Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordisk vinner 2013


Yodel
 Share

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

3 titler på en helg? Er vel bare å booke inn datoen og krysse fingre for dommere da

Helsinki, er alltid i Helsinki på Helsingfors Mässcentrum

Jeg skal stille Nora Noen som vet når utstillingen pleier å starte? Er det klokka ni? Hun jeg skal reise med har eksamen torsdagen den 12, så vi tar ferja fra Stockholm torsdag kveld, og er i Tu

Så som så med dommere, men vurderer - må bare se an når jeg får eksamensdatoene :)

Jeg fant ikke dommere på annet enn gruppene jeg.. Mulig jeg lette litt dårlig altså :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du cardigan? fra hvem? navn osv? hilsen en smule entusiastisk :P

Jepp, eller lillesøstra mi har en, men bor i samme hus. Han er fra Fromax i Sverige og heter Fromax Cedric Diggory, etter All trade Easy Money og SE UCH Fromax Tinker Bell

her er den lille sjarmøren:

941762_10151391223112595_590896734_n.jpg

SORRY FOR OT!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, eller lillesøstra mi har en, men bor i samme hus. Han er fra Fromax i Sverige og heter Fromax Cedric Diggory, etter All trade Easy Money og SE UCH Fromax Tinker Bell

her er den lille sjarmøren:

941762_10151391223112595_590896734_n.jpg

SORRY FOR OT!

Går så bra med OT :wub: Jeg hadde ei fra All Trade, ser likhetene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er under vurdering, ingen dommere å rope hurra for, men det er jo bingodommer, og alt kan skje, tilogmed i våres favør :lol: Også er det en god grunn å få kjenne på kanskje kjæresten til Tuva :innocent:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøreruter:

Man kjører til Stockholm (eller Norrtälje) - tar nattfergen, kommer fram til Helsinki eller Åbo morgenen etter. Hundene får være med på lugaren.

Eller så bestiller man flybilletter (kanskje for sent allerede...) - og bestiller plass til hunden på samme fly. Kjappere enn å kjøre, såklart.

Alt. kjøre "rundt" - men det blir jo noen hundre mil ekstra, da.. Eller kjøre til Umeå og ta fergen over til Vaasa og kjører derfra nedover til Helsinki. Kortere fergetur (4 timer, ca) men endel mere kjøring..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest janson

Hvordan kommer man seg greieste til Finland og hvor lang regner folk med å bruke over dit?

Har litt lyst om knøttet utvikler seg bra

Med ferje: Vi beregner alltid omtrent et døgn fra Follo, fra Norge til Finland. Båten (Silja Line/Tallink og Viking Line) går fra Sthlm rundt 1730 (Helsingfors) eller 2030 (Åbo). Framme i Helsingfors 0930 og i Åbo rundt 0700. Fra Åbo blir det omtrent to timer kjøring til Helsingfors. I tillegg går det dagbåt om det frister mer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Marvinius trenger cert og Lille Mus skulle gjerne ha kastet glans over ringen sier hun.

Men vi får se om vi finner noen å kjøre med da. Kiyomi er klar, men om vi har noen bil å kjøre med vet vi ikke enda (?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...