Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 499
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi vært på ul og den viste *trommevirvel* Det blir valper i desember!! :-D

For en natt det har vært! De tre første valpene kom mellom 19.30 og 20. Så var det et opphold til 20.50. Disse valpene kom lekende lett og vi trengte bare sitte og observere. Så gikk det 1 time og 30

Dagens glade! Fate har lagt på seg 12 gram siden i morges!

Skrevet

Ene jenten som ble tatt med keisersnitt i går er veldig liten med sine 220 gram. Klarer hun seg har vi bestemt oss for at hun skal hete Running Spot's Absolute Fate. Dette er en liten frøken som kjemper hardt og Era er flink og passer på at hun også får melk! I sted holdt hun faktisk vekke de andre valpene en stund så hun skulle få drikke :)

  • Like 4
Skrevet
Ene jenten som ble tatt med keisersnitt i går er veldig liten med sine 220 gram. Klarer hun seg har vi bestemt oss for at hun skal hete Running Spot's Absolute Fate. Dette er en liten frøken som kjemper hardt og Era er flink og passer på at hun også får melk! I sted holdt hun faktisk vekke de andre valpene en stund så hun skulle få drikke :)

Nååååååh :hug:

Skrevet

Jeg tippa 8 utifra rønken, men det er jo lett å komme å si nå. :P

Gratulerer med mange fine valper! Godt at det gikk bra! Hvordan går det med minsten?

Skrevet

Det ser ut til å gå bra med henne, men jeg synes ikke hun legger på seg nok, så kommer til å kjøpe litt morsmelkerstatning å gi henne tenkte jrg

Skrevet

Gratulerer med ett flott kull!! Jeg visste jeg så 8 på røntgen, også var det en liten til som gjemte seg :heart:

Blir morsomt å følge med videre her :)

Også hadde jeg IKKE greid å sagt nei til en liten sønn hjem til Nico :P

  • Like 2
Skrevet

Du vet helt sikkert dette,- men valper som er tatt med keisersnitt trenger ofte litt tid før de klarer å suge skikkelig. De ligger gjerne med puppen i munnen uten at de drikker, eller det tar litt lang tid mellom hver"sup". I "mitt" keisersnitt hadde den minste-som heller ikke var mer enn rundt 200g- problemer med å drikke første døgnet. Jeg måtte melke mora og gi henne av råmelka hyppig i starten. Det var så utrolig herlig da hun klarte å drikke selv, da den lille halen løftet seg når hun drakk. Såret tok jeg og fønte med svak svak varme hver dag i starten, slik at det skulle holde seg tørt. Såret ligger jo mellom de bakerste spenene som ofte er svært store og melkefulle, det kan fort bli klamt der. Men det gikk utrolig fint, grodde fort. Krysser fingre for den minste :twitch:

Skrevet

Oppdaterer med bilder for Ceccy :angel: Og kopierer bare hennes tilhørende tekst!

262735_10152338580395125_1122466720_n.jp

"Størstemann med sine 408 gram. Etter fødsel var han 300 gram!"

68104_10152338602880125_55896222_n.jpg

"Minstejenten som jeg er litt bekymret for ... Hun var siste som kom ut med keisersnitt og var bare 220 gram ved fødsel. Nå er hun 245 gram! Hun er en fighter og henger på partene! Vokser hun opp, vil hun få navnet Absolute Fate!"

Skrevet

Vi hadde en sånn figther sist vi også :) vi la valpen til alene på puppen ca 2-3 timer løpet av dagen (ikke sammenhengende) slik at valpen fikk "fløtepuppen" all by her self ;)

Skrevet
Vi hadde en sånn figther sist vi også :) vi la valpen til alene på puppen ca 2-3 timer løpet av dagen (ikke sammenhengende) slik at valpen fikk "fløtepuppen" all by her self ;)
Er det omvendt med hunder enn på mennesker? Hos mennesker er den første melken den " dårligste " siden den er mest til for å slukke tørsten , fløten ligger i bunn. :P Rart at det er så forskjell. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Skrevet

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="Loke" data-cid="1397325" data-time="1355762108"><p>

Er det omvendt med hunder enn på mennesker? Hos mennesker er den første melken den " dårligste " siden den er mest til for å slukke tørsten , fløten ligger i bunn. :pRart at det er så forskjell. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2</p></blockquote>

De vi kaller for fløtepuppen her i huset er de to bakerste puppene som det omtrent fosser ut av ;)

Skrevet
De vi kaller for fløtepuppen her i huset er de to bakerste puppene som det omtrent fosser ut av ;)
Da forstår jeg hehe.. Jeg synes vi skal vedde om hvor mange prikker de får til sammen jeg ! Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Skrevet
Er det omvendt med hunder enn på mennesker? Hos mennesker er den første melken den " dårligste " siden den er mest til for å slukke tørsten , fløten ligger i bunn. :P Rart at det er så forskjell. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

De første dråpene hos oss tobeinte er jo råmelka og den aller aller viktigste. Inneholder mye antistoffer bla.

Skrevet
Er det omvendt med hunder enn på mennesker? Hos mennesker er den første melken den " dårligste " siden den er mest til for å slukke tørsten , fløten ligger i bunn. :P Rart at det er så forskjell. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2 De første dråpene hos oss tobeinte er jo råmelka og den aller aller viktigste. Inneholder mye antistoffer bla.
Råmelk er noe helt annet enn formelk . Råmelk er det som kommer før melkeproduksjonen er skikkelig i gang oh den er viktig ja. Formelk er det første som kommer til hvert måltid og den er svært næringsfattig. Jeg overproduserte slik at ungen ikke nådde melka før han var mett , og måtte ha hjelp av ammeklinikken for å få ned produksjonen så han fikk riktig næring. De er så søte ! Ser nesten litt spøkelsesaktige ut ! Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
  • Like 1
Skrevet

Null problem Ceccy ;) På denne måten får jeg jo bare nyte bildene enda mer! Så når jeg likevell er her inne så kan jeg kaste ut dine to siste bilder :angel:

Gutten som sover så søtt! God og mett.
154916_10152347477375125_612159530_n.jpg

Og Lille søte Fate! Sterke jenta!
425716_10152347482985125_2068821204_n.jp

  • Like 5
Skrevet

Jeg har faktisk akkurat ringt veternærvakten angående Fate :-( Hun blir skikkelig surklete når hun dier. Skal inn med henne i morgen og la undersøke henne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...