Gå til innhold
Hundesonen.no

Informasjon om "Akkurat Nå"-tråden OBS OBS


Recommended Posts

  • Svar 197
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Den første i hver mnd så blir AN stengt, ny tråd blir opprettet, den gamle blir slettet etter 1 mnd. Dette er nå bestemt innad med de nye moderatorene. Deal with it! Admin Anette pssssssst: vel

Fylle-Ingvild er VELDIG glad for dette. Eller i alle fall dagen derpå-Ingvild.

Jeg tenker også litt som Belgerpia, at kan man ikke stå for det man skriver på internett, så får man heller la være å skrive kanskje. Dette smaker av litt sånn overformynderi og barnehage kanskje?

Skrevet

Badass! Min bande består utelukkende av trollmenn (med han-hvis-navn-skal-være-unevnt og meg i spissen.) Vi skal trylle og trolle sammen! <3<3

:sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: (de smiler egentlig ikke, de har bare kuttet seg opp som jokeren)

  • Like 6
Skrevet

1 av argumentene for å slette AN-tråder er at folk kan ha skrevet noe dumt der. Jeg vil påstå at det er 100% sikkert at mange har gjort, mange ganger, noen mer enn andre.

Mens 1 av argumentene for å beholde de, er at folk skal straffes for sine dumheter sånn at de lærer noe. Det er jo omtrent like velbegrunnet..

Jeg vil også påstå at folk har utlevert følelser og opplevelser i baby- og barnetråden som de antagelig vil angre på (eller allerede nå burde vært betenkt over), på samme måte som man vil se i tråder om valper, oppdragelse/dressur, min hund, etc, etc.

Det postes de utroligste, mest intime og private ting over en lav sko her inne, ikke bare i AN, men overalt. Baby- og barnetråden er veldig lang (Hundesone-format tatt i betraktning), og burde - om argumentene for å snakke om lange, tunge tråder skulle holde vann - vært kuttet/kappet/stoppet for lenge siden.

Så, de to moderatorene som har skrevet i denne tråden, de kan ikke bedømme hva folk bør dele med resten av verden, mens du derimot, du kan?

Du var den rette til å spørre, som ikke holder deg for god til å stigmatisere eller stemple andre (som f eks meg), når du er tom for argumenter.

Så ja, svaret er "seriøst" (eller "ironi", om det er lettere å forholde seg til). Jeg reagerer på at en håndfull unge voksne i fritida si mener seg kompetente til å vurdere hva som er klokt og riktig for andre å poste på nettet, og mener de sensurerer - du mener tydeligvis at det er helt OK.

At jeg ikke gidder å argumentere mot hva jeg anser som totalt usaklig, betyr ikke at jeg er tom for argumenter. Jeg har heller ikke uttalt meg om hva jeg syns om sensur - jeg er bare uenig i at det er sensur å slette gamle tråder som i utgangspunktet handler om hva man gjør akkurat nå.

Ikke jeg heller, men jeg er ganske sikker på at jeg skulle klart å få bort ting herfra hvis det var veldig nødvendig for meg. Men jeg er ikke dum nok til å tro at det ville hjulpet synderlig på imaget mitt om det skjedde 1 uke etter at jeg postet...

Og jeg tør vedde på at om en eller annen skulle ønske å slette sine gamle, ubetenksomme innlegg, så ville heller ikke det gått ubemerket hen her på sonen, og alle hadde fått det å syte for også..

Du forstår det virkelig ikke på ironi du. Det er jo synd. Eller ikke.

Nope, jeg er kjent for det :aww:

Jeg prøver igjen. Akkurat nå-trådene har ingen verdi når de blir liggende til evig tid, det er ikke spesielt interessant å lese hva du, Lotta, eller jeg gjorde for 3 år siden. Eller 6 mnd siden, for den saks skyld. De tar stor plass, de gjør forumet tregere. Hadde man ikke nevnt at noen kanskje angret på hva de skreiv i akkurat nå-tråden, så hadde ingen protestert på at de gamle trådene ble borte - snarere tvert i mot, vi ville applaudert moderatorenes forsøk på å få et bedre forum.

