Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Legger inn noen fine greier jeg har kommet over jeg! Kanskje burdagsgave tips?

Synes disse var veldig søte!

http://www.knertenogkaroline.no/collections/gutt-1-3-ar/products/vahaminilsnightsuitnameit

Også en slik til å ha barnebøkene i

http://www.multitrend.no/Oppbevaringsreol-for-bokere-pastellfarget-KidKraft/cat-p/c1000006/p10500829'>http://www.multitrend.no/Oppbevaringsreol-for-bokere-pastellfarget-KidKraft/cat-p/c1000006/p10500829

Her finnes det veldig mye annet fint og funksjonabelt! :)

http://www.multitrend.no/

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når vi snakker om permisjon, så kom vi til å tenke på en ting.

Hva skjer med ferie, mens man er i permisjon? Kan mor "avbryte" permisjonen, ta en måned ferie (og ikke få utbetalt permisjonpenger, men feriepenger) og starte på permisjonen igjen, og dermed få en måned lenger med baby?

Evt kan begge planlegge ferie slik at man kan strekke permisjonslengden med ca 8 uker hvis begge tar ut ferie iløpet av permisjonen? Eller er ikke NAV så enkle/fleksible?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan ikke se for meg at man har krav på ferie mens man har permisjon? Da er man jo ikke i jobb å ha ferie fra? Men jeg vet ikke.

I går hadde vi møte med helsesøster i barnehagen hvor ped. leder deltok på en del av samtalen. Det er jo så koselig å få så mye skryt av Litjmainn vår, får full pott på språktesten (blæ forresten!), har gode venner, er (veldig) aktiv, nysgjerrig og glad.

Og så er det også litt godt å høre at han får tantrumsene sine i barnehagen også, og de - som oss - kaller han dramaqueen. :P Jeg tenker at det betyr at han er trygg nok til å være seg selv fullt ut også i barnehagen og at det er et kjempegodt tegn på trivsel - både med seg selv og i barnehagen.

Vi har hatt trass lenge vi, egentlig helt fra han ble bevisst, H er inget føyelig barn. Så han får noen meltdowns som er av en annen verden, også litt godt å få bekreftet fra kompetente men utenforstående at han tar det et hakk høyere opp i intensitet enn mange andre barn. Det er selvsagt tidvis slitsomt og krevende for oss, men jeg tenker at det er veldig gode sider for H å ha etterhvert som han blir større og får mer makt og ansvar i sitt eget liv. Han har en sterk personlighet, er klar på det han vil, er veldig bestemt og gir seg ikke på tørre møkka. Det er egenskaper som gjør at man når målene sine her i livet.

Det er iallfall det jeg terper mye på i eget hode når det stormer som verst i heimen. Dette er bra for ham. :D

På en annen side så lærer jeg veldig mye om å være forelder av å ha en gutt som vet hva han vil og som ikke liker å få beskjeder om ting. Jeg har lært at det gjelder å plukke sine kamper, at man må være mer fleksibel enn konsekvent, og at mine mer manipulerende egenskaper kommer til sin fulle rett. For her gjelder det å få den to år gamle gutten til å tro at ting alltid er hans idé, for det finnes ingen større motivasjon til å ikke gjøre ting, enn når det er en av oss som foreslår de. :ahappy: "Nei!" og "Vil ikke!" er hans livsmotto for tiden, og jeg tror ikke det blir mindre at dette framover. Jeg gjetter at det løsner rundt fire års alder jeg, og fra der av er det smooth sailing å være forelder. La meg nå få ha denne boblen. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når vi snakker om permisjon, så kom vi til å tenke på en ting.

Hva skjer med ferie, mens man er i permisjon? Kan mor "avbryte" permisjonen, ta en måned ferie (og ikke få utbetalt permisjonpenger, men feriepenger) og starte på permisjonen igjen, og dermed få en måned lenger med baby?

Evt kan begge planlegge ferie slik at man kan strekke permisjonslengden med ca 8 uker hvis begge tar ut ferie iløpet av permisjonen? Eller er ikke NAV så enkle/fleksible?

