Gå til innhold
Hundesonen.no

Tahlly, Trez og Chili - groenendael og dalmatiner


Recommended Posts

  • Svar 185
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi fikk opprykk til elite i går :D Totalt 267 poeng, vinner av klassen, og med poeng i alle øvelser ble det også gullmerke m/ hvitt

Trez har debutert som junior i utstillingsringen og fått sitt første cert på NBFK sin spesialutstilling i Bergen  Og Tahlly har bestått ferdselsprøven med gode predikater på lydigheten  Nytt

Chili har bursdag i dag, 8 år gammel Bilde tatt av @

Posted Images

Skrevet

Gratulerer med fine resultater på spesialen! Synes det er så kjekt når belgere stiller både i eksteriør og annen konkurranse på spesialen. :)

Takk :) Ble litt i overkant travelt da, rett fra oppdrettergruppe til LP2 :P Moro med så mange aktiviteter på spesialen, selv om eg tror arrangørene hadde det en smule travelt :)

  • 2 months later...
Skrevet

Vi har besøk av terven Mali :)

034.JPG

Faktisk litt morsomt å se hvordan belgerne henger sammen, og rett og slett overser stakkars Chili. Og hvor mye likt de har i oppførselen :) Og ikke minst, få oppleve hvor enkelt det kan være å ha tre voksne hunder i hus. Frister med en til firbeint, men skal vente til Tahlly er i elite LP, og har fått litt rutine der. Med andre ord går det minst to år til :) Innen da har eg kanskje glemt unghundstiden til Tahlly :P

  • Like 3
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Nydelig gutt! Hvor høy er han? Han ser så flott og høy ut :)

Tusen takk :) Han er ca 65-66 cm, akkurat under maksgrensen for belger.

For en staselig kar :D Kjempefin. Gratulerer med 3 års dagen :)

Tusen takk :)

  • Like 1
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Endelig har LP-sesongen startet opp igjen på vestlandet :) Vi har gått noen uoffisielle i løpet av vinteren med heller varierende resultat :P og nå endelig fått startet opp med offisielle prøver :)

Debut i klasse 3 endte med 221 poeng, og delt andreplass i klassen (3 startende). Poengsummene varierte fra null på metallen til 10 på ruten, og ellers stort sett alle karakterer der i mellom :P I går ble det mye tull i alle bli-øvelsene, Tahlly ville helst følge etter meg i stedet for å fryse på stedet, og da forsvinner poengene fort... Spesielt når han flytter seg nesten en lengde når eg går i fra på avstanden. Så der har vi noe å ta tak i :) Ruten derimot var perfekt i går. T har hatt en tendens til å reise seg opp når eg snur ryggen til (startklar må vite....), men i går funket alt som det skulle.

Ellers en fin start på sesongen :)

Bilder fra arkivet :)

127.JPG

133.JPG

  • Like 3
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...