Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fyda blir frisk igjen hun, visk henne i øret at Valpis vil gå tur igjen, så hun MÅ bli frisk hvis de skal prøve å leke litt sammen ;)

  • Like 3
  • Svar 184
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå drar vi! Kryss fingre og tær og poter og ører (de som har lange nok)!

Si ifra hvis du trenger skyss.. Henter deg jeg Sent from my GT-I9100

Muligens hun er på feil antibiotika, og derfor er blitt så klein? For den skulle definitivt tatt knekken på det verste etter 6 dager. Jeg tenker ikke kreft, men feil antibiotika, så det burde dyrkes v

Skrevet

Vi vil også, tulip! Tror jentene hadde funnet tonen jeg. Men jeg er veldig usikker på om hun blir med på søndag for å si det sånn... :(

Marimannen er sikker på at hun klarer seg. Jeg må høre på han og dere, for jeg kjenner at hodet mitt ikke er til å stole på akkurat nå.

Godt å ha dere sånn at tiden går litt fortere. :)

Skrevet

Du Mari, det kommer flere søndager. Vi venter selvsagt til Fyda er helt frisk igjen, men du må pushe litt på Fyda vettu ;) Hun trenger en liten påminnelse om hva hun kan glede seg til :) Dessuten har jeg kjøpt noen helt fantaaaaaastiske godbiter av hestekjøtt, hun må gjerne sikle litt på forskudd vøtt :P

  • Like 1
Skrevet

Stor klem! Nå er dere vel på vei snart? Krysser fingrene :)

Og selvsagt klarer Fyda seg, Thorvald har bestilt leketid når hun kommer til hektene igjen :)

Skrevet

Malle og jeg kommer gladelig helt herifra for å ha ... Uhm.. Kaosshow for dere! Hvis Fyda synes det høres ut som en friskhetsbooster, altså! Håper veterinæren gjør underverker, og at alt går bra i dag, og mange mange år fremover. ( Og jepp, jeg har hatt en hemmelig crush på Fyda en stund..) Masse lykke til!

Guest Belgerpia
Skrevet

Sender mange gode vibber og tanker retning Fyda. Stakkars gamle damen. Håper hun kommer seg *klemme på Mari*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...