Gå til innhold
Hundesonen.no

Noortje fan 't Suydevelt "Nora" (Drentsche patrijshond)


Recommended Posts

  • Svar 654
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Møt min lille nederlender! (Vel, hun er ikke min helt enda, men om to uker og fem dager er hun det) Noortje fan't Suydevelt, til daglig Nora, er en Drentsche patrijshond som skal reise hele veien

Vi er vel hjemme fra Nederland igjen, og familien har økt Jeg trodde jeg var supergodt forberedt med alt i forhold til reisen, men det skulle det nå vise seg at jeg ikke var. Eller forberedt var j

*smelt*

Posted Images

Skrevet (endret)

Gaah.. Hvordan i all verden kan STEIN smake godt? :blink:

Ellers er Nora og Taxi blitt perlevenner, til tross for at hun til tider tror tissen hans er en pupp :huh: De leker så fint, er glad for å se hverandre, og Taxi er ekstremt tålmodig med henne :wub:

Endret av IreneN
Skrevet

Utrolig skjønn hun er.

Håper å hilse på henne på Fellesutstillingen 2013.

Skal melde meg på så fort jeg får stamtavla og har omregistrert henne til NKK :)

Skrevet

Ellers er Nora og Taxi blitt perlevenner, til tross for at hun til tider tror tissen hans er en pupp :huh: De leker så fint, er glad for å se hverandre, og Taxi er ekstremt tålmodig med henne :wub:

Kanskje derfor de er så gode venner? :fear::P

  • Like 2
Skrevet

Fine, deilige valpen. Gratulerer så mye :)

Takk :D

Kanskje derfor de er så gode venner? :fear::P

Hahaha :P Akkurat det er ikke Taxi spesielt begeistret for, men tålmodig som han er så sier han ingenting.

Skrevet

Hahaha :P Akkurat det er ikke Taxi spesielt begeistret for, men tålmodig som han er så sier han ingenting.

Haha,jeg klarte ikke la være :P Flinke Taxi! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Nora er allerede blitt 10 uker gammel! Denne uka veide jeg henne daglig i tre dager, og vekta økte med 150 gram om dagen.

69715_10152266664800145_1010701050_n.jpg

223608_10152266664690145_2079381035_n.jpg

Etterpå skal jeg ta 10ukers-oppstillingsbilde :)

  • Like 2
Skrevet

Også er det fint å dele seng ;)

Så det tok ikke mange dagene før han ikke synes hun var så "ekkel" lenger! :D Tenkte meg det :- )

Skrevet

Så det tok ikke mange dagene før han ikke synes hun var så "ekkel" lenger! :D Tenkte meg det :- )

Neida, det tok under en uke før de lekte sammen. Og nå leker de støtt og stadig, deler seng, drikker vann av samme skål samtidig og er ordentlige kompiser!

Skrevet

Heerlig! Og fytti som a vokser, kommer vel straks til å vokse forbi Marvin :P

Marvin? :P

Men det tar nok ikke mange ukene før hun er på størrelse med Taxi nei :D

Skrevet

Oppstillingsbildet denne uka ble ikke veldig bra det heller, men vi får vel dreisen på det etterhvert :) Uansett, er morro å se utviklingen på bilder.

Noortje-10uker.jpg

Skrevet

Nora er veldig trygg på alt av mennesker, lyder, biler og forskjellige situasjoner, men fremmede hunder synes hun er skummelt. Jeg har derfor prøvd å ta sosialiseringen i kontrollerte former, hvor hun har fått møte en og en hund som jeg vet er stabile og flinke med valper. Da tar det som regel ikke lang tid før hun blir varm i trøya :)

Idag har vi vært på tur med Oda og hennes to kooikere; Kaspar (5 år) og Anton (8mnd). Hun syntes Anton var litt voldsom til å begynne med, men de lekte litt etterhvert. Kaspar derimot, som er en mye roligere og voksen type, hadde hun veldig sansen for - men han brydde seg ikke stort om henne.

Bilder fra turen:

306574_10152269689260145_2041951788_n.jpg

418037_10152269689605145_1360463686_n.jpg

552450_10152269689860145_2109768140_n.jpg

400260_10152269690105145_2032235798_n.jpg

Kaspar og Nora

526006_10152269690570145_1743792526_n.jpg

Nora og Taxi

304436_10152269691055145_952712868_n.jpg

317763_10152269691270145_238178875_n.jpg374780_10152269691405145_72836176_n.jpg

541217_10152269691640145_946954967_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...