Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigoavleggeren - nå er valget tatt!


Recommended Posts

Skrevet

Valpene er i dag èn uke gamle og det er en laaaang og seig ventetid før jeg får valpen i hus!

Det er en av de tre hannvalpene jeg skal ha - hvilken det blir får vi se på når det nærmer seg. Jeg skal ha hunden til ettersøkshund og da er det visse ting jeg ser etter (mot, nysgjerrighet, pågåenhet osv).

Foreløpig får jeg kose meg med å se bilder av gutta en uke gamle:

post-206-0-37686800-1348005625_thumb.jpg

post-206-0-04700400-1348006533_thumb.jpg

Hann 1

post-206-0-14591600-1348005694_thumb.jpg

post-206-0-08474400-1348006571_thumb.jpg

Hann 2

post-206-0-22080100-1348005739_thumb.jpg

post-206-0-62473300-1348006589_thumb.jpg

Hann 3

Basert kun utfra tegningene så liker jeg best hann 3 da han er jevnest i fargene. Men vi får se...!

PS: Jeg er veldig åpen for navneforslag :)

  • Like 5
  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har jeg tatt min endelige beslutning og jeg er 100% sikker på at dette er den rette for meg Bildene er fra i dag da de var ute og så snø for første gang - han tok like godt turen rundt huset he

Valpene er i dag èn uke gamle og det er en laaaang og seig ventetid før jeg får valpen i hus! Det er en av de tre hannvalpene jeg skal ha - hvilken det blir får vi se på når det nærmer seg. Jeg sk

Veldig enig med deg Kristin! Det er ikke en homogen rase all den tid det er innblandet forskjellige raser for å berge den fra utryddelse engang på 50-60-tallet. Det er også godt kjønnspreg - hannene

Posted Images

Skrevet

Da jeg var 13-14 red jeg en del. De to favoritthestene mine het henholdsvis Amigo og Hjortefot. Så naturlig nok syns jeg at denne avleggeren kan hete Hjortefot. Det passer jo også bra til hans framtidige arbeidsoppgaver;-)

  • Like 3
Skrevet

Jeg likte nr 2 best tror jeg og så nr 3 :) Selv om alle tre var søte!

Er det noe spesiell bokstav navnet trenger å begynne på? :) uansett, det første som om i hodet mitt var Bolt! :)

Skrevet

Amigo sitt kennelnavn er Always Action Ahead og mammaen heter Blixtra (lyn på svensk). Det er foreslått værnavn på kullet (thunder, hurricane, torando mm.) Det kan jo passe bra i forhold til foreldrenavnene :)

Men alt er åpent!

Skrevet

Amigo sitt kennelnavn er Always Action Ahead og mammaen heter Blixtra (lyn på svensk). Det er foreslått værnavn på kullet (thunder, hurricane, torando mm.) Det kan jo passe bra i forhold til foreldrenavnene :)

Men alt er åpent!

Aaah, men du skal bruke et annet navn til daglig? :) Hvilket navn vil du ha forslag til? hehe! Stamtavlenavn eller daglignavn?

Ellers så kom jeg nå inn på Frost *ler* det har hvertfall noe med været å gjøre, samtidig som det er enkelt å uttale og enkelt å bruke som hundenavn!

Skrevet (endret)

Den må jo hete buddy eller kompis...

Enig! Men på et annet språk. I følge google translate er kompis stuurman på nederlandsk. Jeg stemmer for å uttale det Sturmann, evt Styrmann. :)

edit: Herregud, grattis! Jeg liker nummer tre best fordi du gjør det. :P

Endret av Mari
  • Like 1
Skrevet

Ja det blir fra 6 uker og oppover - det er da man kan få best inntrykk av hvordan de vil kunne bli. Man har selvsagt ingen garanti, men man får i alle fall en viss peikepinn på hvem som er mest nysgjerrig, pågående, sosial, tilbaketrukken, lydømfintlig osv osv osv.

  • Like 1
Skrevet

Sånn eksteriørt kan det jo være store forskjeller på stabijjen. Jeg liker de bamsete med litt bred snute. Slik som Amigo:) Noen er fryktelig pinglete og med sped snuteparti. Blir spennende om 2-3 uker når man kanskje klarer å se mer på hvordan hannene blir.

Skrevet

Veldig enig med deg Kristin! Det er ikke en homogen rase all den tid det er innblandet forskjellige raser for å berge den fra utryddelse engang på 50-60-tallet. Det er også godt kjønnspreg - hannene er mer som Amigo med bredt snuteparti mens tispene ofte kan være litt "reve"-aktige.

Her er et par bilder av bøllegjengen:

post-206-0-75953300-1348776269_thumb.jpg

post-206-0-70253500-1348776288_thumb.jpg

post-206-0-31881100-1348776360_thumb.jpg

post-206-0-73942500-1348776330_thumb.jpg

  • Like 4
Skrevet

Gratulera så mye med nytt tilskudd.:)

Navn er ingen lett sak..

Kanskje: Amigo og Akilles? Amigo og Astello?

Ut ifra mitt synspunkt så ville eg kanskje valgt nr 3.;) Men uannsett så får du ein veldig fine og gode kompis! ;)

Lykke til..

Skrevet

Tiden flyr; nå er de blitt tre uker og det er mye mer fart i dem nå :) Fikk sett dem på webcam i går og da er det bare til å smelte :heart: :heart:

Her kommer noen bilder av gutta som jeg må velge mellom:

post-206-0-68276000-1349301791_thumb.jpg

post-206-0-27061800-1349301808_thumb.jpg

HANN 1

post-206-0-77215600-1349301831_thumb.jpg

post-206-0-67086600-1349301840_thumb.jpg

HANN 2

post-206-0-68301800-1349302040_thumb.jpg

post-206-0-19416200-1349302155_thumb.jpg

HANN 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...