstillingen pleier å starte? Er det klokka ni?

Hun jeg skal reise med har eksamen torsdagen den 12, så vi tar ferja fra Stockholm torsdag kveld, og er i Turku fredag klokka 07:00. Derifra til Helsinki tar det ca to timer, så jeg krysser alt jeg har for at drenten har sent oppmøte og at jeg rekker meg inn i ringen :P I verste fall får jeg bare med meg lørdag og søndag..

Så da blir det å tilbringe bursdagen sin på hundeutstilling i Finland :)

  • Like 2
Skrevet

Helsinki, er alltid i Helsinki ;)

på Helsingfors Mässcentrum

Er det bare meg som misforstår.. På siden for utstillingen står det jo Helsinki Exhibition and Convention Centre..? Er det samme greia?

Det er muligens på tide å sjekke om det er no ledige flybilletter for meg og min lille Yaris. :D

Skrevet

Søkte om ferie/avspasering fra jobben i dag og etter èn time fikk jeg mail tilbake om at det var innvilget :bananas:

Så da jeg jeg rett og slett meldt på begge to - Storm i junior og Amigo i veteran - til alle tre utstillingene. Det er en dyr hobby (livsstil...) man har; påmeldingene kom på 2500, ferja med lugar begge veier 1480 og overnatting har jeg ikke tenkt på enda... og så skal jeg jo kjøre n o e n hundre mil *host*

Jaja - hva gjør man vel ikke i jakten på fancy titler :blink:

Coop hotellkupp for 3 netter, men ikke vent for lenge :) Eller tilbud hos enkelte bestillingssider som hotels.com :) På førstnevnte tror jeg du kan få 3 netter på 4 stjerners (dobbeltrom) for ca 1700,-

Skrevet

Coop hotellkupp for 3 netter, men ikke vent for lenge :) Eller tilbud hos enkelte bestillingssider som hotels.com :) På førstnevnte tror jeg du kan få 3 netter på 4 stjerners (dobbeltrom) for ca 1700,-

Jeg bestilte på Hellsten Espoo - tre netter for 1900 kroner :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har ordnet mulighet for avspasering, og har henting på flyplassen, overnatting hos bekjent og alt slikt i boks. Men hundebilett på fly er dessverre ikke å oppdrive.
Er det noen som kjører som har mulighet til å ta med seg en (eller to) veldig snille og omgjengelige basenjier i bilen? Så kan jeg hente dem på torsdagskvelden? Og levere dem igjen på søndagen? Kan selvsagt betale litt for det :)

Skrevet

Flybilett i boks, hotell bestilt og jeg gleder meg helt enormt! :D

Tror du bestillte noen timer før meg og kapret hundebilettene! Gawd! :P

Nå har jeg iallefall kapret flybiletter til WDS! :D

Ingen som har plass til en basenji på reisen?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...