Er ikke helt sikker, men en av mine kollegaer går ut i permisjon om noen uker. De skal dele 10 mnd 60/40 mor/far, men hun skal ta ferien sin før hun er tilbake igjen (som da blir august heller enn før sommeren), og det var helt greit både for arbeidsplass og NAV. Men usikker på om ferien er lønna eller ikke. Kan høre med henne :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

i dag har jeg kjeftet på en gryte, grått fordi ryggen er dust, spist sossisser uten tilbehør fordi det er det eneste riktige og nådd nirvana da jeg fikk bestilt verdens søteste gavepapir på etsy. Tror jeg bare får innse at hjernen er druknet i hormoner, og at jeg bare får krysse fingrene for at jeg får den tilbake i februar :P

Åh, kjenner meg igjen! For å si det sånn, litt trangt økonomisk for tiden siden jeg enda ikke har fått støtte av lånekassen. Vi bestemte oss for å spandere på oss kalkunfilet som egentlig er ganske dyrt. Men vi er begge litt pjuske i formen. Så jeg ofra middagen min så mannen kunne få en deilig kebabpizza med cola zero og blå rissjokolade han elsker - favorittene hans alt sammen. Fordi jeg rett og slett har så dårlig samvittighet for det dårlige humøret at jeg bare MÅTTE gjøre noe for å muntre han opp :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Man tar ferie i permisjonen. Både i søknaden til NAV og i søknaden til jobben måtte jeg oppgi når jeg ville ha ferie. Da er man per def ikke i permisjon men i ferie,,.

Så bra, for tolker jeg deg riktig kan man få enda litt mer tid hjemme med den lille før man evt "må" tilbake i jobb.

Og for vår del blir luken mellom når vi tenker at permtiden er over og når hun skal starte i barnehage forkortet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra, for tolker jeg deg riktig kan man få enda litt mer tid hjemme med den lille før man evt "må" tilbake i jobb.

Og for vår del blir luken mellom når vi tenker at permtiden er over og når hun skal starte i barnehage forkortet.

Ja sånn blir det:) For oss betyr det ikke så mye; vi får uansett litt for mange måneder der. Men nå har vi heldigvis fått oss dagmamma for de månedene. Neste gang får vi time bedre;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så for å snu på det - hva med neste år? Gjelder permisjon som opparbeiding av feriepenger på samme måte?

Her kan ikke mannen ta så mye av permisjonen som avtalt fordi vi blir å tape så veldig mye av feriepengene det året etter, i forhold til det som blir regnet som "feriepenger" man får av nav. Man får feriepenger 12/15 første ukene av permisjonen og for å ikke tape over 50.000 på det så får han ikke all permisjonen vi hadde tenkt han skulle ha.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kjøpte sånn kombinert stellebord/badekar. Helt bortkastet; du må jo ta våt baby opp av badekaret, legge ned stellebordet, ordne baby på stellebordet, legge baby, sååå tømme badekar m upraktisk tømming. Vi badet L først i vasken (hun var ganske liten), så kanskje 3 ganger i stellebordbadekaret og så gikk vi over til dusjen...

Så altså; sånn badekar til å bade i dusjen kanskje?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har ikke vi badekar, bare dusj, så vi vurderer å kjøpe en badebalje for den første tiden, og så ta med knerten i dusjen når han blir større. Vi vurderte også sånn kombinert stellebord og badekar, men kom fram til at vi trodde det kom til å bli mye styr. Men hadde jeg hatt badekar så hadde vi vel brukt det, tror jeg. Det finnes vel noen sånne babyseter man kan putte i karet, tror jeg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det finnes vel noen sånne babyseter man kan putte i karet, tror jeg?

Vi har en sånn hos svigers. Fungerte bra den, i badekaret. Går ut fra at det går an å bruke i dusjen og etterhvert, hvis man har behov for å sette barnet ned. Tror det finnes både sånne som er tilpasset spedbarn, og sånne for de som kan begynne å sitte...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi vurderer å pusse opp badet, og skal vi gjøre det må det gjøres ganske snart. Jeg har veldig lyst på badekar og tenker at det er mest praktisk når man har små barn i forhold til å ha dusj. Vet ikke om man får mer vondt i ryggen av å henge over badekarskanten mens man styrer enn å sitte utenfor dusjen.. Så mye å tenke på som man aldri har tenkt på før :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

grattis med Leo !

