Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Spørsmål 1!

Jeg har alltid foret mine rottweilere på royal canine, men har noen en "prisliste" over de forkjellige fortypene? Med to voksne hannhunder, hvor en av de er i aktiv konkurrasne trening går det en del for. Jeg lurer derfor på hva som er billigst av RC rottweiler adult, RC gigant adult og RC maxi adult. Har vært innom alle disse og det seg ut som de gjør samme susen :) Men de kommer vel i forskjellige "størrelser" også... Rottweiler foret er vel 12 kg, mens maxi kan du få 18 kg...??

Spørsmål nummer 2!

Hvor giftige er brunsneilene, og er de giftige for hundene våre? Er det forkjell på hvor mye gift de har i seg når de er store eller små? Og hva er det som er giftig egentlig? Er giften dødelig?

Vi har alt for mange ekkle sneiler i hagen :s

Skrevet

Rottweiler og Maxi koster nesten det samme. +/- 20 kr er det vel. Rottweiler er 12kg, Maxi er 15kg. Så du får mer for pengene for Maxi. Giant og Maxi koster vel det samme.

Hvis du er aktiv i konkurranser osv går det jo ann å høre med royal ang sponsing evt oppdrettavtale? Du bruker en royal caps og får en sekk fòr eller noe :P Hvis du er litt rundt om kring. Skader ikke å spørre hvis du bruker fòret og vil spare litt :)

Skrevet

RC rottweiler adult er nok det dyreste. Der koster sekken 649,-. RC maxi adult koster 611,- per sekk. Men igjen, her er min erfaring at man bruker mer enn hvis man bruker rottweilerforet.

Skrevet

Tror ikke sneglene er giftige med mindre de har fått i seg enkelte typer sneglegift. Men - de kan bære parasitter, dvs ulike typer innvollsorm. Urk!

  • Like 1
Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med RC maxi vertfall. Rase foret er vell også litt dyrere, og jeg lurer litt på hva som egentlig er så spesielt med det raseforet annet enn at det koster mer? Evt så kan du jo prøve energy foret, det koster mer, men det er jo mer kalorier også så du trenger ikke gi så store mengder.

Brunsnegler, aner ikke :P

Skrevet

Spørsmål 1!

Jeg har alltid foret mine rottweilere på royal canine, men har noen en "prisliste" over de forkjellige fortypene? Med to voksne hannhunder, hvor en av de er i aktiv konkurrasne trening går det en del for. Jeg lurer derfor på hva som er billigst av RC rottweiler adult, RC gigant adult og RC maxi adult. Har vært innom alle disse og det seg ut som de gjør samme susen :) Men de kommer vel i forskjellige "størrelser" også... Rottweiler foret er vel 12 kg, mens maxi kan du få 18 kg...??

Spørsmål nummer 2!

Hvor giftige er brunsneilene, og er de giftige for hundene våre? Er det forkjell på hvor mye gift de har i seg når de er store eller små? Og hva er det som er giftig egentlig? Er giften dødelig?

Vi har alt for mange ekkle sneiler i hagen :s

Har du stor fryseplass? Da ville jeg gått over til Vom og hundemat :) Det er absolutt best på pris :)

Skrevet

Jeg satte opp et regneark med alle fortypene som vår butikk har (dyresjappa.no, leverer på døra til oss :) ). Regnet ut pris per kilo, og sjekket opp mengden hundene skal ha (står som oftest på produsentens sider), og regnet deretter ut kostnad per dag. Selv om kiloprisen er lavere så kan det jo være at hunden skal ha en større mengde av den typen f.eks.

Og forer stadig hovedsaklig på V&H. :)

Skrevet

Tror jeg vil holde meg til det foret jeg vet de fungerer på. Har også sittet på RCs hjemmeside i dag og sammenlignet forene og hva de inneholder. Der ser jeg at rottweiler og gigant foret er noelunde det samme, men rottweilerforet leveres i 12 kg sekk og koster vel mer pr. kg (?)

Vorm og hundemat har jeg langt i fra plass til! Minifryser :s

Men sneilene... "Alle" sier jo at de er så giftige?? jaja, ikke vet jeg :P

Skrevet

Men sneilene... "Alle" sier jo at de er så giftige?? jaja, ikke vet jeg :P

Brunsnegler skal ikke være giftige. Men hvis man har brukt sånn nemaslug på dem i hagen, så må man holde et øye med bikkja så den ikke spiser dem, for da kan den og få den innvollsormen man påfører sneglene.

Men jeg leste et sted (husker ikke hvor) at den guffa som sneglen skiller ut i "huden" er såpass ekkel at ikke engang hunder vil spise på dem. Min bare dulter borti dem med snuten og poten og "leker" med dem. Han tok en i munnen en gang, men den kom ut fort som fy og han laget samme grimase som da han prøvde å spise ingefær... Litt sånn: :pinch::thumbsdown::x

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...