Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet (endret)
Men det spiller egentlig ingen rolle hva mer enn en av valpene heter, fordi de forsvinner vel ut i "intet"? Bare den ene man beholder får ha navnet sitt?

Ja :) Jeg har forskjellige film og tv-serier kull, men den valpen jeg skal ha heter alltid noe som ikke har noe med det å gjøre :P

Ja jeg har blitt helt besatt jeg... :S

Jeg også - igjen! Det er blitt akkurat slik det var for 5 år siden, haha ikke bra

edit: Hermes: 6 i natt tror jeg det var

Endret av Tone S
Skrevet
Men det spiller egentlig ingen rolle hva mer enn en av valpene heter, fordi de forsvinner vel ut i "intet"? Bare den ene man beholder får ha navnet sitt?

Jo, det spiller en rolle! Fordi det er gøy :D

  • Like 1
Skrevet
Når er konkurransene, norsk tid?

Det bikkker rundt 0600 norsk tid. Et lite tips er å melde på så sent som mulig om man vil ha få kokurrenter (for å få høyere plassering og derfor levle fortere), dvs rett før man legger seg.

  • Like 1
Skrevet
Det bikkker rundt 0600 norsk tid. Et lite tips er å melde på så sent som mulig om man vil ha få kokurrenter (for å få høyere plassering og derfor levle fortere), dvs rett før man legger seg.

Og det sier du nå? Dæng, jeg som alltid melder dem på om formiddagene :pinch:

Skrevet

Måtte parre aussietispen min i all hui og hast da hannhunden var 99 dager gammel i dag. Det var bare flaks at jeg sjekket opp det. Så hun fikk ikke nådd level 5 først. Jaja. Blir alltids nye valper :)

Men jeg klarer ikke å bestemme meg for om jeg skal kjøpe en blue merle tispe eller en blue merle hannhund? Tror jeg skal beholde en rød tispe fra kullet jeg har nå. Har eller en rød hannhund og en svart og hvit tispe.

Skrevet
Ja jeg vet, gir navn til de fleste jeg og :lol:

Nå må dere stemme på den crappy tegningen min *fnis* I LOVE it er riktig svar her :lol:

http://www.furry-paws.com/imagebank/submissions/pending

Hihi! Syns tegningen din var fin jeg :) De dalmatiner tegningene som velges automatisk er stygge!

Endte opp med Bonnie og Clyde jeg.

Hva er det som bestemmer kvaliteten på et kull?

Skrevet
Hihi! Syns tegningen din var fin jeg :) De dalmatiner tegningene som velges automatisk er stygge!

Endte opp med Bonnie og Clyde jeg.

Hva er det som bestemmer kvaliteten på et kull?

*flir* takk takk En bulkete utgave av Casper.

Skrevet
Hva er det som bestemmer kvaliteten på et kull?

Åh, det leste jeg en formel på i en forumpost. Finner den ikke igjen nå, men det viktigste var i hvert fall foreldrenes lvl ved parringen, og valpenes helseresultater (Hh osv). Det er derfor mange parrer på dag 88 og 100, for å få så høy kvalitet (stats) på valpene som mulig.

Skrevet
Åh, det leste jeg en formel på i en forumpost. Finner den ikke igjen nå, men det viktigste var i hvert fall foreldrenes lvl ved parringen, og valpenes helseresultater (Hh osv). Det er derfor mange parrer på dag 88 og 100, for å få så høy kvalitet (stats) på valpene som mulig.

Hmm. For det ene kullet mitt har en kvalitet på 122 og er etter foreldre på level 31 og level 4. Det andre kullet har kvalitet på 94 og er etter foreldre på level 31 og level 21. Skulle trodd sistnevnte kull var bedre da. Men jeg tror hannhunden i kull 1 har bedre helse. Edit: Never mind, kull nummer 2 har kvalitet 143 nå.

Men du, fant du ut hvilken valp jeg burde beholde :whistle: ?

I dag har jeg nok penger til å kjøpe den fantastiske aussievalpen! Woho! :D Skal ikke mye til. Litt spilling også woops, har man masse penger.

Hvordan kan man registrere hunden sin som er på level 5?

Skrevet

Kan man angre kjøp? Har kjøpt 2 afghanere som er driitstygge,har lagt tispa ut for salg men gidder ikke kjøpe noe nytt i tilfelle enda en stygg BRUN en. (Training area løste sseg på annen pc).

Skrevet
Kan man angre kjøp? Har kjøpt 2 afghanere som er driitstygge,har lagt tispa ut for salg men gidder ikke kjøpe noe nytt i tilfelle enda en stygg BRUN en. (Training area løste sseg på annen pc).

Jeg tror ikke det.. Men jeg har muligens afganer til salgs :P

Sent from my GT-I9100

Skrevet

Nirm kjøpte hund til meg også kunne jeg ikke parre den. Var snilt gjort å prøve å hjelpe meg da :-P

Og fikk en sakte innføring i HH er inatt på tlf :-P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...