Gå til innhold
Hundesonen.no

To herlige jodlevalper født 07.12.12


Yodel
 Share

Recommended Posts

  • Svar 240
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hi hi, godt dere også er spente! Der var det masse liv! Kjente først ved plapering (jeg kjente også)- og deretter ved UL. Vi fikk 3 valper i ett bilde, så da vet vi 3 med 100 % sikkerhet. Mest sannsyn

Litt fler bilder skal bli Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma": Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker e

Har visst forsømt denne tråden litt, men i dag er altså smårynkene 5 uker! Jeg er utrolig fornøyd med de begge. Hannhunden virker i god balanse, sterk og robust. Tispen er feminin med nydelig hals o

Litt fler bilder skal bli :heart:

Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma":
429404_10151116342397693_362359644_n.jpg

Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss :)

Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker et kallenavn. Gjerne som passer sammen med stamtavlenavnet, og som er litt unikt (ikke mange som heter det).
75274_10151116342407693_1041010075_n.jpg


Det ble litt motsetniger på navnene denne gangen. Egentlig stod det mellom å kalle dem KIss Me Quick og Kiss & Tell eller Kick Ass og Kittykiller.
Men av redsel for at de lever opp til sitt navn (hvilket de omtrent alttid gjør!) turte jeg ikke å gå for det navnet. Hannhundens eier (som er en hyppig utstiller, meget god venn og også har en Kingwanas hund fra før) ville veeeldig gjerne ha Kick Ass, så da ble det slik. Den søte jenta og tøffe gutten :innocent:


De legger godt på seg, og Tara er en veldig veldig god mor. Gutta våre hjelper også til, men kun under oppsyn, og jeg må si de er innmari flinke. De spør Tara først om lov, og er flinke til å lese kroppsspråket hennes. Viser hun at hun er ukomfortabel lar de være. Men innimellom synes hun det er hygggelig med litt besøk i valpekassa, og da kryper de forsiktig oppi til henne, klapper henne forsiktig før de løfter opp en valp veldig forsiktig, holder den litt før de legger dem pent på plass. Flinke er de!

Her er Magnus som passer på at Emma får gitt sin Mamma en bursdags-kos! Tara ble nemlig 3 år i går. :heart:
261571_10151116363222693_151890706_n.jpg

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar gjerne imot flere forslag til kallenavn på hannhunden! Takk for kommentarer. Tara er en SUPER mor, og har overflod av melk til sine to valper. På 4 dager har de snart doblet vekten sin (!) og veier snart like mye som en pakke smør (500 g) .

Her er en liten video av gullene, filmet for bare en halvtimes tid siden.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...