Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vel bra gikk det vel ikke. Men like fullt bra til slutt.

Ringte vetrinæren idag tidlig, for det var ikke kommet noen valper inatt og jeg var helt overbevist om at fødselen var igang men likevel ikke igang. Vetrinæren ville ha oss inn snarest mulig, så jeg tok hun med meg og reiste inn.

Tok ultralyd og da viste det se at hjertelyden på valpene var dårlig.

Med andre ord, keisersnitt var det som måtte til. :no:

Ut kom det en og en og en valp, alle 7 like slapp og vi var redd for at vi kom til og ende opp med og miste alle 7.

Men vi fikk med oss alle 7 hjem, men de er slappe og ikke sånn hyperpipete/aktive valper.

Kiara har ikke fått melk, men morsinstinktet er på plass så hun passer på de heldigvis.

Men per nå så flaskes de. Håper jeg slipper å flaske opp 7 små, men må jeg så må jeg. :)

Alle 7 lever hvertfall :D Og det går kjempefint med Kiara. :)

44428_10151143868447352_450395952_n.jpg

  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1 uke er gått. Og de spiser og trives Hann 1 - 281gram Hann 2 - 252gram Hann 3 - 257gram Tispe 1 - 255gram Tispe 2 - 305gram (Dette er en japs

Dette går så over all forventning Vetrinæren idag var VELDIG overasket når jeg fortalte at alle fortsatt var i live, og at det kun var 2 som det sto litt dårlig til med. I løpet av dagen graderte j

De legger på seg og koser seg ja

Skrevet

Oida, enda en dramatisk fødsel. Godt at Kiara har det bra, og at alle valpene har det fint etter forholdene. Krysser fingrene for at mor snart får melk, og at valpene raskt blir store og sterke!

Skrevet

Gratulerer! Ikke morro når det blir slik dramatikk, håper melka kommer igang slik at du slipper å flaske dem. Morsmelka/råmelka er jo også det beste..... men så bra at hun har morsinnstinktet på plass! Håper det går bra med alle syv! Nå har det vel vært nok keisersnitt inne på dette forumet...? :yes:

Skrevet

Her vil jeg følge med, jeg som allerede har fått meg en liten polarrev selv. Bra vi ikke er naboer, så jeg ikke blir fristet til å få meg en til!

Håper alt står bra til med mor og de små!

Skrevet
JEG TIPPET RETT!!!!!

Hehe :D Grattis :P

Her vil jeg følge med, jeg som allerede har fått meg en liten polarrev selv. Bra vi ikke er naboer, så jeg ikke blir fristet til å få meg en til!

Håper alt står bra til med mor og de små!

Hehe ikkesant. :P

Lett og falle for de små isbjørnene når de blir noen uker.

Skrevet
Som premie vil jeg susse og kose på de når de er 6-7 uker gamle :aww:

Høres ut som en deal :D

Guri malla. Godt du lytta til magefølelsen din! :flowers:

Måtte melka strømme og valpene pipe deg ør snart. :)

Vel hu ene har alt begynt. :P

Hu kommer til og drive med til vannvidd de neste 8ukene tror jeg. hehe...

Skrevet

Huff så dramatisk. Kjempebra du lytta til magefølelsen din! :) Gratulerer med de små, og må de kvikne til og vokse seg store og sterke! :D

Skrevet

Dette går så over all forventning :)

Vetrinæren idag var VELDIG overasket når jeg fortalte at alle fortsatt var i live, og at det kun var 2 som det sto litt dårlig til med.

I løpet av dagen graderte jeg det ned til 1 som det sto litt dårlig til med, men nå tror jeg jaggu alle har matvett og spiser ved puppen alle som en. :D

De veies jevnt og trutt for å dobbeltsjekke at de faktisk får i seg mat, men det virker som de gjør det ellers ville de vel bråka enda mer, hehe. :) Og de legger på seg grammene sine, hehe. :)

Nå har jeg også varmeflasker der, sånn at de som forvirrer seg vekk fra mor har et varmt hjørne og gå til. :D Og det så ut som falt ismak, for med en gang en forvirra seg bort dit, så roa han seg så fint der borte ved varmen. :)

Har jo hatt litt problemer med og få tempraturen dems opp. :) Men nå virker de gode og varme alle sammen faktisk. :D

Kanskje en og annen gang at de virker litt kald men da stappes de under mor, og vips problem løst. :)

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...