Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultattråd NKK Lillestrøm 2012


Synnikken
 Share

Recommended Posts

Jeg hadde en dommer som trenger opplæring i rasen Siberian Husky. Vingla over hele fjøla, og Freke falt ikke ikke smak. Fikk en fin blå slufse.

Men annet kan man kanskje ikke forvente når man ikke finner ett eneste SH resultat fra dommeren hverken fra N, S, FIN eller DK og vedkommende er svensk?

Men HYGGELIG utstilling var det :)

Moro å se alle hundene, uavhengig av fargen de fikk på slufsa. Og snakke med SH folk fra hele norden (- Island) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 177
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Malle er nå juniorvinner, og var blandt de 2/17 som fikk ck, og fikk også certet. 10 mnd folkens, 10 mnd!! :-D

Sting norsk vinner! Skal inn i BIR og BIM snart :-) Han heter nå NUCH NordV 10 NV 09-10-12 Haugtuns CRC Sting! :-D

Gratulerer igjen med Sting! Jäger vant juniorklassen med ck og ble dermed Norsk Juniorvinner 2012:D

Posted Images

Leser det samme som Siri, bortsett fra at hvis jeg legger til godvilja, og myser litt, så kanskje det står "noe trang bakfra" på slutten.

Kanskje like greit om det ikke står akkurat det. Hva har det med utstilling å gjøre og hvordan kan dommeren vite noe såntsmiley-ashamed001.gif

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol: ida!

Lexi klinket virkelig til i dag, med ei gul sløyfe :lol: alt var visst for lite og for lett. Kom ikke som noe overraskelse, så tar det ikke så tungt.

Fikk susset på noen fine shibaer, akitaer (stakkars folk, jeg virket nok litt tussete der jeg ba veldig pent om å få røre på hundene dems), gråhunder og svarthunder, så da ble dagen ganske så bra alikevel :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå tror jeg Ida må vaske hjernen sin med litt plumbo, altså :lol:

Jeg kan jo så lite om utstilling og sånt, vet du :whistle:

Min beste venninne vant klasse 1 med 194,5 poeng med sin nye golden og fikk dermed H.P. Pettersen Minnepokal for 2. gang :D Sååå moro!

Amira og jeg vant fikk en stor pokal i finaleringen for beste ungdomsekvipaske (under 25 år) i LP gjennom året :)

Var det den lille jaktgoldenbebissen som kom på kurset i fjor høst, mon tro? Forresten: Gratulerer flowers.gif

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjemme og halveis pakket ut :D

Kjørte en smule omvei hjem, så ble nå sent.

Men Santos gjorde som jeg hadde gitt beskjed om, fikk Exl, vant juniorklassen og er dermed Norsk Juniorvinner 2012 :bananas: :bananas:

Han dro den litt lenger og dro jaggu med seg CK også. :D

Dommeren var himla gavmild med de rød og ckne til hannhundene så vi slepte oss inn 13 av 17 hannhunder inn i beste hannhund, og der kom vi nå til kort bak alle nucher og sucher :P Så ingen plassering. Men kem bryr seg han er Norsk juniorvinner :jump:

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er alltid så stas å komme hjem og lese resultat-tråd, alltid masse fine resultater! Gratulerer til alle fornøyde :)

Min Nemi ble BIM av 5 amstaffer (akkurat det jeg ville ha hehe) og heter nå: INT NORD DK UCH NS VCH SV-06 NORDV-10 NV-04-05-06-07-08-09-11-12 NVV-11-12 Sleepy Hollow :)

Ikke gærnt av en 11år gammal campinghund :wub:

BILDE KREVES! :) Gratulerer!

Stemmer nok det, ja!

Hvilken hund er dette? Jaktgoldenen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har snuppa mi vært på sin første utstilling.:)

Hun ble stillt av eier, jeg er forvært. Var ikke med dessverre, jeg er hjemme med øreverk :(

Resultatet ble en blå sløyfe. Hun trakk seg litt for dommeren. Hun har øvd en del med å stå på bord, men det er nesten bare

jeg som har gjort det.

Hun er ikke vant med store forsamlinger.

Er det et greit resultat for første utstilling?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er det en del resultater som er forbeholdt oss som har en million sonenvenner der ;)

EDIT: Herregudsmiley-ashamed003.gif Det skulle stått: Har en million sonenvenner på Facebook!! Tenk at jeg av alle kunne skrive et innlegg totalt uten mening. Bombesmiley-laughing001.gif

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi er hjemme fra D4A, og har lovet Leah at hun skal slippe å bade og føne den neste uka *ler* Stakkars, hun ble badet og fønet på tirsdag, badet og fønet igjen i går formiddag, og så badet og fønet igjen i går ettermiddag. Hun har stått veldig mange timer på bord det siste døgnet, og hun var veldig lei av alt pelsstellet (hun er søt da, hun overser oss når hun blir lei :lol: ).

Vi er fornøyd med resultatet også, nr 2 i juniorklasse uten CK, men med veldig fin kritikk:

Utmerket proposjoner på velbygget tispe. Langt velmeislet neseparti. Velansatte ører. Mørke øyne. Komplett bitt. Sterk rygg, bra hals. Flate poter forab. Fin klipping. Normalt vinklet bakstell(?). Dyp svart pels. Strammere klipping. Rør seg noen ganger og får til på utmerket vis. Rør seg fjærende lett. Trivelig temperament.

Dommeren kom til datterbarnet etter at han hadde dømt klassen ferdig, og sa at han syns hun var ei fin tispe, men hun trengte å lære seg å løpe ordentlig i ringen. Leah var nemlig veldig opptatt av alle de andre i ringen, så hun lå mer eller mindre flatt langs gulvet for å komme seg frem - derav "rør seg noen ganger og får til på utmerket vis". Jeg syns egentlig det er imponerende at han fikk med seg at hun noen ganger klarte å løpe på utmerket vis :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...