Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Husker når de østeuropeiske standsene virkelig gjorde sitt inntog på utstillinger (endel år tilbake på en 4-dagers utst. i Danmark). De danske standene (som vi anser som billige) satte ned prisene sine hele dagen... Det sto stands der og solgte hundegoderi, utstyr og bur til halve prisen av danskene - og det var nærmest ville tilstander.

Vi startet til og med og prute - og det funket! Folk kjøpte flotte Tholo trimmebord til 7-800,- store stoffbur for bare 3-400,- osv. MEN også standsleierne har jo lært seg etterhvert og prisene er helt klart mere jevne nå (dessverre mer til danske priser - men endel er klart billigere enn her likevel).

Ofte står prisene både i Danske kroner og Euro - så begge deler går nok greit i standsene. Men på utst. forøvrig, kafeteria etc, så er det ofte Danske kroner som gjelder. (Enklere å forholde seg til er det også - man "skjønner" prisen litt enklere...)

Men morsomt å handle der, ja.. 15-20 kr for plastskåler, 25,- for splashfree, hundegodiser i store poser for noen tiere, etc..

Susanne

Fortsatt slike tilstander da vi var i Polen i 2010, kjempe :D

Kjøpte blant annet en stor seng av god kvalitet med avtagbart trekk som tok hele bagasjerommet til 130 kr! :D

  • Svar 274
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danser mongodansen :D "Dansk Vinder På udstillingen lørdag den 3. november 2012 konkurreres der om titlen Dansk Vinder (DKV), som gives til bedste han og bedste tæve med CK i hver race. Endvidere

Flott med titler - jo fler jo bedre, liksom! Har bare såååå lyst på en vinnertittel på gamlefar Moby - om så "bare" en veterantittel. Det vil gi han vinnertitler med 10 års mellomrom (ble Nord V so

11 og 10 juniortisper... Jaja, jeg ANER ikke hva dommerne vil ha, har aldri sett de dømme berner før, så dette tar vi som en tur, og håper å få hamstret favorittsjokoladen i taxfree'en som primærmål

Skrevet

Montro hvor mye jeg kan stappe i bilen til Jeanette liksom :aww: *shoppegal* :P neida,jeg har nok utstyr men litt blir det nok uansett. Men da skal jeg ta ut DKK og ikke euro :)

Ååååh,begynner å glede meg og gruer meg for turen :P

Vi kjøpte faktisk bilburet til Amiga på stand i 2010 i herning :P var 50% av norsk pris.

Skrevet

Montro hvor mye jeg kan stappe i bilen til Jeanette liksom :aww: *shoppegal* :P neida,jeg har nok utstyr men litt blir det nok uansett. Men da skal jeg ta ut DKK og ikke euro :)

Ååååh,begynner å glede meg og gruer meg for turen :P

Vi kjøpte faktisk bilburet til Amiga på stand i 2010 i herning :P var 50% av norsk pris.

Glad jeg sitter på med noen som har stooor bil der får jeg nok puttet litt inni :D

Også håper jeg ikke aussie ringen er altfor langt unna mine ringer så jeg rekker og følge med litt :angel:

Skrevet

Noen som vet om man kan bruke kort på standene på uttillingen eller lønner det seg og ha kontanter?

Man kan ta ut et lite beløp på DKK standen, det bruker jeg å gjøre. Fort gjort å glemme å ta med penger til avmaskingen...

Skrevet

Ledig plass i bilen til hund + eier og ferge begge veier om noen er interessert. Send PM.

Mer:

Har et hotellrom i Holstebro (30km fra Herning) fra fredag 2/11 til søndag 4/11 - business dobbeltrom (større enn standard) til 1682 NOK for begge netter. Noen som trenger? Send meg en melding!

Skrevet

19 stk AK lørdagen i Herning og dommerendring til Des Manton, Irland. (noen som har noe kjennskap til den dommeren?)

23 stk AK på Søndagen.

Kjedelig med dommerenringen på lørdagen, han som skulle dømme har satt Talli opp som BIR før.

Skrevet

Hvor mange aussier? Fikk du pm i posten eller hvor ser du slikt?

nei er ute på hjemmesiden, fikk det opp på FB siden til DKK.

Det er 39 stk begge dager.

Skrevet

36 gårdshunder på lørdag og 37 på søndag :) Hadde forventet ett antall mellom 40-50, så var ikke så halvgalt. Men rart det ikke er flere enn det er på norsk vinner her i Norge, for Danmark er jo trossalt hjemlandet til rasen.

Men nå begynner jeg å glede meg! :D

Skrevet

55 til Dansk vinner og 48 til Nordisk vinner.... WTF liksom? det er jo nesten som en vanlig nasjonal utstilling på Østlandet :lol:

Skrevet

Noen som har lyst på en utfordring og evt hjelpe meg med Talli/Blaze om begge får Ck?

Jeg har en handler alt, men er ikke sikkert han rekker det så greit å ha en reserve. Er i hall G begge dager.

Skrevet

Till er som ska till Herning:

OBS: Vigtigt: Messecenter Herning har en stor Outlet-messe samtidigt med DKK’s arrangement. Derfor anbefaler vi, at man kører hjemmefra i MEGET GOD TID, da det kan forventes, at der vil være

megen trafik på vejene til MCH.

kopiert og limt inn fra en fbvenn sin side :)

  • Like 1
Skrevet

Still still still, pels eller ei, det der er lavt til å være flat, vel?

****** lite, for å si det mildt. På var ordinære utstilling neste helg i Porsgrunn er det 44 + 18 valper, just sayin'

Skrevet

Full kræsj i tidspunkt for mine to raser, så jeg satte igang oppdretteren til å finne handler til det lille bostondyret.. Sånn 30-40 både i boston og beardis begge dager, sen møtetid på begge, og kun dommerendring på boston den ene dagen - så man får jo bare sette igang å glede seg, da!

Susanne

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...