Men fordi at det ble nevnt at noen snoker i gamle tråder for å finne dritt om andre, så er det et prinsipp å ikke slette de. Folk bør straffes for å være idioter, så la oss for all del beholde en haug med flere 1000 innlegg lange tråder, bare for at folk ikke skal slippe unna med å være teite. Bare fordi jeg er nysgjerrig - hvor mange akkurat nå-tråder har det blitt, alt i alt? Hvor mange innlegg?

Javel, så er det ett og annet "nyttig" i disse trådene, og de vil vi miste om alle ble borte. Buhu. Løsningen på det er enkelt. Enten så skiller man ut sånt som kan være kjekt å ha til siden (sånn utover det å bedrive drittslenging) - men da har vi jo overmoderering, og det liker vi ihvertfall ikke - eller så kan man bruke akkurat nå-tråden til det den er beregnet for - shitsnakk om ingenting - og heller lage egne tråder med dikt og sanger.

Skrevet

så jeg er ikke fryktelig redd for lurkere. De som vet hvem jeg er i RL kan godt få vite alt jeg har skrevet , de som ikke vet det må ha enorme fritidsproblemer hvis de stalker meg :lol:

Men du veit, det går an å legge sammen summen av det man leser kronologisk uten å være en stalker... Det er det kanskje ikke folk tenker over? Jeg er som sagt rimelig overraska over hvor mange som tror at jeg faktisk gidda å løfte en finger og GOOGLE et annet forummedlem. dafuq, jeg driter i de jeg ikke kjenner IRL altså, og jeg veit ikke om etternavnet til noen av sonisene jeg ikke har møtt i virkeligheten heller. Hallo :lol: Leser akkurat nå når jeg kjeder meg, typisk på toget, bussen, i forelesninger hvor jeg ikke forstår den russiske foreleseren og på venterommet hos frisøren. Går aldri tilbake og "etterprøver" det som har vært skrevet. Leser det én gang.

Allikevel klarte jeg å summere ca 4 uttalelser til en konklusjon som jeg skrev, vips trodde folk jeg hadde googlet noen. Det bør være et stort OBS WARNING BLINK BLINK - se her hva som faktisk går an å konkludere med fra å være en medium-pluss sonenleser.

Nå er kanskje ikke alle like gode å "huske" unødvendig informasjon, det bare skjer for min del. Jeg er neppe den eneste. Og da kan man jo tenke seg hvor mye man egentlig kan finne ut om et menneske hvis man GÅR INN FOR DET. Jeg har ikke gått in for det en gang, og allikevel trodde folk jeg hadde googla noen. Go figure hva man kan finne ut om man faktisk begynner å google, stalke...

Men det er en diskusjon på siden av saken forsåvidt, jeg bryr meg litt midt på mandagen ang hvilken framtid akkurat nå har :P

Skrevet

Kan vi ikke bare ta en avstemming på hva folk vil ha da? :P Så kan flertallet bestemme, og ikke de som roper høyest? :P

  • Like 2
Skrevet

Om akkurat nå blir slettet eller ikke har fint lite og si, rent praktisk, for min del, bortsett fra at jeg, som en del andre, er imot overmoderering/beskytting og barnehagetilstander.

Og om man sitter på mobil eller pc, det blir ikke mindre og 'ta igjen' om tråden er 50 sider, eller 1000? Eller om det er 1 tråd eller 2. Vil man få med seg det som skjer så må det leses, vis man ikke er interessert så har man jo en 'hopp til siste side' knapp. (eller tar jeg feil) Har iallefall fungert slik på min telefon..

Om store tråder, gamle tråder, alt for mange tråder er et problem for forumet så er det selvfølgelig et godt argument.

Og bare en observasjon, det er 'ekstremister' i begge leire her(vertfall etter min mening). Selvinnsikt er greit, eller er det slik at alt er greit bare man er på 'riktig' lag...

  • Like 1
Skrevet

Kan noen være så snill å oppklare for meg, en enkel pike fra vestkanten.

Blir ak.nå stengt en gang i uka, eller en gang mnd eller ruller og går den til evig tid fordi moderatorene har pakket snippesken sin og gått?

Skrevet

Kan noen være så snill å oppklare for meg, en enkel pike fra vestkanten.

Blir ak.nå stengt en gang i uka, eller en gang mnd eller ruller og går den til evig tid fordi moderatorene pakket snippesken sin og gått?

Foreløpig blir det som det har vært. jeg stenger den og starter ny før den går for langt pga serveren.

