Gå til innhold
Hundesonen.no

Bittelitt pinlig, NKK...


Recommended Posts

Skrevet

Hvilken av disse hundene tilhører ikke FCI-gruppe 10, selskapshunder?

Stor puddel - Pomeranian - Boston terrier
Dette er NKKs siste spørsmål i julekalenderen... Vet ikke om man skal le eller gråte, liksom.
Susanne
(Gruppe 10 er mynder - ingen av rasene hører inn i den gruppen)
  • Like 1
Skrevet

Hvilken av disse hundene tilhører ikke FCI-gruppe 10, selskapshunder?

Stor puddel - Pomeranian - Boston terrier
Dette er NKKs siste spørsmål i julekalenderen... Vet ikke om man skal le eller gråte, liksom.
Susanne
(Gruppe 10 er mynder - ingen av rasene hører inn i den gruppen)

hahahahaha!

uuups!

Skrevet

Kanskje derfor man får denne når man går inn på siden? :lol:

Webtjenestene er utilgjengelig
på grunn av vedlikehold:

Vi beklager de ulemper dette måtte medføre for deg!

Web services are unavailable because of maintenance.
We apologize for the inconvenience to you!

Skrevet

Nå har de skrevet "gruppe 10, selskapshunder" da, så det skulle vel ikke så mye til for å regne ut at de bare hadde skrevet feil tall? Pinlig, men ikke uløselig. :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg tviler sterkt på at NKK har laget denne kalenderen helt selv, med tanke på hvor mange rare skrivefeil og formuleringer jeg har sett - for eksempel var det et spørsmål om NKK, hvor organisasjonens fulle navn var skrevet feil.

  • Like 1
Skrevet
i følge fasiten så var riktig svar stor puddel, da skjønner ikke jeg helt hva som var det riktige spørsmålet engang.

LOL - er det mulig??

Ja, ja - uansett hvem som har laget den så kan de vel neppe fraskrive seg ansvaret for slett jobb.. Eller forresten - det kan de jo såklart gjøre, da, eller bare late som om det aldri har skjedd - funker greit det også.

Skrevet
Svaret stemmer jo det om det er Storpuddel.
Hvis de mente gruppe 10, så er det jo ingen av rasene som hører til den gruppa. Om de derimot mente selskapshunder så hører jo stor puddel til i den gruppa
Skrevet
Svaret stemmer jo det om det er Storpuddel.

Dersom spørsmålet skulle vært hvilken rase som ikke er i gruppe 9, selskapshunder av Storpuddel, Pomeranian og Boston Terrier.

Så er det Pomeranian som er korrekt, Pommen er i gr. 5 Spisshunder

Skrevet

Jeg svarte Pomme ihvertfall, for både Boston og Stor Puddel hører til i gruppe 9. så jeg håper da spørsmålet var ikke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...