Og jeg hadde 10 uker ferie i permisjonen. Jeg sparte opp ferien fra det året jeg gikk gravid og valgte ta ut ferien for det året jeg kom tilbake før jeg faktisk kom tilbake. Var hjemme med A i over et år til sammen fordi jeg fikk permen til faren også.

Litt artig å lese om H sine tantrum. A er en veldig enkel gutt på mange måter blitt ( han VAR ikke det første leveåret ) så nå som han har blitt litt mer intens i raseriet sitt igjen får Mor kjørt seg litt. Har funnet ut at jeg rett og slett må være mest mulig mentalt tilstede hele tiden og lese de små signalene, forebygge osv.. Her går det veldig i perioder , så jeg er liksom ikke helt forberedt når lille sinte diktator dukker opp :lol:

Det er deilig når man kjenner igjen barnet sitt i beskrivelser fra barnehagen!

Her triller det ut gullkorn hele tiden og jeg elsker det.

I går fikk jeg streng beskjed om at det ikke gikk an å spise bæsj når jeg spurte han om det var godt å endelig få ut bæsjen :lol:

Det blikket han sendte meg var ubetalelig..

Jeg får daglige små historier fra barnehagen også om små ting han sier. Når de skulle dra fra biblioteket tirsdag hadde han løpt rundt og ' samlet ' inn barna i mens han ropte ' kom igjen , nå er vi ferdig med dette tullet ! '

Edit : la til noe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har ikke vi badekar, bare dusj, så vi vurderer å kjøpe en badebalje for den første tiden, og så ta med knerten i dusjen når han blir større. Vi vurderte også sånn kombinert stellebord og badekar, men kom fram til at vi trodde det kom til å bli mye styr. Men hadde jeg hatt badekar så hadde vi vel brukt det, tror jeg. Det finnes vel noen sånne babyseter man kan putte i karet, tror jeg?

Vi har jeg kommode med balje. De sier det er endel vannskader på de. Så vi må være med tørking og sånn av det. Baljene er heller ikke så store så er begrenset hvor lenge de kan brukes. Men de fleste sånne kommoder kan bygges om til vanlig kommode etterpå. Det kan vår og siden vi trengte det også ble det sånn. Alt for å spare ryggen noen mnd ved å vaske i høyden :-P