  • Like 1
Skrevet

Og om man sitter på mobil eller pc, det blir ikke mindre og 'ta igjen' om tråden er 50 sider, eller 1000? Eller om det er 1 tråd eller 2. Vil man få med seg det som skjer så må det leses, vis man ikke er interessert så har man jo en 'hopp til siste side' knapp. (eller tar jeg feil) Har iallefall fungert slik på min telefon..

Jeg får i alle fall ikke til å bla effektiv på mobilversjonen, må innom hver eneste side, liksom. På pc har jeg jo "gå til.." som alle andre :)

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Denne er også litt fin / aktuell å ta med her:

Fantastisk. make my day.. :D

"oh no" :o

Skrevet

Like greit at milelange ''alt mulig'' samtaler om ''akkurat nå'' blir slettet. Var en diskusjon her en gang om at det var litt sånn ''klan'' aktivitet i enkelte tråder. Jeg tror ''akkurat nå'' tråden bidrar til dette. Mange av de som skriver der ser ut til å kjenne hverandre privat, og det gjør at nye, eller utenomforstående, ikke ikke får delta/blir sett/hørt i disse ''akkurat nå'' trådene.... Det er en intrykk jeg sitter med iallefall.

På et forum jeg var tidligere var det et stengt 'VIP' forum' der man måtte bli invitert inn. Når noen brukere som ikke var med oppdaget det og klaget, laget de et mer åpent 'VIP forum' og et hemmelig 'superVIP' til seg selv. :P Så sånn kan tilstanden være. Da er det mye bedre her, akkurat nå tråden er for hvem som helst og alle er velkomne. Jeg var helt ny i 2008 og *Nina* (håper det er greit at jeg nevner deg) er vel ny i år eller ifjor, og alt vi trengte å gjøre var å lese / svare i en tråd helt frivillig så ble vi bedre kjent med de andre som også skriver der.

Skrevet

Er det mulig å få en avstemning på dette for å avgjøre det mest mulig demokratisk? :)

Kan vi ikke bare ta en avstemming på hva folk vil ha da? :P Så kan flertallet bestemme, og ikke de som roper høyest? :P

Gjentar og rapporterer meg selv...

Skrevet

Ei jeg kjenner er på et hesteforum der de har sånn "VIP"- del og så inviterer de inn folk de føler har gjort seg fortjent eller har mange nok innlegg til å være der.... det er litt spesielt syns jeg.

Skrevet

Fikk ikke med meg at du hadde og skrevet det. :P

Åja, det gjør ikke noe såklart! Men siden du ikke hadde sett det har kanskje ikke moderatorene det heller, men nå rapporterte jeg. :)

Skrevet

Åja, det gjør ikke noe såklart! Men siden du ikke hadde sett det har kanskje ikke moderatorene det heller, men nå rapporterte jeg. :)

Psst. Det er ingen å rapportere til. De har jo nettopp sagt at det er slutt på moderering ;)

  • Like 2
Skrevet

Den første i hver mnd så blir AN stengt, ny tråd blir opprettet, den gamle blir slettet etter 1 mnd. Dette er nå bestemt innad med de nye moderatorene. Deal with it!

Admin Anette

pssssssst: velkommen til Kaja, raksha,soppen og Marie!

  • Like 25
Skrevet

Den første i hver mnd så blir AN stengt, ny tråd blir opprettet, den gamle blir slettet etter 1 mnd. Dette er nå bestemt innad med de nye moderatorene. Deal with it! :)

Admin Anette

pssssssst: velkommen til Kaja, raksha,soppen og Marie!

Sånn ja! Flink!

Skrevet

velkommen til nye moddiser :-) blir IW og AnetteH fortsatt moderatorer sammen med de nye?

Anette er fortsatt Admin først og fremst ja også moderator. IW tar en liten pause men bistår i opplæring av de nye :)

  • Like 1
Skrevet

Åja, det gjør ikke noe såklart! Men siden du ikke hadde sett det har kanskje ikke moderatorene det heller, men nå rapporterte jeg. :)

Psst. Det er ingen å rapportere til. De har jo nettopp sagt at det er slutt på moderering ;)

Dette ble litt rart. Men jeg tilbød meg å være moderator samtidig som jeg rapporterte meg selv. Siden det trengtes, ble jeg det fort. :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...