Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ønsker mig meget udelivstøj/udstyr...

- Uldsokker

- Uldundertøj

- Trangia

- Uldtrøjer fra Fjällräven

- En "skaljakke", men en lille smule for i

- Perfume

- Tamron 18-270mm objektiv

- Lagenpose i silke

- Fjellsko

- og penge

Skrevet

Når er det konsert med Lana Del Rey, SFX? :)

10. april 2013 i Oslo Spektrum.

:D Jeg er sikker på du mener krus, men jeg måtte le litt for meg selv og funderer over hva man lærer på mummikurs :D

Å mumle på finsk, vel!

  • Like 3
Skrevet

Oh, jul med din glede!

Jeg ønsker meg veldig mye. Så mye at min mor blir oppgitt når jeg nevner ting for henne :innocent:

- Fryser

- Slalomjakke og bukse

- Høyttalere som kan kobles til pc/telefon

- Tempraturmåler

- Sengesett

- Resirkulerings"tønner"

- Pynteputer til sofaen

- Sengesett

- Kakebokser

- Klær

- Hodelykt

Og sikkert tusen andre ting som jeg ikke kommer på nå.. Gleder meg til jul kjenner jeg :D

Guest Michellus
Skrevet

- LP hinder

- Akvariebord

- Diverse andre ting til akvarie

- Miniski

- En søster til Angus

- Bil

Ehh.. Kom ikke på noe mer i farta :P

Skrevet

Ullsokker

Jegerprøvekurs

Tur til Stavanger med hotellovernatting og middag ute med kjæresten :P

Kløv

Truger!

Kaffemaskin

Bøker - alltid på min liste!

Skrevet

  • Lett 3-season (komfort på ca 0- 20 grader) sovepose (dun?)
  • Primus eller stromkjøkken
  • Tur-kokesett
  • Norønna falketind skallbukse, Grønn!
  • Stavmikser
  • Rørospledd
  • Saueskinn
  • Håndkle (dyp lilla eller grått)
  • Sykkelhjelm
  • Minnekort: Sandisk SD Extreme III, minst 16 GB
  • God og tykk dyne
  • Musikktips/Spilleliste med skikkelig brae sanger ;)
  • Slikkepott
  • Brunost-lokk
  • Kjevle
  • God kjøkkenkniv
  • Firkantet ildfast form
  • Små ildfasteformer (prosjonsstørrelse)
  • Øredobber
  • Et enkelt sølvkjede
  • Ullsokker (smartwool, ullvang el.l.)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har bursdag i desember, så for at familien min ikke skal begynne å klage, må jeg alltid lage en god og fyldig ønskeliste når det er senhøst. Det er litt strevsomt i blant å skulle finne på mange ting å ønske seg på én gang, men jeg har heldigvis lært med årene og begynte i år å notere ønsker allerede i juli. Ellers glemmer jeg dem jo bare.

I år ønsker jeg meg:

- Penger

- Tøfler, gode og varme og ordentlige

- Ullundertøy, til både hverdags og turbruk (tynnere og tykkere)

- Hodelykt av litt ordentlig kvalitet, til bruk i skogen og på skiturer. Uten for stort og tungt batteri, den må være god og lett å ha på.

- Kamera, eller tilskudd til kamera/gavekort i fotobutikk. Speilreflekskameraet mitt har fått en sensorskade som koster flere tusen å reparere, så jeg ønsker meg noe nytt. I stedet for speilreflekskamera er jeg lysten på et litt ordentlig kompaktkamera, og da har jeg sett på Panasonic Lumix DMC-LX7.

- Six Feet Under på dvd (ikke sesong 1, men senere sesonger)

- Håndmikser

- Batman - The Dark Knight Rises

- Gavekort på Stormberg

- Skotørker, hvis det finnes noe som tar veldig lite plass og ikke må monteres på vegg

- Berlusconis Italia av Simen Ekern

- En sort bok om arkitektur av Ibsen og Rådlund

- Norske gater og plasser av Peter Butenscøn

Skrevet

Samsung Galaxy S3 i rød

Samsung Galaxy S3 i hvit

Samsung Galaxy S3 i blå

Sort kåpe

Vinterjakke

Euro

Gavekort på klær

The Walking Dead Sesong(er)

Hjemmestrikka ullsokker

Neglakker, neglpynt, neglfiler og ting som har med å gjøre neglene mine fine.

En kjele som er mellomstor

Suppe-boller, 4stk.

Skrevet

Härkila inuit sko!

Nyeste bok av Nemi og Eon

ullvang sokker (som alltid står på lista)

Ny ekstern harddisk. den gamle er straks full.

Bedre anlegg/lyd i Zukien OG i Brygga

Gardiner (kattene har herpa de forrige... De SPISEr dem jo!!!)

Kattemat og kattesand. (pokker så dyrt det er med 6 katter!!)

Minnekort san disk extreme III, minst 16 gb

Ny iphone 4s.... (men det er vel ikke å få tak i, annet enn i 16 gb... :S)

Tjæææh, det var vel noe iallefall :)

Skrevet

- bestikksett

- vinglass fra rosendahl

- vannglass fra rosendahl

- uggs (har eegentlig kjøpt selv, men får ett par til jul også tror jeg)

- Ullundertøy

- skibukse

- nikkers

- nesnalobber

- leilighet ( ikke helt julegave, men det kommer til jul allikevel )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...