Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

1240556_10153275572190174_1463301796_n.j

Moren til min fremtidige valp

246421_10151230850056181_967477273_n.jpg

Her er faren Dream(lånt av hennes FB side)

564463_10153272559660174_1741587779_n.jp

Og her er min favoritt, så får vi se hvor veien går videre :D

  • Like 8
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

1240556_10153275572190174_1463301796_n.j

Moren til min fremtidige valp

246421_10151230850056181_967477273_n.jpg

Her er faren Dream(lånt av hennes FB side)

564463_10153272559660174_1741587779_n.jp

Og her er min favoritt, så får vi se hvor veien går videre :D

Åh så arti :D

  • Like 1
Skrevet

Åh Debbie. Skulle jeg hatt jakt golden ville jeg hatt fra den komboen jeg også!

tusen takk så koselig sagt :D er veldig spent selv også

Skrevet

Hvordan skal jeg få 2 uker til å gå???

Få ALT klart før valpen kommer. Når jeg ventet på min valp, så hadde jeg det for meg at jeg skulle gjøre meg ferdig med alt jeg hadde å gjøre på jobb (hadde mye liggende), samt å gjøre heimen 100% klar. Vasket leiligheten opp og ned, pakket vekk ting som var skadelig for valpen, gjor leiligheten valpesikker, lagde handleliste over ting jeg måtte kjøpe både før og etter valpen kom, gjøre ting som du ikke vil ha mulighet til når valpen kommer i hus (altså dra på en langtur, besøk venner i hytt og pine, dra på pubben (dersom du er gammel nok?) osv. Tiden gikk plutselig fort for min del, da jeg hadde overraskende mange ting som var ugjort. Det er ikke bare bare å få ting gjort når man har en liten valp rundt føten :-)

  • Like 1
Skrevet

En av grunnene til at jeg får en hund er at jeg har lite venner, er veldig ensom, selv med katta.

Jeg har planlagt ganske mye nå, og har ting jeg trenger til valpen kommer klart, utenom maten og noen godbiter, det skal jeg til byen å kjøpe 8 Oktober. Han kommer hit 8, 9 eller 10, måtte se når oppdretter hadde tid å kjøre hit, er vel en 4-5 timer i bil fra Karasjok til Hammerfest.

Jeg må enda skrive liste på ting jeg vil vi skal gjøre, samt lage en liten timeplan (Har Asperger syndrom og kjører derfor nazi regime på rutiner)

Etter at han kommer, skal jeg bruke bursdags penger til å kjøpe bur, muligens i Alta, pluss at mamma skulle ta med V&H for valper til oss som vi skal bruke til kos, lage godbiter av, gi til pus for å smigre han til å like Keiron osv,

Blir en del miljøtrening i førstninga, bli kjent, ro trening, lære nytt navn og hverdags lydighet (sitt, dekk osv) Jeg veksler mellom å sitte her å spille og å rydde leiligheta, få vekk ting som er skadelige. Heldigvis har jeg ingen planter pga. katta, så trenger ikke sette meg inn i om de er giftige eller noe.

Jeg har jo ganske mye å gjøre sånn sett, men jeg er ikke flink til å la sysselsettinga ta over å la tiden gå fortere. Sover lite gjør jeg også, noe som er litt leit siden jeg får vel ikke sovet så fryktelig mye inntil Keiron klarer å holde seg igjennom natta og jeg vil unngå så mye det lar seg gjøre at han tisser inne.

Jeg gleder meg utrolig mye altså, det er deilig å vite at på bursdagen min har jeg min helt egne hund, endelig en som er min hund, ikke en som jeg låner. Når jeg vil ha en hund som ikke drar i båndet, så kan jeg lære han det, uten å være bekymret for at eier ikke følger opp, jeg har virkelig en lat slekt, de skal ha hunder, men de gidder jo ikke gå turer eller noe :( Det er så leit, men min Keiron skal gå fint i bånd, få gå turer og få bruke hodet sitt :D

  • Like 3
Skrevet

Få ALT klart før valpen kommer. Når jeg ventet på min valp, så hadde jeg det for meg at jeg skulle gjøre meg ferdig med alt jeg hadde å gjøre på jobb (hadde mye liggende), samt å gjøre heimen 100% klar. Vasket leiligheten opp og ned, pakket vekk ting som var skadelig for valpen, gjor leiligheten valpesikker, lagde handleliste over ting jeg måtte kjøpe både før og etter valpen kom, gjøre ting som du ikke vil ha mulighet til når valpen kommer i hus (altså dra på en langtur, besøk venner i hytt og pine, dra på pubben (dersom du er gammel nok?) osv. Tiden gikk plutselig fort for min del, da jeg hadde overraskende mange ting som var ugjort. Det er ikke bare bare å få ting gjort når man har en liten valp rundt føten :-)

Skriver under på denne her. :yes:

Har du i tillegg aleneansvar for valpen, er det greit å fylle alt av kjøleskap, fryser og tørrskap med mye matvarer, for første uken får du ihvertfall ikke tatt turen på butikken. Handle inn spray og tørkepapir er også en god idèe da det går én del den første tiden uansett hvor flink du er. Valper er sølete..

Ellers ville jeg ha sovet nok. Her starter dagen i 4-tiden før han sover igjen til 7(ish) så til 10(ish) etter en tur ut og litt herjing.. JEG ER TRØTT, virkelig ikke noe morgenmenneske, men hva skal man gjøre? Til syvende og sist er det jo bare en liten periode og han er definitivt verdt det (og mer)! :heart:

Og som SandraH sier; har du noe du skulle ha fått gjort med tanke på jobb, skole (?) eller lignende, gjør det nå før valpen kommer.. Man har ikke såååå god tid som man skulle tro :ahappy:

Så er det bare å :jump: av glede og :sint_01: seg på at tiden går litt sakte innimellom

Skrevet

Dersom jeg en gang skal ha valp nr. to tror jeg at jeg skal kjøpe meg beroligende før den kommer i hus. Dette har vært en stressende dag for valpemamma :icon_redface:

Skrevet

Beste medisinen når Maria venter på valp - å skulle flytte og å ha over gjennomsnittet interesse for interiør, innredning og romløsninger! Haha. Jeg skal flytte 1. november og klarer virkelig ikke å tenke på annet en møbler. Og vips er det allerede 4 uker siden paring og kanskje bare 3 mnd til valpen plutselig er i hus. :P

  • Like 4
Skrevet

Min lille håpefulle :) En skikkelig bølle allerede, men jeg er selvfølgelig hodestups forelska. Bare 8 dager igjen! *vente, vente*

68de6265-50af-4ae6-8442-f38db3d95d6a_zps

  • Like 5
Skrevet

Min lille håpefulle :) En skikkelig bølle allerede, men jeg er selvfølgelig hodestups forelska. Bare 8 dager igjen! *vente, vente*

68de6265-50af-4ae6-8442-f38db3d95d6a_zps

Aaaaw :D Så nydelig!

Skrevet

Gleder meg masse til å ta min hjerteknuser med hjem om to uker. Blir en fryd med masse kos, miljøtrening og sosialisering! På bildet var hun bare 3 uker og 3 dager gammel, er ikke hun bedårende? :wub:

297433.jpg

Følg gjerne henne på www.sombiejenta.moo.no.

For en herlig liten bamse :D

---

Jeg må skryte litt/være kjempehappy: jeg sov så godt i natt! Vi sovna ca. 23:30, og valpis sov helt til sambo skulle dra rundt 06:30. Da tok sambo han med ut og tisset, også sov vi til klokka var 10:15 :) SÅ deilig!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...