Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Skal hente noen kaninslakt hos Ole Endresen imorgen. Er det noen fra Vestfold området som også skal ha, så kan jeg ta med imot bensinpenger.

Det er snakk om hele slakt. Jeg kan flå dyret og sortere innmaten hvis ønskelig, mot litt ekstra pæng :)

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig

Altså,jeg synes godt du kan svippe en kjapp tur innom Sandnes

Den hunden din er SÆR altså Bra at katten ville ha da Joda Så fort den er død (eller iallefall har avkappet hode) tenker du på den som mat, jeg lover! Har selv hatt mange kaniner jeg brukte til

Skrevet

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig anbefales.

400.jpg?w=600&h=400

417.jpg?w=600&h=400

436.jpg?w=600&h=400

449.jpg?w=600&h=400

  • Like 5
Skrevet

Dumt det var i Vestfold da! :P

Det var dumt ja :)

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig anbefales.

Yummy :) Ja, kaninmat er godt selv også. :)

Skrevet

Det høres godt ut. Men hvor mye koster det og hvor langt fra BØ

40 kr kg. Er nok et godt stykke fra Bø til meg, 2 timer sier google maps :)

Skrevet

Nå skal jeg komme med tidenes teiteste spørsmål. Ikke skyt meg. Hvor er vestfold? Det er Tønsberg og sånt, er det ikke?

Det var teit spørsmål ja, men det er tønsberg og sånt :P

Skrevet

Vi vil ha! (Dvs jeg og Kine). For ca en tohundrelapp? Bare si ifra når og hvor i Hortensområdet, for eksempel på bakkenteigen der vi var å kjøpte hestekjøtt av deg. :)

Skrevet

Vi vil ha! (Dvs jeg og Kine). For ca en tohundrelapp? Bare si ifra når og hvor i Hortensområdet, for eksempel på bakkenteigen der vi var å kjøpte hestekjøtt av deg. :)

Den er grei :)

Skrevet

Kovu har også lyst på kanin. :/

Det der må vi klare å gjøre noe med. Valpen vil også gnafse harepus, og jeg vil ha skinn! Var i Trøgstad og fylte fryseren i går, så har ikke så god plass til mer slakt akkurat nå, men en senere delegasjon burde la seg gjøre, kanskje?

Skrevet

Det er høysesong for kaninslakt utover høsten nå, så kaninslakt burde ikke være så vrient å få tak i. Alle utstillingsoppdrettere driver nå og sorterer ut de ungdyra de ikke skal spare for utstillingene (LUU hovedsaklig), og vil også ta siste sortering rett etter denne (første helgen i november).

Er selv kaninoppdretter, men har bare dvergkaniner enn så lenge, og med to hunder som råfôres har alt kjøtt gått rett i dem hittil i år, og det ser ut som at jeg ikke får noe til overs videre utover heller. Til neste år blir det kjøttkaniner også, så da vil det bli anderledes. Jeg bor i Hedmark (Våler) og det er en del oppdrettere spredt utover på Østlandet (ja, Vestlandet og Sørlandet også, men der har jeg ikke like mye kontroll :P ), så burde ikke være så vrient å få tak i kaniner.

Skrevet

Åååh vet om noen som ville hatt her. Hmm, kanskje begynne med kaninoppdrett selv? Er det fryktelig kynisk å ha kaninoppdrett for å gi kaninene til bikkjene?

Bor helt nord i hedmark om noen vet om noen oppdrettere som slakter i området her.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
    • Takk for gode innspill.  Du har absolutt gitt meg noe å tenke på i forhold til å støtte useriøs avl. Jeg har ikke tenkt på at jeg bidrar til det, selv om jeg ønsker å bruke en oppdretter jeg vet er seriøs. Jeg synes vannhundene blir litt for store, og kunne tenkt meg en hund mellom 10-15 kg, gjerne nærmere i 10 kg. Jeg har også hørt litt blandet om gemyttet på både portugisisk vannhund og spansk vannhund.  Puddel hadde sikkert vært det rette valget, da er det eventuelt mellom puddel som er mest aktuell. Utseendemessig er jeg nok litt fordomsfull og ser fr meg det glattklipte ansiktet og puddelsveis. I en sportsfrisyre ligner de jo veldig på mange av doodlene. Jeg kjenner ikke til veldig mange pudler, men har inntrykk av at noen kan være sensitive og litt skarpe. De kan virke litt bjeffete og ikke så sosiale. Det er jo bare basert på mitt inntrykk, så det kan være feil. Mye kan jo løses med å finne en god oppdretter der også.  Nå kan det jo hende at selv de seriøse oppdretterne på cobberdog lyver litt på gemyttet til cobberdogen, men jeg liker beskrivelsene av gemyttet og har inntrykk av at de fleste cobberdoger har et gemytt jeg kunne trives med. De er aktive og lettlærte, men samtidig har de en god avknapp og er familiehunder. De er jo i utgangspunktet en blanding av puddel, labrador og noe cockerspaniel. Nå vet jeg at man ikke får det beste fra alle rasene og at gemyttet kan variere, men de som har avlet på cobberdogen med linjer som går litt tilbake har jeg tro på at kan ha funnet en blanding med gode egenskaper.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...