Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oscar har blitt 10 måneder gammel nå. Hormonene har begynt å suse sammen med litt spøkelsesalder. Så han er ikke helt med om dagene, men god som alltid da hehe. Til slutt en

For tiden trener vi lydighet, lydighet og enda mer lydighet hehe. Han er inne i en veldig ivrig periode , kommer vi på klubben eller vår faste treningsplass så bare står han å kikker som han sier 'ja

Fikk AD resultatene idag, ble en A

Skrevet

Takk :) ja han er en skikkelig godgutt han Oscar , og oppdretterne er verdens kosligeste mennesker :)

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

Idag var Oscar inne for AD røntging, stakkars ble helt slått ut han selv av en liten dose med sovesprøyte hehe.

DSC_54852.jpg

DSC_54822.jpg

DSC_54792.jpg

Og et av ham i snøen før idag, hehe raringen

DSC_54362.jpg

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet
Gratulerer! :D Eller, ikke to A'er?

Det sto . Resultat : Fri for albueleddsartrose. og så A :)

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi har fått hest :) eller vi har ham på helfor da, fikk han ned første juledag til stallen vi leier. Noe Oscar er like lykkelig over som oss, han eeeeelsker jo hester og hele han logrer og smiler så fort vi når stallen hehe.

Er han ikke pen vel ? så god og snill og veldig glad i hunder , noe som passer oss bra :)

77045_10151124713080771_1960263985_n_zps

Så enda en nyhet, tispa jeg skal ha neste valp etter skal parres om ti dager ca. Går alt etter planen så blir det valp her til våren, Oscar skal få en st.bernhard lillebror :):)

Her noen bilder av godgutten som kooooser seg i snøen.

556355_10151121766455771_509604575_n_zps

545453_10151121754240771_843831977_n_zps

528604_10151121754150771_2059285523_n_zp

305541_10151121754105771_1147181819_n_zp

224893_10151121753720771_360807984_n_zps

155798_10151121753775771_37860428_n_zpsd

  • Like 4
Skrevet

De siste dagene etter jul har gått veldig mye til stallbesøk hos vår kjæreste Viking. Oscar logrer med hele seg når vi er i stallen og bare koser seg :) ser nesten ut som han smiler hehe.

DSC_69212_zpscb28b740.jpg

Og mens samboer er ute i sulkyen å trener, så trener jeg på utstillingstrening med Oscar. På bildet er han våt og skitten da, men vi begynner nå å få teken på det syns jeg. Det vi sliter enda med er tannvisninga da, er så kjedelig. Jeg får se, men andre der bare rygger han bakover og bøyer hodet i bakken..så det må vi øve masse masse på fremover.

262728_10151126040940771_1559813392_n_zp

Og ja da er tispa parret og alt gikk riktig for seg hehe. Så i begynnelsen av mars blir det født sankt valper om alt går som det skal :) håper det kommer mest gutter, eller iallefall 1 sabla fin en hehe. Siden jeg skal ha en lillebror til Oscar. Så kommer det en gutt så flytter han hit i starten av mai. Å som jeg gleder meg :)

  • Like 7
Skrevet

Gratulerer med Viking :D Pen han er! Jeg krysser fingrene for at det kommer en perfekt, liten gutt til dere, i kullet til de to, pene foreldrene :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Oscar på utstillinga i går, nedrøytet som bare det men dommer kommenterte ikke det engang :) Hun sa også 'for en fin og slank hund det liker jeg, han har jo tilogmed muskler' Første gang en dommer har rost meg for jeg holder ham så slank, normalt klager de over han er altfor tynn. Så satt veldig pris på det :) Utenfor ringen så er han så avslappa og fin. Men inni ringen var en han ei skikkelig drittbikkje igår hehe. Var tung å stille, han ga ikke noe gratis. Var helt svett når jeg kom ut av ringen, så her må vi bare øve. Men var sikkert underholdene for andre å se på hehe.

734272_10151154341205771_1142689035_n_zp

397393_10151154342295771_720470215_n_zps

Image24_zps0029edb7.jpg

305064_10151154343255771_115883427_n_zps

Image31112_zpsa54523d1.jpg

  • Like 6
Skrevet

Nå i helgen deltar vi på et kurs i spesialsøk...syns de kunne tenkt at ikke alle hunder får like god plass på en pall haha.

319767_10151164474230771_734531176_n_zps

  • Like 3
Skrevet

Godgutten begynner bli en stykk stor hund , føler det ikke sånn selv egentlig men ser jo det på dette bildet som ble tatt idag hehe.

419609_10151193293640771_1455947892_n_zp

  • Like 3
Skrevet

Takk :) ja fikk nesten sjokk når dommeren sa det, eneste som har rost for det. Så spørs neste utstilling med ny dommer hehe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...