Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har i stua en lang vegg. På ene siden er spisestua og en svart seksjon. På andre siden skal tv'n henge. Mellom disse to er det ca 1,5meter og her trenges det noe fint på veggen.

Langs gulvet har vi tre hundesenger så veggen blir dermed ganske åpen.

Noen som vet hvor man kan finne noe fint?

Skrevet

Har det samme problemet her. Finner ingen bilder som er store nok, og hvis man kjøper en plakat eller lignende så koster det ca. 3000 å ramme det inn. Vi har også tenkt på å kjøpe 2 store bilder å henge ved siden av hverandre, evt. ett stort speil med ramme, men enda ikke funnet noe som passer "perfekt". Men nå kan det jo hende dere ikke trenger ett så stort bilde som oss da ;)

Skrevet (endret)

Oooh, forkortelsen min er nesten samme som Sandy sin! :P

Kjøpte det på etsy! Var inne og kikket på artisten, hun hadde ikke noe særlig igjen. Men kanskje man kan ta kontakt med henne og spørre om hun har noe på gang? Ser også at de bildene som er der, er dyrere enn vårt. Vi fikk vel vårt til 1500-ish inkludert frakt med DHL.

Edit: Her er det jo noe å kikke på, kanskje?

Og her.

Endret av SoppenCamilla
  • Like 1
Skrevet

Jeg har fototapet, min har størrelse på 1,80 meter i bredden og høyden er standard gulv til tak, jeg er veldig fornøyd med det. Du kan enten kjøpe ferdig eller bruke egne bilder.

Linken er bare et eksempel, jeg kan finne noen flere viss det er interesse, i Tyskland er det som oftest billigere å få laget egne bilder.

http://tapetkunst.dk...ele/31-diverse/

Edit: man kan bestille forskjellige bredder. Der jeg bestilte er alt delelig med 60 cm da det er bredden per "lengde"/rull.

  • Like 1
Skrevet

Så syykt fint det var med fototapet! Jeg vil ha en eventyraktig skog på den ene veggen på soverommet mitt ... Jeg vil, jeg vil!

  • Like 1
Skrevet (endret)

Jeg har fått i gave et bilde fra hytta der man ser Sølenfjellet i helt klart vær og setra som hører til området. Det ble forstørret betraktlig og lagt på lerret. Det er veldig koselig! Jeg skal gjøre som SEC foreslo også, å få opp noen av hundene. I store og små utgaver :) Ellers har jeg fått et digert puslespill av en alv som sitter på en lilje i lilla skumringslys og speiler seg i vannet. Paspatur og ramme rundt det hele. Ble veldig typsik meg og garantert derfor nettopp jeg fikk dette :P

Puslespillet er kjøpt på nett.

Har også to puslespill til men de skal jeg pusle selv. Det ene har motiv fra trange gater i italia med idylliske spisesteder ute, alt det typiske italienske vi synes er så eksotisk. Og et med utsikt over sjøen. De er store og også kjøpt på nettet.

Endret av LXT
Skrevet

Så syykt fint det var med fototapet! Jeg vil ha en eventyraktig skog på den ene veggen på soverommet mitt ... Jeg vil, jeg vil!

Jeg syns det gir en god stemning. Jeg har også hatt lyst til å lage en fototapet av den GD jeg hadde, hadde vært veldig majesteisk med henne på en vegg (sittende, kanskje litt skrått forfra eller direkte forfra), antagelig 1,20 meter bred. Jeg bare dessverre ikke noen gode nok bilder:-(

Men neste gang da..

Prøver å sette inn et bilde her for første gang, håper det kommer frem. Bildene er dessverre veldig utydelige ser jeg, kvaliteten av tapeten kommer dessverre ikke frem, jeg syns kvaliteten er bra, men da skal jo selvfølgelig bilde som man bruker være av veldig høy kvalitet for at det skal bli bra siden det forstørres så mye.

Jeg valgte motivet utifra fargene og stilen som jeg syntes skulle passe med innredningen, men mange ganger kan jo en skikkelig kontrast også gjøre seg skikkelig bra.

Edit. Har nå funnet ut hvordan bildene mine kan settes inn:-)

veggen.jpg?t=1354726739

P1010089.jpg

P1010088.jpg

Skrevet

Jeg liker de største bildene til IKEA. Hadde det av eiffeltårnet, men det ble igjen hos eksen siden vi kjøpte det til en spesifikk vegg. Likte også det de hadde av et tre i Hyde Park eller no, var svart hvitt med et spesielt lys på treet, helt hvitt :) Men akkurat når jeg skulle kjøpe det var det gått ut av produksjon :(

Skrevet

Her ser man veggen (se bort fra rot og TVn skal henges opp)

post-1164-13547998575585_thumb.jpg

Likte bilde til SC (ble likt SEC ja )

Så lurer på å finne noe sånt. Greit å ha noe som gir litt liv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...