Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til kritikk


Carro92
 Share

Recommended Posts

  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da vi var i danmark skreiv dem på skrivemaskin

Det kan godt hende det er tongue - det ser jo mer ut som det, men ikke så ofte det skrives i kritikker. Men så så jeg heller ikke på hvilken rase du har, og på chow chow og eurasier kan det jo komment

Posted Images

  • 1 month later...

Noen som kan hjelpe meg med punktene jeg har satt spørsmålstegn?

Nice fem. bitch, well balanced, nice head and expr. Good neck, a bit sloping croup (fallende kryss?), correct volume? of body, exc angulation in front, ??? behind. Good mover. Exc temp.

Correct volume of body

Pharalell behind (dårlig staving der tror jeg? Ville tro det skulle være paralell bak eller noe?)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke bare bare å være skriver nei, og ikke alle har så utrolig lettleselig skrift til vanlig. Når man da må skrive 100km i timen, gjerne for en dommer som aldri har vært borti at man har egen skriver, så går det utrolig fort. Og når man for ørtende gang må spørre dommeren hva h*n sa, og de ikke hører at du spørr men buser videre, da er det fort gjort at noe blir litt feil.

Og når du spørr dommeren i pausen hva h*n mente med det, så husker'n ikke selv heller.. da er det ikke så mye å gjøre nei.

Problemet er vel ofte verst hos skrivere for engelske dommere, da ikke alle er 100% stødig i engelsk men stepper inn siden ingen andre kan. Men vi kan jo si oss heldige som får en skriftig kritikk, det er vel mange land der dette ikke er normalen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Har store problemer med å tyde eine kritikken her, så nokon som kan hjelpe? :P

Sånn eg tyder det rett fram no:

4 mnd. skkor (correct?) bite, nice pan top line of scall and muzzle g.eyes. a for. lay of shoulder radon week in feet nice body for age.
Wel muscle rear.
Need a lot more ex. for showing proper movement.

582549_10152427289055468_900706891_n.jpg

Endret av Bellare
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har store problemer med å tyde eine kritikken her, så nokon som kan hjelpe? :P

Sånn eg tyder det rett fram no:

4 mnd. skkor (correct?) bite, nice pan top line of scall and muzzle g.eyes. a for. lay of shoulder radon week in feet nice body for age.

Wel muscle rear.

Need a lot more ex. for showing proper movement.

582549_10152427289055468_900706891_n.jpg

Vanskelig med det bildet der (ta nærmere), men noen gjetninger:

"4 mnd, scissor bite, nice …… topline of scull and muzzle, good eyes & correct lay of shoulders, rather week in feet. Nice body for age. Well muscle ….Need a lot of more ex. For showing proper movement."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har store problemer med å tyde eine kritikken her, så nokon som kan hjelpe? :P

Sånn eg tyder det rett fram no:

4 mnd. skkor (correct?) bite, nice pan top line of scall and muzzle g.eyes. a for. lay of shoulder radon week in feet nice body for age.

Wel muscle rear.

Need a lot more ex. for showing proper movement.

582549_10152427289055468_900706891_n.jpg

Vil tro det siste skal være, need a lot more experience for showing proper movement. Også lurer jeg på om bite skal være bitch? Som i tispe, for det er som regel det man alltid starter med, altså tenker jeg at skriver har skrevet bitc.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
Vil tro det siste skal være, need a lot more experience for showing proper movement. Også lurer jeg på om bite skal være bitch? Som i tispe, for det er som regel det man alltid starter med, altså tenker jeg at skriver har skrevet bitc.

Det første skal være scissor BITE - det er jeg helt sikker på :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelig med det bildet der (ta nærmere), men noen gjetninger:

"4 mnd, scissor bite, nice …… topline of scull and muzzle, good eyes & correct lay of shoulders, rather week in feet. Nice body for age. Well muscle rear.Need a lot of more ex. For showing proper movement."

det er ordet jeg leser i alle fall,

og ordet som står aleine nederst er promising (eller prom. som det står)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg leser denne tråden tenker jeg at det hadde vært lurt om alle skrev med blokkbokstaver eller på PC :lol:

Prøv å skrive blokkstaver, i raskt tempo (dommeren dikterer) og i flere timer.. da tror jeg ikke du sier det samme :P Men på PC hadde jo vært helt fantastisk, men igjen, blir vanskelig å ha laptop og printer ved hver eneste ring.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Legger til nytt bilde som er litt nærmare. Veit ikkje om det er noko særleg betre sidan det er mobilbilde, minnekortlesaren har streika så får ikkje overført kamerabilder.

