Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel Mollycoddle venter valper igjen, denne gang er bearded collie


Recommended Posts

Skrevet

SusanneL har vært på besøk i dag og vi fikk tatt noen hodebilder av valpene. De er nå 11 dager gamle.

CSC_1226.JPG

Blå tispe

CSC_1227.JPG

Sort tispe

CSC_1228.JPG

Brun tispe

CSC_1230.JPG

Blå hanne

CSC_1231.JPG

Sort hanne

CSC_1232.JPG

Fawn hanne

DSC_1161.JPG

Gruppebilde

  • Like 3
  • Svar 104
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nye bilder av valpene 5 uker gamle. Lui, Mollycoddles Just My Style. Kira, bytter navn til Nike (Nikie) Mollycoddles Just Do It! Tarik, Mollycoddles Just The Spirit Hiro

Ja, det er merkelig hvordan den/de som blir igjen bare fortsetter som vanlig.. Denne lille damen var stille som en østers i natt hun også - bare sov og sov - utmattet av opplevelser, tror jeg. Vi

Valpene til Kicki og Mac kom i natt. Det ble 6 stykker, 3 hanner og 3 tisper. Hannene: 1 sort, 1 blå og 1 fawn og tispene: 1 sort, 1 blå og 1 brun. Gleder meg til å følge dette kullet. Har ven

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg er så å si sengeliggende jeg.

Haha! Jeg også, dette er jo nesten smertefullt! Jeg føler nesten at den brune tispa er min.

Skrevet

Go for it!

Dere har ikke to unghunder allerede, så dere må slå til. Ingen andre unnskyldninger er gode nok.

Og Sara - du fortjener en spesiell super kjempepremie og det er vel ikke mye som slår en liten Multe? :D

Skrevet

Haha! Jeg også, dette er jo nesten smertefullt! Jeg føler nesten at den brune tispa er min.

*Gruppepress* Alle vil du skal ta til deg Multe! Føl presset! :devilbanana: :devilbanana: :devilbanana: :devilbanana: :devilbanana:

Skrevet

Nå har de jo blitt i farlig fristende alderen. Har absolutt sansen for rasen, og pelsstellet skremmer meg ikke like mye lenger. Men... jeg skal holde meg til Siberians for nå :)

Skrevet

Go for it!

Dere har ikke to unghunder allerede, så dere må slå til. Ingen andre unnskyldninger er gode nok.

Og Sara - du fortjener en spesiell super kjempepremie og det er vel ikke mye som slår en liten Multe? :D

*Gruppepress* Alle vil du skal ta til deg Multe! Føl presset! :devilbanana: :devilbanana: :devilbanana: :devilbanana: :devilbanana:

Kjenner at jeg må holde meg unna denne tråden snart altså! :lol:

MollyC, kan du ikke snart si at hun brune er lovt bort da???

  • Like 1
Skrevet

Valpene er nå 4 uker, SusanneL var her i går og da fikk vi tatt noen bilder igjen.

CSC_0455.JPG

Sort tispe Tiri

CSC_0456.JPG

Brun tispe Kira

CSC_0457.JPGBlå tispe, Mara

CSC_0458.JPG

Fawn hanne Hiro

CSC_0459.JPG

Sort hanne Lui

CSC_0460.JPG

Blå hanne Tarik

Og så kommer noen bilder av moderen:

CSC_0464.JPG

Nå hun er ferdig å mateCSC_0465.JPG

de små, må hun raskt ut igjen, har ikke tid til å vente så jeg kan åpne grinda, neida da svever hun over.

CSC_0466.JPG

  • Like 1
Skrevet

Å herlighet! Så skjønne!

Jeg forstår Sara godt jeg :) Tror ikke samboeren hadde blitt så avskrekket heller, han vokste jo opp med en beardis jeg syntes ser brun ut på bildene, men kan jo være at den er fawn eller noe. Og jeg minnes ganske sikkert at deres tispe faktisk het Sara :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...