Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag er Oscar 1 år gammel. Gått utrolig fort syns jeg. Vi har kost oss nede ved elva en stund idag, og ble jo tatt noen 1 års bilder hehe.

DSC_4161.jpg

Image1-61.jpg

Image2-43.jpg

Image3-35.jpg

Image5-21.jpg

Image6-20.jpg

Image7-19.jpg

Image8-16.jpg

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye med dagen til staute Oscar :sorcerer::D . Han er en nydelig utgave av en flott rase,jeg gleder meg til neste gang jeg får se ham!

Skrevet

Oscar takker og bukker hehe. 1 års dagen har desverre ikke vært så gøy syns Oscar. Den har nemlig bestått av bading børsting og føning til helgens utstilling.

Skrevet

Takk :) hadde det vært opptil Oscar hadde jeg kost med ham hele dagen, han er en skikkelig kosebamse. Han er fæl til å lene seg inntil beina på folk, bare krever kos liksom. Her en dag gjorde han det på ei gammal dame på sikkert 80 år som koste med ham, hadde jeg ikke tatt henne i armen hadde han velta henne stakkars haha. Han legger nesten hele tyngden sin inntil og bare står å forventer kos hehe. Han er så god, og jeg er så glad i godgutten min. Vært en fantastisk tid siden han kom i hus :)

  • Like 3
Skrevet

Det har gått utrolig fort, synes jeg også! Vokst seg virkelig flott. Gratulerer så mye med dagen til bamsen. :)

Skrevet

Tusen takk, hyggelig å høre :)

Et bilde tatt to dager etter 1 års dagen dette da. Men kan se han har lagt på seg, enda litt tynn men kommer seg endelig :)

552058_10150997977105771_1510893223_n.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...