Akkurat nå er jeg fornøyd med meg selv :-P Har tatt den fæle sukkerbelastingen. Eller, drukket den fæle sørpa. Så nå skal jeg bare sitte her i to timer. Kan klare blodprøvee og alt rundt, men den drikken? Grøss.. Den har jeg grua meg til lenge.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trenger litt hjelp soniser, jeg er nemlig aupair i Frankrike for fire barn. Jentene på 8 og 9 er ikke noe problem, men tvillingene som akuratt har fylt fire sliter jeg litt med. Når jeg kom for 4 måneder siden tisset de fortsatt i buksen, og til tider også nummer to. Jeg følte at det først og fremst var litt opprør og testing av meg. De brukte også bleier når de sov formiddagslur og på natten. Jeg innførte stjernesystem som gav den en liten overaskelse etter hver 5 gang de ikke tisset i sengen på dagen. Dette har i og for seg gått ganske greit, men nå begynner det å rakne igjen. Igår tisset han ene i det han våknet, så alt ble helt kliss klass. Jeg prøver å ikke la de drikke alt for mye rett før de skal legge seg, de tisser alltid før de går i seng. Jeg merker jeg er ganske lei av å skifte sengetøy hver bidige dag. Nattestidtissingen har jeg ikke engang begynt å jobbe med. Hva er det hemmelige trikset? Og når skal de egentlig begynne å slutte med bleie på natten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for råd 😊.Han har opplevd å utforsket mye på de 2 uker han har vært med meg .Men tror det lett kan bli for mye inntrykk på en gang .Mulig jeg skal ta frem Valpe gården .Kom på at den brukte jeg til forrige hund .Den er 90* 90 .Jeg satt stoff buret der når min forrige hund skulle slappe av .Jeg har som sagt helt glemt rutiner jeg hadde på forrige hund .Takk for «oppfriskning «
    • Det er lett å glemme hvor krevende valpetiden faktisk er. Å holde lek utendørs synes jeg er en fin regel, men ha gjerne tyggeleger tilgjengelig innendørs for å begrense tygging på uønskede ting. Han er jo fortsatt en baby som vokser og oppdager verden i stort tempo. Det er viktig å ha noen rolige dager innimellom, men jeg tenker også at det er viktig å dra litt rundt og oppleve ulike miljøer, treffe ulike folk, underlag, lyder, lukter osv. Dra på oppdagelsesferd ihvertfall et par dager i uken. Lek og oppdagelse i eget tempo er fint. Her går det an å skille mellom kjedelige, korte lufteturer for å gjøre fra seg, og lengre turer for å leke, oppdage og trene litt. Lær valpen tydelig skille mellom disse. Inne tenker jeg også at det er greit å skille tydelig mellom ro og aktivitet. Men såklart, er valpen aktiv så bruk det, tren en kort økt med kontakt eller øvelser, ta en kort pause og en liten økt til, og så prøv å avslutte. Du kan jo gjerne avlutte alle økter med å jobbe med å gå å legge seg i senga/teppet/plassen, så han lærer å gå dit og slappe av etter aktivitet.
    • Hei  Jeg har en chi valp gutt på nå 12 uker .Dette er min andre chihuahua valp . Min forrige ble 12 år. Merker jo at denne valpen er 10 ganger mer hyper en den jeg hadde .   Føler jeg har glemt ut igjen Valpe stadiet .vet jo at det er en periode der man må forvente at det går litt i « hundre «  Den forrige chi var mye roligere og var lettere å roe ned . Håper å få noe råd -føler meg som en nybegynner igjen . Vi er mye ute -leker og han får sosialisering  vi holder lek til utendørs -inne forsøker jeg mental stimulering .Han klarer ikke roe seg inne .Han har nå vært hos meg i nesten 2 uker .Ble veldig raskt husvarm  Han har leker og tygge ting tilgjengelig inne Er det en ide å fjerne leker inne ? Er heller ikke lett å vite om han er understimulert eller overstimulert Håper på noen innspill her for hva som har fungert for andre           
    • Vi hadde en skikkelig ups and downs tur i går. Skulle "bare" på Posten og hente en pakke. Dr. Jekyll og Mr. Hyde ble med. På tur til bussen vekslet han mellom å være nevnte. Knallbra adferd avbrutt av skikkelig problematferd. Det ble bykset og bjeffet og knurret. Det ble gått aldeles eksemplarisk pent. Vanskelig å si hva som utløste det ene eller det andre. Han reagerte da naboer kom syklende med hund. De var åpenbart også på opplæring, gitt hvordan vi fikk et stresset og angstfylt tilrop bakfra om vi kunne stå i ro mens de passerte. Det skulle gå fint, trodde jeg, og ba Ede om en sitt jeg forventet han skulle mestre. Fysisk nærkontakt med en annen hund har han ikke hatt siden han flyttet