Gå til innhold
Hundesonen.no

To herlige jodlevalper født 07.12.12


Recommended Posts

  • Svar 240
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hi hi, godt dere også er spente! Der var det masse liv! Kjente først ved plapering (jeg kjente også)- og deretter ved UL. Vi fikk 3 valper i ett bilde, så da vet vi 3 med 100 % sikkerhet. Mest sannsyn

Litt fler bilder skal bli Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma": Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker e

Har visst forsømt denne tråden litt, men i dag er altså smårynkene 5 uker! Jeg er utrolig fornøyd med de begge. Hannhunden virker i god balanse, sterk og robust. Tispen er feminin med nydelig hals o

Skrevet
Så fine de er :wub:

Er det vanlig med navlebrokk på rasen? Mener jeg har sett noen med det på bilde før.

Ja, det er ganske vanlig. Ca 30-40 % vil jeg anslå? Men disse er veldig små, og vil nok ikke være av særlig betydning. Det er også mulig vi klarer å få de til å forsvinne helt ved massering :) Hannhundens navlebrok er såvidt synlig. Tispa sitt er noe større, men fortsatt veldig lite :)

De er til å spise opp! :wub:

Det får du ikke lov til! :shocked::rofl:

  • Like 1
Skrevet
Er litt nysgjerrig på hvorfor de kalles jodlehunder, lager de noen spesielle lyder? :icon_redface:

De kan ikke bjeffe, men jodler hvis de blir glade. Ikke alle jodler, men de fleste jodler mer eller mindre. Alle har sin særegne tone.

Her er en video fra når vår eldste sønn var liten, og Dennis lærte han å jodle :wub: Han jodlet før han snakket. He he.

  • Like 2
Skrevet (endret)
De kan ikke bjeffe, men jodler hvis de blir glade. Ikke alle jodler, men de fleste jodler mer eller mindre. Alle har sin særegne tone.

Her er en video fra når vår eldste sønn var liten, og Dennis lærte han å jodle :wub: Han jodlet før han snakket. He he.

Takk for videooppklaring:-D

Forlanger mere valpejodling på video etterhvert nå da;-)

Endret av 13de
Skrevet
Hva synes folket? :)

Beklager, de er grusomt stygge... Skikkelig avskrekkende for oss som ikke engang er i stand til å bli valpesjuk. Usj og æsj altså. Rart at du fant hjem til de egentlig.

394851_10151183546882693_1026101703_n.jp

Er det dette som kalles parallelle bevegelser? :lol:

De er møkkskjønne, Yodel! :)

  • Like 1
Skrevet

Å hellandussen :wub:

Du må helt seriøst si fra dersom han som blir trønder ikke kjenner noen andre hunder og må ta til takke med en halvannet år gammel shiba altså :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...