Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hehe, synes jeg ser noen gode lapphundøyne, og ser det på ansiktet, ja! Men mye av lapphunden er jo pelsen, da.. :)

Skikkelig søtnos, altså! Hvordan er halen hennes da? Arvet noe av lappisen der? :rofl:

  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg hentet Pea, mitt nyankomne håp, på Jæren lørdag 25/08-12. Jeg hadde lenge vært på leting etter en ny hund, og hadde flere ganger blitt ganske skuffet underveis, da planer av ulike grunner gikk i s

En liten oppdatering er på plass. Ting går så bra som de kan gå - Pea og Zima har blitt gode venner som gjerne byr hverandre opp til lek (og jeg er streng - det er ikke lov til å hoppe rundt i vill gj

Ny oppdatering: Nå har jeg hatt Pea i to uker, og det føles mye mye lenger. Alt går fremdeles superflott, og hun og Zima leker og herjer som gamle kjente. Pea har knyttet seg ganske sterkt til meg, o

Skrevet

åÅåh, vakker! Jeg syns hun har et ganske så lapphundansikt. Den andre BC/Finsk lapphund-miksen jeg har sett har akkurat samme ansiktet :)

Skrevet

Hehe, synes jeg ser noen gode lapphundøyne, og ser det på ansiktet, ja! Men mye av lapphunden er jo pelsen, da.. :)

Skikkelig søtnos, altså! Hvordan er halen hennes da? Arvet noe av lappisen der? :rofl:

åÅåh, vakker! Jeg syns hun har et ganske så lapphundansikt. Den andre BC/Finsk lapphund-miksen jeg har sett har akkurat samme ansiktet :)

Takk! Hun får visst mye mer pels på vinteren! Halen har en fin liten bue i enden, ikke spisshundsnurren, men sånn at hun bærer den i en bue over ryggen! Så den er lappete ;)

Virkelig nydelig :wub:

Tusen takk, det er alltid skikkelig koselig å høre skryt fra andre om lille tøtta! Jeg synes hun er veldig pen selv og da :P

Skrevet

Takk! Hun får visst mye mer pels på vinteren! Halen har en fin liten bue i enden, ikke spisshundsnurren, men sånn at hun bærer den i en bue over ryggen! Så den er lappete ;)

Lappetisper har ofte liiite pels, så skal ikke så bort fra at det kommer mer etterhvert til vinteren/når hun blir eldre (går med ei reinrase lapphundtispe på kurs nå, og hun har ca lik pels som Pea), om hun har fått lappepelsen :) Og hale over ryggen er definitivt lappe ja, snurr er feil, det :)

Fin jente, i alle fall. Er glad for å høre at du endelig fant deg en hund til som passet så perfekt :D

Skrevet

Takk skal dere ha for fine ordene, jeg er veldig glad for at akkurat hun ble lagt ut på finn akkurat den dagen, og at akkurat jeg var den første som ringte! :wub: Og Toril - tusen takk for "likes" på hver post her inne og fin kommentar! Hun har IKKE BC-blikket nei, det har du helt rett i. :)

  • Like 2
Skrevet

Ny oppdatering:

Nå har jeg hatt Pea i to uker, og det føles mye mye lenger. Alt går fremdeles superflott, og hun og Zima leker og herjer som gamle kjente. Pea har knyttet seg ganske sterkt til meg, og foretrekker tydelig meg over andre mennesker - helt okey for min del. I går gikk vi vårt første blodspor. Litt dårlig teknisk lagt spor fra min side gjorde at nesen ble nokså høy, men hun fant uten problemer sporslutt og syntes tydelig det var gøy. Planen er å trene to ganger i uken frem til snøen kommer, og så gi henne pause frem til snøen forsvinner igjen. Siden vi holder til på Sørlandet blir nok ikke pausen så veldig lang ;) Ellers drømmer jeg om å være med på agilitykurs med henne - hun ELSKER å klatre og hoppe opp og ned av ting, så jeg tipper ag faller i smak. Morsomme, fine hunden!

  • Like 8
Skrevet

Oppdatering - dessverre uten bilder denne gangen. Alt går fremdeles veldig fint. Pea er en snill og harmonisk hund, men (heldigvis) også en helt normal ett år gammel BC-blanding ;) Akkurat nå jobbes det litt med at vi ikke trenger å bli helt vanvittig-ut-av-deg-sjæl-lykkelig bare fordi jeg har vært på do. Hun tar hintene fort, og roer seg fort - trenger bare å sprette litt først. Hun og Zima er bare fantastiske sammen - det har ikke vært noen gnisninger i det hele tatt. Nå for tiden har vi et prosjekt som går ut på å bli lommekjent i skogene der vi snart flytter opp, så det blir mye tur og lite trening. Men etter åtte-ni km løs i god fart blir til og med store valper slitne (en halvtimes tid). Vi har det supert! Pea er MIN hund nå, og flokken er endelig komplett igjen :) (ups, sorry, kliss :P)

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Pea har nå vært her lenge - føles som hun har vært her alltid - og ting går bare så bra. Det finnes ikke noe negativt med henne, jeg bare elsker den hunden! Tror aldri jeg har hatt en så perfekt hund før ... :D Tenk at det går an å være så heldig! Et par nye bilder:

553716_10151280387085631_1292495541_n.jpg

29362_10151280387165631_1001266989_n.jpg

269486_10151280387330631_816726053_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Tusen takk for fine ord! :) Det varmer mammahjertet å høre sånne ting om henne! Jeg synes også hun har et utrolig fint blikk, veldig spesielt! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

05.11.

Fordi jeg er litt lat får Zima nå dele tråden til Pea. De er jo et rimelig sammensveiset team uansett, så de trenger ikke hver sin tråd! ;) Alt er som det skal i den lille flokken min. Hundene koser seg sammen og har tydelig masse glede av hverandre. Zima er ung og barnslig igjen, noe som er innmari koselig med tanke på at hun både har noen helsemessige utfordringer i tillegg til at hun faktisk fyller seks år om noen få dager!

Pea har en egenskap som jeg ikke er så kjent med hos tidligere hunder - hun synger. Hvis hun er misfornøyd med tilværelsen uler hun - laaange syngende melodier, akkurat som en ulv. Hun er ikke redd, men føler visst bare for å snakke litt høyt om tingenes tilstand! Det skjer ikke ofte, og er egentlig ganske morsomt å høre på (selv om hun skremte livet av kjæresten min en gang da han hadde glemt at jeg hadde satt igjen hundene i hans kjeller mens jeg var ute en tur - han trodde det hadde flyttet inn et spøkelse, minst!

Et par nye bilder (beklager kvaliteten, jeg og kameraet er fremdeles på bli-kjent stadiet!).

69128_10151293646080631_378398759_n.jpg

21132_10151293646415631_738875778_n.jpg

394994_10151293646950631_777372822_n.jpg

Sheltie med ståører!

22416_10151293647195631_1935621427_n.jpg

431691_10151293648100631_416113732_n.jpg

314156_10151293647460631_2015494003_n.jpg

486355_10151293648280631_710229175_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Fin liten flokk :wub:

Er mange lappiser som uler endel, både av glede og når de er sure, så det er nok derfra :P Min uler i søvne.. Starter lavt også blir det høyere og høyere til han vekker seg selv og titter forvirra rundt etter lydkilden. Hysterisk morsomt, men har ikke klart å få det på film enda, hehe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...