fra oppdretter, så ingen forventninger om det når han ser en, og sladretrening på passering av mennesker har resultert i en svært høy suksessrate nå. Han bare overser de fleste uten å engang forvente belønning. Passerende syklister som kommer bakfra er vi IKKE i mål med. De ser antakelig ut som en kombinasjon av leketøy og deilige kjøttstykker, men disse kom så sakte, jeg trodde ikke det skulle trigge noen byttedrift. Til min overraskelse reagerte Ede mer enn han vanligvis gjør på Tour de Finance racerne som pleier trene på denne strekningen. Først ble jeg bekymret for et nyoppstått problem med utagering på hunder. Så forsto jeg at dette handlet om en slags misunnelse og en reaksjon på lovbrudd. Brudd på naturlovene. Hunder og sykler har vi nemlig ikke observert sammen før. Sykler er kjempespennende, og disse hundene fikk altså lov til å løpe sammen med syklene?! "The audacity! Stop in the name of the law! Jeg vil også være med! Hvem **** tror dere dere er?! Er ikke vi i familie? Dere lukter kjent! SVIKERE!" Vel. Han roet seg ned igjen en stund etter at de var forsvunnet ut av syne, og alt gikk vel til vi kom av bussen. Nå var han høy på mestring fra å gå ned trappen og en trang til å undersøke og kontrollere kjente omgivelser han ikke har vært i på en stund. Vanskelig å få kontakt med. Brukte lang tid på å komme oss til Posten fordi han var helt i sin egen verden angående omgivelsene. Ham ville utforske og kontrollere, han ville FREM og han var vokal om det. Det ble full stopp hver gang han strammet båndet uten å stoppe og vente på meg. Det ble full stopp hver gang han bjeffet av frustrasjon. Det ble lange stopper for å vente på kontakt. Heldigvis har han forstått hva som skal til for å utløse fremdrift og hva som er "straffen" for stressbetont dårlig adferd. Jeg trenger knapt be ham, han legger seg rett ned og later som han slapper av - regelrett skuespiller avslappet. Om ikke haka på bakken temmelig umiddelbart utløser videre fremdrift, så slenger han seg på hofta, krøller den ene fremlabben og SKUESPILLER relaxed AF for å komme fortere videre.  Strekningen fra bussen til Posten tok så lang tid fordi han ikke evnet oppføre seg, vi måtte avblåse planen om å busse tilbake, og istedenfor ta beina fatt og trene mer på å gå pent og rolig for å komme oss hjem igjen.  Omsider fremme ved Posten brukte vi også lang tid på å komme oss inn, pga ivrige byks frem fra hver eneste pent utførte straffestopp med bøtesitt. Virker som han gjør det med viten og vilje. Trigger en ny straffesitt i håp om å innkassere. Ikke helt forstått konseptet ennå. At en straffesitt belønnes med videre fremdrift. For ham er en sitt en sitt, foreløpig. Sitt pleier som regel å medføre en eller annen form for belønning, enten ved å holde den en stund eller å bli bedt om noe annet som så belønnes, så han bykser altså ut av sitten når jeg gir klar for å gå videre uten å ha belønnet, for å trigge meg til å be om en ny sitt i håp om belønning. Dette kan ta litt tid. Endelig inne på Posten kom vi oss for første gang gjennom seansen uten lyd, fordi jeg var godt forberedt. Kjørte en sitt med belønning (tørrforkule, jeg prøver fase ut, men lek var malplassert i settingen) for hver halvmeter inn gjennom døren og slapp ikke fokus fra ham mens betjeningen scannet kode og hentet pakke. Han var IVRIG spent, men vi kom oss gjennom det hele uten en lyd og uten poter på disken. Gedigen lettelse. Her er det håp.  Så var det å ta fatt på den 40 minutter lange driiiikjedelige strekka langs bilveien. Nesten strakt. Laaaange rett frem strekker med åker på ene siden og vei på den andre. Veldig lite som skjer og det føles som det går frustrerende sakte fordi en kan se så langt fremover. Denne strekningen har vi gått mange ganger før, både hele og deler av den, og HVER GANG har Ede fått utbrudd. Den er for kjedelig. Det er frustrerende å se bilene fare forbi mens vi nær snegler avgårde på stedet hvil ifht landskapet.  I tillegg lukter det tydeligvis hund fra enkelte av bilene. Jeg forstod det da en schæferoppdretter kom fra treningsbane og kjørte ut på hovedveien ~20 meter foran oss. Det tok sekunder før Ede ble merkbart alert og gikk opp i stress. Han forbinder lukten av andre hunder med trening. Utløser sterke forventninger i ham. Jeg innså med ett at dette antakelig er tilfellet med mange av bilene som passerer på veien. De eimer av hund. Ga meg delvis svar på hva som får ham til å gå så opp og ned i stress langs den strekningen der. Det har tidligere vært en gåte for meg hvorfor han plutselig stresser, så roer seg ned og går avslappet, for så å plutselig gå opp i stress igjen. Den passerende schæferoppdretteren ga meg svaret på det.  