Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dagen startet nesten kl. 08, men da var vi for trøtte til å stå opp.. Gubben dro på jobb litt før 8..

Trøttetrynet til Mana ca 08.00

e01.jpg

ca kl. 10.00... Fortsatt trøtte..

e02.jpg

Jeg surfer på nett i senga, Mana sover enda. Syvsover!

e03.jpg

Ca. kl. 12.00.. Frokost! Og sonen.. Og TV.. :P

e04.jpg

Ca. kl. 13.00.. Klare for tur!

e05.jpg

Ca. kl. 14.00...

Fortsatt på tur..

e06.jpg

ca. kl. 15.. Mer tur!

e07.jpg

Og enda mer tur.. Deilig med tur! Ca. kl. 16.00.

e015.jpg

ca. kl. 17.00..

Sraks hjemme..

e08.jpg

Jeg begynner med middag ca. kl. 18... Kjøttkaker OG fiskegrateng.... Man tager hva man haver..

e014.jpg

Ca. kl. 19.00.. Ser TV..

e09.jpg

Ca. kl. 20, eller no sånt. Monty Python!

e010.jpg

Ca. 21..

Mana i kjent sovestil!

e011.jpg

Ca. kl. 22.. Paradise Hotel!

e012.jpg

Ca. 23.. Jeg baker boller av alle ting! Sjeldent jeg gjør det..!

e013.jpg

Og nå! Nå skal vi spise bollene.. Gubben kom akkurat hjem fra jobb..

FIn dag! :D

  • Like 3
Skrevet

Så ut som en fin dag :) deilig turvær i dag!

Men du, den selen til Mana, er den god? Er på utkikk etter en vanlig tursele til Mayah. Sånn halvnome-ish

Skrevet

Så ut som en fin dag :) deilig turvær i dag!

Men du, den selen til Mana, er den god? Er på utkikk etter en vanlig tursele til Mayah. Sånn halvnome-ish

Den er veldig god! Liker den kjempegodt! Er en Huken sele kjøpt hos Brukshunden. Den har ring under brystet også så man kan bruke den som sporsele også.

http://i93.photobuck...er/DSC00302.jpg

Åh, den turen så deilig ut! SÅ fint terreng og fin vær! :)

Veldig deilig! Har et utrolig variert terreng her oppi. Fra sletter til skikkelig moseskog :)

Takk alle! :)

Skrevet

Den er veldig god! Liker den kjempegodt! Er en Huken sele kjøpt hos Brukshunden. Den har ring under brystet også så man kan bruke den som sporsele også.

http://i93.photobuck...er/DSC00302.jpg

Ser veldig fin ut!

Men Brukshunden, er det en nettbutikk eller en butikk? :icon_redface:

Jeg må prøve den på til Mayah, for hun er litt rar i kroppen for de fleste seler. Brei og kort :P

Skrevet

Ser veldig fin ut!

Men Brukshunden, er det en nettbutikk eller en butikk? :icon_redface:

Jeg må prøve den på til Mayah, for hun er litt rar i kroppen for de fleste seler. Brei og kort :P

Brukshunden ligger på Alnabru! :) Ikke langt fra Smart Club. Har veldig mye fint, profft og ordentlig utstyr der. Og veldig behjelpelig personale! Naboen min som driver butikken tror jeg. Drevet med hundekjøring så han kan en god del. Bare å gå innom å prøve på seler det. Har mange varianter der.

Så ut som en herlig dag :) For noen nydelige isblå øyne Mana har!

Ja de er fine de :wub:

Ida: Østmarka er en eneste stor perle! Er så glad jeg bor her jeg bor! :)

Skrevet

Brukshunden ligger på Alnabru! :) Ikke langt fra Smart Club. Har veldig mye fint, profft og ordentlig utstyr der. Og veldig behjelpelig personale! Naboen min som driver butikken tror jeg. Drevet med hundekjøring så han kan en god del. Bare å gå innom å prøve på seler det. Har mange varianter der.

Takk for tipset! :) Skal se om jeg får dratt innom en dag da!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...