Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

oi!! Det der så DYRT ut! Er det lov å spørre hva det kom på?? Men pokker så pent!!

Her holder vi på å sette opp gjerde nå. Det blir vanlig "sauegjerde" her, med toppbord.

Felleskjøpet har gjerdestolper til ok pris. Var der vi endte opp med å kjøpe iallefall. Nettingen også, for den del.

Tror det kom på ca 500 kr pr meter,da gjorde vi absolutt alt selv men valgte en litt dyr løsning stål,fant vi ut etterhvert. Kunne klart oss med noe rimligere. Jeg vil tro vi har ca 200 meter plank også er resten granhekk med netting innenfor. Netting blir veldig fort stygt,plank er holdbart (men må males så vi får vel aldri solgt med så mye hekk og så mye gjerde :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vanlig impregnerte påler kjøpt på Felleskjøpet. Nettingen er festet med strips. Det kan også stiftes, men det blir ikke like sterkt. Gjerdet er fortsatt i veldig god stand, etter 4 år. Er så anvendelig at vi bruker det også til hønsegård.

Nå holder vi på med nytt gjerde rundt hovedhagen. Stakitt! Det blir SÅ bra, men det koster. Regner med en 9000 kr for hele gjerdet, samt det er mye jobb.

Skrevet

Vi har gjerdet inn 1 mål og satte det bort til firma

Gjerdet er 120cm høyt eller 150cm (jeg husker ikke helt)

Vedlikeholdsfritt og helt greit. Kostet rundt 30.000

Har fire fuglehunder.

Har brukt hønsenetting på hytta tidligere men skal til sommeren gjerde inn et større område og da skal vi gjøre det skikkelig. Mye nyttige tips her

Bilde av vårt gjerde bak hundene

post-1164-0-83357800-1370427607_thumb.jp

Skrevet

Tror det kom på ca 500 kr pr meter,da gjorde vi absolutt alt selv men valgte en litt dyr løsning stål,fant vi ut etterhvert. Kunne klart oss med noe rimligere. Jeg vil tro vi har ca 200 meter plank også er resten granhekk med netting innenfor. Netting blir veldig fort stygt,plank er holdbart (men må males så vi får vel aldri solgt med så mye hekk og så mye gjerde :)

Hvor høyt er det? Tror vi også må gå for plank når den tid kommer, greit å begynne sparinga alt nå :P

Skrevet

MonicaT hvor stort er gjerdet deres? Eller det heter kanskje hvor mange meter gjerde dere har? :icon_confused:

Det er jeg ikke sikker på, men kan ta en rask måling i kveld. Tomta er litt under 1 mål med skråning.

Skrevet

Hvor høyt er det? Tror vi også må gå for plank når den tid kommer, greit å begynne sparinga alt nå

:P

1.80 mot hytta ved sidenav og 2 meter mot veien. En borti veien her har netting på 2 meter men der klatrer den ene setteren ut hele tiden. Greit med noe de ikke får fotfeste i :)

  • Like 1
Skrevet

1.80 mot hytta ved sidenav og 2 meter mot veien. En borti veien her har netting på 2 meter men der klatrer den ene setteren ut hele tiden. Greit med noe de ikke får fotfeste i :)

Eller at de ser noe som kan drepes :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...