Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordkisa - Eidsvoll hk og Nannestad og omegn hk 19. og 20. mai '12


Recommended Posts

Skrevet

Det var hvertfall en sonis til som gikk lydighet, som jeg vet om, og mulig noen som gikk/skal gå agility, og valpeshow var det der også, så jeg lager en felles resultattråd.

Det var forøvrig veldig koselig å bli mottatt av representanter fra Eidsvoll hundeklubb rundt lydighetsringen, som hilste deg velkommen og slo av en prat. Om det roet nervene noe særlig, vet jeg ikke, men hyggelig og inkluderende gest var det hvertfall.

Taifa og jeg gikk lp kl. 1 for dommer Anne-Marit Traaholt og siden jeg er så veldig fornøyd med resultatene, for jeg vet at man må jobbe hardt for poengene hos Anne-Marit, så må jeg bare legge det ut :P

Visning av tenner: 10 (jippi!)

Fellesdekk: 10

Lineføring: 9,5

Dekk fra holdt: 9,5

Innkalling: 9,5

Stå under marsj: 10

Hopp over hinder: 9,5

Avstand 5 (Nå begynner vi (jeg) å bli slitne og ukonsentrerte :P)

Helhetsinntrykk 10! Og noen veldig hyggelige tilbakemeldinger fra dommeren

185,5 poeng og 1. plass (Og nå koser jeg meg med fruktkurven vi vant.. :D )

  • Like 9
Guest janson
Skrevet

AnitaW: Gratulerer, det var jo en passende revansj etter Ekeberg! :D Godt jobba!

Whoopsis: Hurra for lille Prikk!

Skrevet

Takker! :ahappy:

Sånt krever bildebevis! Grattis!

Du kan få dette - fra gruppen i dag.

560408_10150839812772406_612532405_9939499_2028348967_n.jpg

Vi må jo dele litt på disse BISene (gratulerer Benedicte! :D ), så i dag ble Klima BIR, BIG og 4BIS! (Aner ikke om man setter det tallet før eller etter BISen.. Har liksom ikke hatt spesielt bruk for den kunnskapen før.)

  • Like 6
Skrevet

Får man gravlykter i premie ved BIS? :P

du vet at slike lykter er ganske populært på f.ex terasser, skjenker, innganger ol og er ingen gravlykt? Gravlyktene er små...

og ja madam mim, enig med deg :P

Skrevet

Nei det ante jeg ikke, for meg er det liksom gravlykter uansett størrelse :P Men OK, da har jeg lært no nytt om interiør... (goes to prove my ignorance on that field :P )

Skrevet

Nei det ante jeg ikke, for meg er det liksom gravlykter uansett størrelse :P Men OK, da har jeg lært no nytt om interiør... (goes to prove my ignorance on that field :P )

Vet du, jeg tenkte litt det samme da Bess vant en sånn en, men den er jo sååå fin hengende på balkongen en mørk høst/vinterdag med lys inni :)

Grattis så mye til 2 x BIS, Klima og Pim, og Taifa med 1. plass i LP :D

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk alle sammen! Og gratulerer til dere andre også :D

Klima debuterte på valpeshowet 4 mnd og 1 dag i går, og slo til med BIR, BIG. og BIS! :D :D :D :D

Jeg så dere vant, finfine klima.. :)

Skrevet

Jeg så dere vant, finfine klima.. :)

Og jeg glemte helt å si gratulerer! :D Må være deilig, nå trenger dere ikke å tenke på den tannvisningen lenger. Og for noen poeng!

  • Like 1
Skrevet

Det er her jeg hadde tatt med meg baljen/bøtten ut av ringen også og trodd at jeg vant den og :lol:

Og herregud *ler og ler* Ser for meg du tusle ut med bøtta under armen... :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...