Gå til innhold
Hundesonen.no

O-navn


Guest Jonna

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes litt synd på dere, siden det beste O-navnet allerede er brukt opp. Ops.. Plis a, kall henne Olje. Så kan Gneis, Geo, Klima og Olje danne klubb.

Stakkars Jeanette! Jeg ville ha kallt henne for Asha siden Asha i ice-kullet ikke beholdt navnet sitt (og Asha er bare en kjempekul karakter..) men på en måte er Asha litt brukt opp og så måtte gub

OMG står jo for oh my god, enkelt og greit. Jeg tenkte på Oshikuru når jeg så tråden Flere som har sett den episoden av 2 1/2 men? Oh-oh-oh-oh-Oshikuru - the Demon saaaamurai

Skrevet

:lol: Det får Tonje røpe selv. Det er helt hennes valg faktisk *kjenner det gjør vondt i kontrollfreaken* :lol:

:lol: Stakkars Jeanette!

Jeg ville ha kallt henne for Asha siden Asha i ice-kullet ikke beholdt navnet sitt (og Asha er bare en kjempekul karakter..) men på en måte er Asha litt brukt opp og så måtte gubben ha litt å si også (han er SVÆRT engasjert, veldig uvant for meg..) og Strider skulle egentlig vært en Sookie Stackhouse, og gubben synes fremdeles Sookie er et kjempefint navn (uten å ha den fjerneste ide om True Blood..) så den skal hete Sookie (Stackhouse)! Sookie og Strider klinger ganske fint synes jeg..

  • Like 8
Skrevet

*æsj* oppdretter gikk ikke helt med på den. Teit oppdretter *host* :angel:

"Our theme of names to this litter suppose to be geographical"

Så noen flere ideer?

Skrevet

Oriental

Orinoco River

Oasis

Occlusion

Oolith - a calcareous sphere, approximately 1 mm in diameter, formed by precipitation of concentric layers of calcium carbonate around a nucleus such as a grain of sand or shell fragment as it is rolled around by wave action in warm, shallow, tropical seas. (det blir litt kult etter å ha sagt det høyt noen ganger og to hunder sitte rog ser dumt på deg)

Skrevet

Oolitter er fine! Oolitter er årsaken til mange av disse vanvittige tropiske strendene :) Vi kan også finne spor etter oolitter i Oslofeltet.

beach.jpg

Skrevet

Ble litt kveldskreativ:

Outcrop (sted hvor du kan se interessante features av f.eks en stein/område)

Ore (åre av mineralforekomst, f.eks kull)

Obsidian (vulkansk glass av svart farge, dannes ved at felsic lava spys ut av vulkaner i høy hastighet og stivner så raskt at det blir til glass)

Skrevet

Jeg har ingen navneforslag, men ikke overraskende liker jeg temaet til kullet! Hihi

Og så bra at hun får hete Sookie, det var det jeg tenkte hun måtte hete siden dere ikke fikk brukt det på Strider. :)

Skrevet

*æsj* oppdretter gikk ikke helt med på den. Teit oppdretter *host* :angel:

"Our theme of names to this litter suppose to be geographical"

Så noen flere ideer?

Jamen hvor gøy er det da? Men hva med et finsk stedsnavn kombinert med Orava? Blir det for langt? (Syntes jo det var litt morsomt med orava...) vel, får se hva man kan finne da, men Nb! Folkens, geografisk tema er desverre ikke det samme som geologisk tema!

Skrevet

Folkens, geografisk tema er desverre ikke det samme som geologisk tema!

Geography:

  • The study of the physical features of the earth and its atmosphere, and of human activity as it affects and is affected by these.

  • The nature and relative arrangement of places and physical features: "the geography of the battlefield".

Så jo, geografi og geologi er det samme temaet per def, bare på litt forskjellige fordypningsnivåer ;) Men jeg skjønner at oppdretter ønsker noe av den andre delen av definisjonen (stedsbetont), ergo mitt første forslag (Oceania). Kveldskreaitivitsme er fint og kanskje noen andre kommer tilbake en gang og leter etter navn på O! :)

Skrevet

**** og, nå når jeg har sendt inn forslag alt.

Vi valgte å falle på Oren Isii og Odly. Får spare Orava til jeg har ett rent "ekorn" kull en gang :lol:

Men samtidig så blir denne valpen antagelivis svart, og ekorn navnet passer bedre på en rød en syns jeg :P

Tusen takk for alle forslag :D

Det finnes da svarte ekorn :D

black_squirrel_1243011c.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nå er jeg rimelig overtroisk i mine navnevalg, men jeg ville forsøkt å flette inn Onnea, som brukes for å ønske lykke til, men også for å si gratulerer (ser jeg hos mine finsktalende facebookvenner), men Janson må korrigere meg om jeg er på jordet.

OSL - oppkalt etter flyplassen vi nesten bor på? ;)

Ontario - jeg bare liker klangen på det, men det er kanskje litt maskulint?

Skrevet
Nå er jeg rimelig overtroisk i mine navnevalg, men jeg ville forsøkt å flette inn Onnea, som brukes for å ønske lykke til, men også for å si gratulerer (ser jeg hos mine finsktalende facebookvenner), men Janson må korrigere meg om jeg er på jordet.

OSL - oppkalt etter flyplassen vi nesten bor på? ;)

Ontario - jeg bare liker klangen på det, men det er kanskje litt maskulint?

Du har helt rett, SFX!:)

Skrevet

Jeg har gitt opp, engelsken fører til at de ikke helt forstår at det er en forsjel på geologi og geografi så jeg venter og ser hva slags forslag de kommer med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...