Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ingenting. Men det er ikke fordi jeg er redd for at noe kan sette seg fast i halsen (selv om det selvfølgelig finnes en liten mulighet for at det skal skje også). Det er fordi jeg vil at alene hjemme skal bety sove og slappe av og at det ikke er noe å gire seg opp for :)

Skrevet

Mine kjeder seg veldig når jeg er borte, dessuten vil jeg at de skal forbinde det at jeg går med noe positivt, så mine får frossen kong med enten leverpostei, ren kjøtt, eller V&H inni.... Det er helt ufarlig

Skrevet

Ingenting.Før strødde jeg litt tørrfor på golvet,men etter at det hadde gått bra i flere år smalt det skikkelig en gang.Stygt sår på den ene og da ble det stopp.

Dustene får klare seg med vann :D .

Skrevet

Før fikk hun kong med leverpostei osv,eller noen myke godbiter som spistes med det samme.Nå etter hun ble allergisk får hun en fiskekake i frokosten sin når jeg går;)

Skrevet

Jeg gir ikke ting jeg vet de kan dette i halsen. Typ oksepenis, struper (gjelder Leja) og ting som deler seg i masse småbiter. Men de kan få kjeks, tyggebein ala dentasticks, små godbiter strødd på gulvet, fylt kong eller liknende. Leja pleier faktisk få tom dorull, som hun river i tusen fillebiter med stor begeistring. Chess får som regel markieskjeks eller tørrfisk i småbiter (fishbites ellerno) når jeg går.

Begge får forøvrig alltid noe når jeg går. Og så lenge de ikke får et saftig stykke kjøtt sloss de overhode ikke om maten. Så det funker veldig greit. :) Mine to får forresten også alltid godbit når vi kommer inn fra tur eller når jeg kommer hjem. Har en pakke med doko rett på innsiden av døra som de får et par biter av opptil flere ganger daglig. Jupp - jeg liker det sånn, og hundene ser på det som rutine. Supert triks for å få dem raskt inn og - "skal dere gå inn og få godbit?!". Begge løper inn :P

Skrevet

Leo får en halv dentastix, eller annet lett tyggelig i det jeg går. Godbiter strødd rundt lar han bare ligge til vi kommer hjem igjen, da kan det hende han gidder å spise de opp :P

Det var engang jeg ga han noe litt mere beinaktig før jeg dro.. Da "måtte" jeg hjem i pausen min for å se at han ikke hadde satt det i halsen, da lurte han fælt på hvorfor jeg kom hjem så tidelig og syntes nok jeg vare skulle dra igjen så han filk søvnen sin :P han hadde ikle satt noe i halsen ;) men gir han ikke noe sånn igjen før jeg drar, hehe..

Skrevet

Det jeg har liggende, feks en grisehale, et stk fårikålkjøtt, en kyllingklubbe, en kong med noe inni, et stk tørrfisk, noen hundekjeks.

Rått kjøtt gies frossent.

Siterer denne. Det vi har liggende, så lenge det tar mer enn et par minutter å fortære. Gir også rått kjøtt frossent.

Skrevet

Simira:Har opplevd margbein på haka til frøkena her også.Skikkelig skummelt satt veldig godt fast men,jeg fikk det av tilslutt.

Skrevet

Amigo får ingenting - kun vannskåla står framme. Det ligger som regel et tyggebein på gulvet et sted men det bryr han seg fint lite om.

Ute i hundegården er det kun vannskål.

Skrevet

Jeg har gitt kong med fyll og/eller frossent margbein når jeg har gått hjemmefra :) Ikke hver dag, men sånn av og til. Spesielt dager hvor jeg føler hunden ikke har fått så mye aktivitet. Da han var valp gjemte jeg tørrforkuler litt rundt på stua, hadde trygge bein liggende fremme og en kraftig pinne :)

Skrevet

Ikke'no. Jo, innimellom hiver jeg utover litt tørrfôr, så har de litt å drive med. Veldig skjelden, egentlig. Uff, jeg er visst ond.

Skrevet

Micro får godbit før jeg/mor går. Når jeg bodde hjemme og gikk på skole, lå han ofte å ventet på at jeg skulle gå på kjøkkenet å finne noe godt. Med en gang jeg reiste meg føk han ut på kjøkkenet, og når jeg hadde kommet meg til kjøkkenet løp han inn i stuen igjen og hoppet opp i sengen sin :wub: Koda får også godbit til vanlig, men etter vi flyttet igjen har han fått tørka pølser (?) som jeg har kjøpt på dyrebutikken. De er ikke så store, og han tygger det i små biter. Jeg ga ham det som en liten test rett etter vi flyttet her, for å se om han slappet av når jeg gikk fra ham. Dersom han ikke hadde slappet av, så hadde han ikke spist. Til Lily slenger jeg noen godbiter på gulvet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...