Edit: Kan detta sjå noko lunde riktig ut? :P

"4 mnd. Scissor bite. Nice pan, topline of scall and muzzle. Good eyes. A correct lay of shoulders. Rather weak in feet. Nice body for age. Well muscle rear. Need a lot more ex. for showing proper movement. Promesing."

post-10277-0-83239500-1358771915_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg ville ikke vært redd for mellompuddel. Ta dere en tur på puddeltreff og møt noen i ulike størrelser! Puddel er høyst undervurdert og jeg tenker det kan passe bra til kriteriene. Hundene krysses jo dessuten mellom størrelsene, og det er en del variasjon. Jeg har møtt mange fine mellompuddel de siste årene, siden jeg har veldig lyst på en selv. Det er også stor forskjell inad i kategoriene, jeg ser på mellom, men en liten storpuddel er et alternativ. Personlig har jeg dårlig erfaring med wheaten terrier. De kan være supre hunder, men de er terriere og har sterke, egne meninger, og jeg er usikker på om jeg har vært på et problemhund/passeringskurs uten en wheaten... Toller mener jeg bør brukes aktivt og det er litt mentalt rusk på dem, da ville jeg heller gått for golden eller labrador. Korthåret collie - passer kriteriene men røyter en del. Langhåret collie - må børstes. For førerorientert og samarbeidsvillig tenker jeg retriever, gjeterhund og noen typer jakthunder. Hvis det er mye unger og styr så kan gjeterhunder blir stresset. Jeg tenker litt på lagotto eller spansk vannhund - men sjekk veldig nøye gemyttet! Da jeg var aktivt var det ganske mye dårlig på dem, så mye at en aktiv lagottoeier med tre hunder advarte meg mot å vurdere det. 
    • Hei, Etter noen år uten egen hund begynner vi å kjenne på savnet etter et firbeint familiemedlem. Det er noe opp og fram enda, men vi prøver å bestemme oss for hvilken rase vi skal velge neste gang og det hadde vært veldig hjelpsomt å få litt innspill til rasene vi tenker på og kanskje noen vi ikke har hatt på radaren enda? Vi er en familie på 4 med barn i barneskolealder. Vi har god erfaring med hund, men har aldri drevet med noen form for hundesport eller jakt osv, og kommer sannsynligvis ikke til å starte med det heller, så vi ser først og fremst etter et familiemedlem.   Hva vi ser etter: * Vi foretrekker begge hunder med tæl, men akkurat i den livsfasen vi er i nå lener vi mer mot et mildere gemytt. Veldig usikker på dette punktet * Førerorientert og samarbeidsvillig * Lite jakt - ønsker muligheten til å slippe hunden løs og oppnå stødig innkalling * Ingen vokt * Lett å motivere og lærevillig (husk: dette er en ønskeliste 😇) * Så lite sikling som mulig * Minst mulig hundelukt (sorry goldens 🫠) * Må tåle at det er mye som skjer hjemme hos oss. Barna leker, har med seg venner, vi får besøk, ungene kan bråke osv. Må tåle fremmede i eget hus uten at det er krise eller blir skummelt. Dette er selvfølgelig noe vi vil legge til rette for at hunden takler fra dag 1, men det er et så viktig punkt at vi ønsker best mulig utgangspunkt * Går greit overens med andre hunder * Minst mulig røyting - har ikke helt bestemt meg for hvor viktig dette punktet er for meg, men det ser så deilig ut å ha en røytefri rase. Kan gjerne stelle pels hver dag, men ikke mer enn 10-20 min i det daglige * Jeg ønsker meg en stor hund, samboer har mest lyst på en liten hund, så jeg tenker en plass midt i mellom.    Vi kan tilby: * Ca 1,5 time tur hver dag. Noen dager mer, noen dager mindre, men jeg tenker gjennomsnittet vil ligge rundt der * Hundevante eiere som liker å trene lydighet og legge til rette for et ukomplisert hundehold * Masse kjærlighet og oppmerksomhet   Raser vi har tenkt på: * Puddel - Jeg føler egentlig at jeg beskriver en puddel, men... Samboer syns storpuddel blir for stort, mens jeg syns de minste variantene blir for små. Har inntrykk av at mellompuddel har en del rusk på linjene? At hunden er mentalt stødig er pri 1 * Wheaton Terrier - Virker som veldig kule hunder, men litt redd for at terrier-gemyttet kan bli litt mye? Har veldig lite erfaring med rasen bortsett fra det jeg har lest meg til * Toller - virker som veldig trivelige hunder som har mange av de kvalitetene vi ser etter, men har inntrykk av at de kan være litt nervøse? * Schipperke - denne rasen har vi hatt før og det er veldig kule hunder. Men kunne tenkt meg en litt større hund i neste omgang   Så, har dere noen tanker eller forslag til oss?    Disclaimer: Ja, jeg vet at jeg har skrevet en smørbrødliste over ønsker og at selv om en rase på papiret kan huke av på alle boksene, kan individet vi får i hus være helt annerledes. Vi er ikke ute etter en robot, men vi er fortsatt i drømmefasen og ønsker best mulig utgangspunkt for vårt neste hundehold.  
    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...