Men, så hadde Ede noen virkelig stygge utbrudd. Plutselige raptuser med påfølgende aggresjon mot meg pga frustrasjon med de selvpåførte rykkene i halsbåndet, tror jeg. Raptusene starter med vill byksing og så vender han seg mot meg i raseri fordi han sitter fast i båndet. I sele har han ikke blitt aggressiv mot meg under disse plutselige raptusene. Halsbåndet er tydeligvis mer smertefullt når han rykker til sånn. Nå var han direkte truende. RASENDE. Truet med å gjøre alvor av å rive meg i filler i sinne. Såpass skremmende at jeg vurderte om han kanskje skal gå med munnkurv en stund fremover. Han nærmer seg pubertet.. Men han roer seg fort og oppfører plutselig eksemplarisk igjen. Avslappet kroppsspråk. Går pent. Massivt hodebry å prøve forstå triggerene for både stress og ro. Det hele ga lite mening for meg. Omtrent halvparten av turen var eksemplarisk adferd. Utbruddene utgjorde kun en liten del. Det i mellom der var irriterende, men tolererbar vimsing, stramt bånd uten å trekke i fremdriftsstress. Han er flink til å ikke trekke, men det bygger seg tydelig opp frustrasjon over min ufattelige treghet. Hvorfor kan jeg ikke alltid løpe? Han vet at jeg KAN løpe. Har gjort det før, så hvorfor gjør jeg det ikke hele tiden? Antakelig en tung medvirkende trigger for utbrudd mot meg.  Han var glad da vi nærmet oss hjemme. Lettet og glad og ville inn. Vel inne forventet jeg at han skulle sovne som en stein, som han pleier gjøre. Istedenfor å sovne forble han stresset. Peste. La seg ned, men sluttet ikke pese. Ble turen for lang? Nope. Dette har vi gjort før. Resultatet pleier å være rett i søvn. Det slo meg etterhvert at han kan ha fått i seg noe. Han har beitet en del i det siste, også tidligere på dagen. En lengre konsultasjon med Grok senere er jeg sikker på at den merkelige Jekyll og Hyde adferden, hvor han vekslet uforutsigbart mellom eksemplarisk avslappet adferd og voldsomme utbrudd skyldes ubehag fra smørblomst og hundekjeks. Jeg kan erindre at han var borti den ene hundekjeksen langs veggen rett utenfor her, og han kan ikke ha unngått å få i seg smørblomst sånn som han har gresset midt i klaser av dem. Han holdt på å kveles av å drikke vann (krampe i øsofagus?) da vi kom hjem, hvilket passer symptomene fra smørblomst.  Regner det som en case solved. Han hadde sterkt ubehag i slimhinnene og muligens også noe ubehag fra hundekjeks. Han ble frustrert de gangene han var oppmerksom på det, og avslappet når han hadde fokus på annet og ignorerte det. Antar munnkurv er unødvendig på tur så lenge vi klarer unngå beiting. Smørblomst har høysesong frem til juli og er ALL OVER THE PLACE her hvor vi bor, så dette blir spennende. 
    • Massiv milepæl nådd: Ede mestrer å gå av turbuss på egne bein 🥳 Det startet med at jeg holdt på å falle ned trappen med ham i armene. Løftet ham for tidlig. Bussen ble uventet stående i kø foran rundkjøring før holdeplassen. Det meste jeg hadde av krefter var allerede brukt på å løfte ham fra gulvet. 30 kg med lealaus teddybjørn i den fasongen der viste seg å være i overkant av min bæreevne over tid. Ikke bare armene, men alt av stabiliserende muskulatur fikk kjørt seg mens bussen stod, hakket og rykket, deretter ga full gass og svingte fort og brutalt gjennom den rundkjøringen, for så å svinge like brutalt inn i busslommen og nær bråstoppe. 30 kg ekstra på overkroppen er uvant å balansere på en buss i store bevegelser. Jeg forstår nå de som utfører brystreduksjon på en annen måte. Da det endelig ble tid for å gå av den ufrivillige karusellen der holdt jeg på å falle ned trappen og Ede fikk en overraskende bråslutt på mammadalttilværelsen på gullstol midt i den, uten noen annen mulighet enn å adlyde tyngdekraften og fartsretningen og fortsette ned trappen på egne bein — og det gikk FINT, til hans store overraskelse. Ny motivasjon til å lære Mr.T å gå ned den trappen der var født, og vi har nå, en uke senere lykkes med avstigning fra turbuss på egne ben 🥳 Det ble feiret med Vom og softis 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...