Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Etter en del snoking her inne på Sonen så va det vel min tur til å bli medlem her også!

Jeg heter Maria, er 23 år gammel og bor i sentrum av Oslo. For tiden studerer jeg til en Master i Menneskerettigheter ved Universitetet i Oslo, og trives veldig godt med det. Er egentlig utflytta Harstadværing, så jeg pleier å være en del i Nord når jeg får sjangsen :)

Har en hund som selvsagt er verdens beste, en black & tan Eurasierfrøken på litt over 2 år som heter Attilla av Vebema (og ja, vet at Attilla egentlig er et guttenavn, men dette var et A- kull og siden hun var eneste sorte i et kull på 9 og dermed litt "badass", så passa det egentlig ganske fint :D ). Attilla er en rolig frøken som generelt sett liker å leke, spise, sove og ta livet med ro. hun er enkel og grei å ha med å gjøre, og tidvis litt sær som eurasiere flest :D

Ellers er vi en del på utstillinger rundt om kring, og snuser litt på rallylydighet for en gang i fremtiden!

Noen bilder av min øyensten:

405012_10151473418855397_1290824078_n.jpg

577620_10151681030720397_903590396_24055418_1782242656_n.jpg

Også som valp da :heart:

29430_10150181472945397_1759734_n.jpg

Synes Hundesonen virker som en fin plass med mange kunnskapsrike og hyggelige personer :D

  • Like 2
Skrevet

Åh, hun er så pen! :wub:

Selv venter jeg på tantebarnet hennes som flytter hit i juli! Hadde vært kjempegøy å møte dere en gang til høsten! :D

Skrevet

Åh, hun er så pen! :wub:

Selv venter jeg på tantebarnet hennes som flytter hit i juli! Hadde vært kjempegøy å møte dere en gang til høsten! :D

Så gøy da! Jeg har allerede vært to ganger på besøk hos valpene allerede, de er jo ikke nydelige i det hele tatt :wub: Kjenner Akela godt og hun er bare helt herlig! Gled deg masse, kjenner jeg er litt misunnelig på deg :lol:

Så klart kan vi møtes til høsten, det hadde vært kjempekoselig! Morsomt med flere Vebemavalper i nærheten :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...