Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigoavleggeren - nå er valget tatt!


Recommended Posts

Skrevet

Valpene er i dag èn uke gamle og det er en laaaang og seig ventetid før jeg får valpen i hus!

Det er en av de tre hannvalpene jeg skal ha - hvilken det blir får vi se på når det nærmer seg. Jeg skal ha hunden til ettersøkshund og da er det visse ting jeg ser etter (mot, nysgjerrighet, pågåenhet osv).

Foreløpig får jeg kose meg med å se bilder av gutta en uke gamle:

post-206-0-37686800-1348005625_thumb.jpg

post-206-0-04700400-1348006533_thumb.jpg

Hann 1

post-206-0-14591600-1348005694_thumb.jpg

post-206-0-08474400-1348006571_thumb.jpg

Hann 2

post-206-0-22080100-1348005739_thumb.jpg

post-206-0-62473300-1348006589_thumb.jpg

Hann 3

Basert kun utfra tegningene så liker jeg best hann 3 da han er jevnest i fargene. Men vi får se...!

PS: Jeg er veldig åpen for navneforslag :)

  • Like 5
  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har jeg tatt min endelige beslutning og jeg er 100% sikker på at dette er den rette for meg Bildene er fra i dag da de var ute og så snø for første gang - han tok like godt turen rundt huset he

Valpene er i dag èn uke gamle og det er en laaaang og seig ventetid før jeg får valpen i hus! Det er en av de tre hannvalpene jeg skal ha - hvilken det blir får vi se på når det nærmer seg. Jeg sk

Veldig enig med deg Kristin! Det er ikke en homogen rase all den tid det er innblandet forskjellige raser for å berge den fra utryddelse engang på 50-60-tallet. Det er også godt kjønnspreg - hannene

Posted Images

Skrevet

Da jeg var 13-14 red jeg en del. De to favoritthestene mine het henholdsvis Amigo og Hjortefot. Så naturlig nok syns jeg at denne avleggeren kan hete Hjortefot. Det passer jo også bra til hans framtidige arbeidsoppgaver;-)

  • Like 3
Skrevet

Jeg likte nr 2 best tror jeg og så nr 3 :) Selv om alle tre var søte!

Er det noe spesiell bokstav navnet trenger å begynne på? :) uansett, det første som om i hodet mitt var Bolt! :)

Skrevet

Amigo sitt kennelnavn er Always Action Ahead og mammaen heter Blixtra (lyn på svensk). Det er foreslått værnavn på kullet (thunder, hurricane, torando mm.) Det kan jo passe bra i forhold til foreldrenavnene :)

Men alt er åpent!

Skrevet

Amigo sitt kennelnavn er Always Action Ahead og mammaen heter Blixtra (lyn på svensk). Det er foreslått værnavn på kullet (thunder, hurricane, torando mm.) Det kan jo passe bra i forhold til foreldrenavnene :)

Men alt er åpent!

Aaah, men du skal bruke et annet navn til daglig? :) Hvilket navn vil du ha forslag til? hehe! Stamtavlenavn eller daglignavn?

Ellers så kom jeg nå inn på Frost *ler* det har hvertfall noe med været å gjøre, samtidig som det er enkelt å uttale og enkelt å bruke som hundenavn!

Skrevet (endret)

Den må jo hete buddy eller kompis...

Enig! Men på et annet språk. I følge google translate er kompis stuurman på nederlandsk. Jeg stemmer for å uttale det Sturmann, evt Styrmann. :)

edit: Herregud, grattis! Jeg liker nummer tre best fordi du gjør det. :P

Endret av Mari
  • Like 1
Skrevet

Ja det blir fra 6 uker og oppover - det er da man kan få best inntrykk av hvordan de vil kunne bli. Man har selvsagt ingen garanti, men man får i alle fall en viss peikepinn på hvem som er mest nysgjerrig, pågående, sosial, tilbaketrukken, lydømfintlig osv osv osv.

  • Like 1
Skrevet

Sånn eksteriørt kan det jo være store forskjeller på stabijjen. Jeg liker de bamsete med litt bred snute. Slik som Amigo:) Noen er fryktelig pinglete og med sped snuteparti. Blir spennende om 2-3 uker når man kanskje klarer å se mer på hvordan hannene blir.

Skrevet

Veldig enig med deg Kristin! Det er ikke en homogen rase all den tid det er innblandet forskjellige raser for å berge den fra utryddelse engang på 50-60-tallet. Det er også godt kjønnspreg - hannene er mer som Amigo med bredt snuteparti mens tispene ofte kan være litt "reve"-aktige.

Her er et par bilder av bøllegjengen:

post-206-0-75953300-1348776269_thumb.jpg

post-206-0-70253500-1348776288_thumb.jpg

post-206-0-31881100-1348776360_thumb.jpg

post-206-0-73942500-1348776330_thumb.jpg

  • Like 4
Skrevet

Gratulera så mye med nytt tilskudd.:)

Navn er ingen lett sak..

Kanskje: Amigo og Akilles? Amigo og Astello?

Ut ifra mitt synspunkt så ville eg kanskje valgt nr 3.;) Men uannsett så får du ein veldig fine og gode kompis! ;)

Lykke til..

Skrevet

Tiden flyr; nå er de blitt tre uker og det er mye mer fart i dem nå :) Fikk sett dem på webcam i går og da er det bare til å smelte :heart: :heart:

Her kommer noen bilder av gutta som jeg må velge mellom:

post-206-0-68276000-1349301791_thumb.jpg

post-206-0-27061800-1349301808_thumb.jpg

HANN 1

post-206-0-77215600-1349301831_thumb.jpg

post-206-0-67086600-1349301840_thumb.jpg

HANN 2

post-206-0-68301800-1349302040_thumb.jpg

post-206-0-19416200-1349302155_thumb.jpg

HANN 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...