Gå til innhold
Hundesonen.no

Hverdagslivets verste dørstokkmil!


Mirai
 Share

Recommended Posts

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jepp det er helt sikkert FYFY! Jeg er tøff og tør innrømme det alle kjenner på med ujevne mellomrom! Når det regner sidelengs og blåser nordsibersk nordavind er jeg nokså sikker på at de fleste av oss

Følelsen av varmt vann og det å stå der er fint, men det er alt det andre kjedelige som følger med. Kle av seg, ta ned håret, vaske håret, skylle, balsam, vaske kroppen, barbere beina om nødvendig, va

Godt samboer ikke merker forskjell om jeg bare parrer litt av hvert

Rydde og vaske i bilen.

Vaske klær og alt som hører til.

Å ta oppvasken.

Legge på sengetøy, spesielt når jeg er dødstrett. Lærer aldri å legge det på med en gang.

Betale regninger, det er både kjedelig og deprimerende

Vaske, pusse og impregnere fjellsko etc. Nå måtte jeg, for de tok inn vann på høyde med titanic...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stå opp

Skifte sengetøy

Komme seg på tur (går laangt når jeg først kommer ut, men det var det å komme i gang)

Reise seg fra godstolen for å gjøre noe

Lage mat

Dusje

Klippe klør (jepp.. )

Betale regninger, jeg har nettbank fobi, HATER å logge meg inn selvom jeg vet jeg har mer enn nok penger der. Ekkelt er det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

-barbere leggene annenhver dag hele sommeren! Pes!

Null problem!

Ingen sol - ingen barbering :D

HATER å brette klær!

Dette vises godt... har en diger haug med rene klær på soverommet, som jeg planlegger å brette hver eneste dag.

Bare så dumt at det er lettere å bare lukke døra :whistle:

Liker å klippe gress! Liker det meste jeg kan gjøre ute!

Husarbeid er egentlig innmari kjedelig på generell basis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dusje

Stå opp

Rydde ut av oppvaskmaskina

Legge sammen rene truser og sokker (gjøres sjeldent så blir mye)

Ut og gå tur når temperaturen kryper under -15grader (trikset er gode venner)

Lage middag til en person

Lage salat (vanvitig mye styr, men å så deilig det er!)

Bytte på senga (why me??)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

-Brette klær :gaah: :gaah: :gaah: har ikke så stor leilighet så jeg MÅ bare brette det sammen med en gang det er tørt, ellers så blir det så stygt i stua.

-Klippe klør, hater det så fælt at jeg faktisk gjør det en gang i uka, bare for å få det gjort.

-Rydde opp i skapet og kaste klær jeg ikke har brukt på lenge, det er vanskelig det :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Voksing er genialt :wub:

Og jeg glemte min absolutt største dørstokkmil...

Å legge meg. Klokken kan være hva den vil, og jeg kan være så trøtt at jeg sovner stående, men likevel klarer jeg ikke å komme meg i seng. Det er skikkelig plagsomt, og har nok noe med at jeg alltid blir lys våken idet hodet treffer puten.

Jeg er ikke så veldig glad i å stå opp heller.

Egentlig, når jeg tenker meg om, er jeg en ekte prokrastinator. Og jeg skriver ikke tullete innlegg på sonen når jeg egentlig burde jobbe, bare så det er sagt.

Ps. Problemer med prokrastinering er kanskje særlig vanlig blant yrkesgrupper og studenter som har arbeidsoppgaver med lang tidsfrist og stor frihet til selv å styre sin egen tid.

I had no idea... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg FATTER ikke at dere kan si at dusjing er fælt? Det er jo en av verdens beste ting, bare stå der under varmt vann som renner.. ah! Men å tørke seg etterpå, DET er kjedelig det.

Og brette sammen klær. Henge opp går fint :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Følelsen av varmt vann og det å stå der er fint, men det er alt det andre kjedelige som følger med. Kle av seg, ta ned håret, vaske håret, skylle, balsam, vaske kroppen, barbere beina om nødvendig, vaske ansiktet, vaske ryggen, tørke seg. Tørke seg mer. Tørke håret, tørke håret, vente på at håret aldri gidder å tørke. Så må man jo f. eks ta på deodorant og fuktighetskrem etterpå, OG rene klær! Sukk.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vask. Klesvask/husvask/oppvask/bilvask.

Kroppsvask derimot, det er helt knall! Problemet i mitt tilfelle er jo at jeg aldri har rene håndkler... Hvordan sier man forresten det? Eller, skriver.. Håndklær? Handklær? Håndkler?

Legge seg (hjerneblødningen sin feil, dog)..

Søpla

Handle mat

Lage mat

Hudrensing

Hårtørking

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trene... :( digg når man er ferdig da.

Skulle ønske noen kunne fortelle oss på forhånd hvor sinnsykt digg man føler seg etterpå! Spesielt når jeg er litt daff eller nedfor eller sliten (ikke fysisk men i hodet altså) så er den beste medisinen trening, men det er absolutt den tyngste turen ut i bilen.

Også er jeg enig med mathandling, jeg drar ofte med meg Pål (samboer) om jeg kan, for det gjør det faktisk litt lettere. Evt. gjør det på vei hjem fra jobben, men selv da er det et ork. Også glemmer man ALLTID det man egentlig skulle ha, og må tilbake igjen!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vasking er vel det aller verste. Ser liksom ikke forskjellen en gang, med mindre en ikke kikker VELDIG nøye.

Og tar til gjengjeld SÅ lang tid.

Hmm.. Her ser man stor forskjell etter å ha vasket gulvene. Tror det har noe med monsteret mitt, for det er jo tross alt han som står for grisinga her hjemme :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...