Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet
Det blir endel museklikk om dagen det!! :D Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Det blir veldig mange klikk :lol::lol: Men sånn går det når man er halvveis trygdesnylter og ikke har noe liv :P

Og det er bare hovedkontoen, har to til, men ikke fullt så mange hunder på de to andre. (enda) :innocent:

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet
Har akkurat nå 111 hunder på hovedkontoen :icon_redface:

Print screen skal dere få når jeg en gang når level 20 :D

:lol: Du er den største hundesamleren her trur jeg. :lol:

Vet at de har sort kong og sånn durable comb der. Men må da være mer å få kjøpt! (nei da, ikke kjøpegal. :P )

Skrevet
:lol: Du er den største hundesamleren her trur jeg. :lol:

Vet at de har sort kong og sånn durable comb der. Men må da være mer å få kjøpt! (nei da, ikke kjøpegal. :P )

The crazy doghoarder :lol:

Durable comb er noe jeg virkelig trenger i allefall, for det er så irriterende å må kjøpe ny hele tida :P

Skrevet
The crazy doghoarder :lol:

Durable comb er noe jeg virkelig trenger i allefall, for det er så irriterende å må kjøpe ny hele tida :P

Ha ha. Det går vel noen kammer per dag hos deg også. :lol:

Men det er lett å få alt for mange hunder der inne tidvis. :P Jeg har 54 mudier + et par kull, samt 30 hunder på hovedkontoen min. :P

Skrevet
Etterhvert som man avler bedre hunder, vil man komme opp i langt over 60 på level. Det er mange som stanger mot 60 nå :)

Aaah, ok! For hvis jeg ser på "Breed Info" så er de fleste der 49-56 -ish.

Ellers:

"Congratulations! NCP Real Devil's Mafia boss won Best of Breed! You are officially the best American Staffordshire Terrier trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment." !! :D Litt "juks" da, for jeg kjøpte jo bikkja for noen få uker siden bare :lol:

Skrevet
Aaah, ok! For hvis jeg ser på "Breed Info" så er de fleste der 49-56 -ish.

Er ikke 56 å stange mot 60 da? Som sagt, etterhvert som flere og flere hunder kommer opp mot 24HH og høy comp. exp vil man bikke 60. Da FPBeta startet var vel level 10 maks, men det tok bare etpar år så bikka de 80. Nåværende FP er vel knappe halvåret gammelt.... Jeg har god tro på at man vil bikke mot 100 innen to år.

  • Like 1
Skrevet
Er det noen som har en Isabella eller Isabella bærer Aussie til salgs?

Hva skal jeg se etter for å finne ut det da? Jeg prøvde å lese meg opp litt, men ga opp når jeg ikke skjønte så mye :lol:

Er ikke 56 å stange mot 60 da? Som sagt, etterhvert som flere og flere hunder kommer opp mot 24HH og høy comp. exp vil man bikke 60. Da FPBeta startet var vel level 10 maks, men det tok bare etpar år så bikka de 80. Nåværende FP er vel knappe halvåret gammelt.... Jeg har god tro på at man vil bikke mot 100 innen to år.

Ah, logiskt. Tenkte ikke over det :)

Skrevet
Hva skal jeg se etter for å finne ut det da? Jeg prøvde å lese meg opp litt, men ga opp når jeg ikke skjønte så mye :lol:

Ah, logiskt. Tenkte ikke over det :)

dd hunder :)

Jeg leter og leter, men tror jeg er blind.

Skrevet

Hah! Jeg fikk en advarsel fordi jeg har sendt inn tegninger til image banken fordi de trur jeg har rappa de. Det var den tiden kasta bort i paint. :lol: Ok, så sendte jeg inn en ikke eksisterede farge (grå terv), men jeez.

Det BURDE forresten gå ann å få grå terver....

FURT.

Skrevet
Kan man parre på dag 100 eller er det 99 som er siste? Levler de på dag 100 ?

Man kan pare dem på dag 100, og de kan levle på dag 100. På dag 101 så er det slutt på konkurranser og avl. Mange venter til dag 100 før de tar siste kull, for å få høyest mulig level på dem.

  • Like 1
Skrevet

Man kan pare dem på dag 100, og de kan levle på dag 100. På dag 101 så er det slutt på konkurranser og avl. Mange venter til dag 100 før de tar siste kull, for å få høyest mulig level på dem.

Takk,hun levler på dag 100,og hannen åpnes annenhver dag,og da på hennes dag 100 ser det ut til så da passer jo det bra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...