Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Recommended Posts

  • Svar 447
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Skrevet

Det er så rart, for jeg husker liksom at jeg nettopp satt og aaawet over de første videoene du la ut av en bitteliten valp som fjaset i skogen! Men så er det ikke nettopp lenger, for den lille valpen har jo plutselig blitt en liten mann! Kjempestilige bilder, og så fint med den shadinga hans! Ja, også gratulerer med cert såklart!!

Skrevet

Tusen takk for koselige kommentarer om kråka mi! Han er både rar og fin, han. :wub:

Pene Geo :) Begynner å bli stor jo, men ikke voksen? :wub:

Ikke voksen, nei. :lol: Jeg tror kanskje at disse kelpiene aldri blir ordentlig voksne, jeg. Det er jo bare å se på bildene Jeanette har lagt ut av bestemor Blaze i dag liksom. :P

Det er så rart, for jeg husker liksom at jeg nettopp satt og aaawet over de første videoene du la ut av en bitteliten valp som fjaset i skogen! Men så er det ikke nettopp lenger, for den lille valpen har jo plutselig blitt en liten mann! Kjempestilige bilder, og så fint med den shadinga hans! Ja, også gratulerer med cert såklart!!

Takk! Og ja, jeg vet. Tiden flyr! Herlighet. Jeg så på noen gamle bilder her om dagen, hvor han ligger nonchalant og slapper av på grilling og hagefest. Han var jo så bitteliten og søt og herlig! Heldigvis er han fremdeles søt og herlig. :)

Skrevet

Jeg fant en gammel film fra en varm sommerdag i mai. Her er Geo ca. elleve uker gammel. Seee hvor søt og liten og klønete han er! Jeg hadde forresten helt glemt hvor fæl og høyfrekvent den valpebjeffinga hans var. :lol:

Så kommer en film fra i dag. Han har ikke kunnet oppsitt i det hele tatt, så i dag har vi så vidt begynt på noe som skal ligne på avstanden. Foreløpig bryr jeg meg ikke så mye om låste bakbein selv om det er det jeg vil ha på sikt, men jeg prøver å la være å belønne når det er alt for mye framdrift. Men det viktige nå er å få fram litt initiativ og få ham til å tilby de ulike momentene (selv om han får en del kommandering på akkurat disse klippene). Oppsitt-hoppingen er overdrevet nå, men det er fordi jeg vil ha fart i momentet. I tillegg tok jeg med et par klipp av utgangsstillingen (ja, filmen er speilvendt ;) ) som vi stadig vekk pirker på, Geo som står stille (bare for å vise hvor pen han er :aww: ) og Geo som må beherske seg litt i nærheten av favorittleken (det er nemlig veeeldig vanskelig!). :)

  • Like 1
  • 5 weeks later...
Skrevet

I dag fyller Geo ett år! Tiden har flydd. På dette året har Geo vokst fra å være en liten, brun klump til å bli en kjekk ung herremann med masse herlige kvaliteter - han er trygg, sosial, glad, gøyal å trene med, en helt fantastisk turkamerat og en skikkelig kosegris. Jeg ser fram til alle årene vi har foran oss! :)

  • Like 4
Skrevet

Gratulerer Geo! :D

Og vi liker sleske karer. Mikke ser ut som en sur tante om dagen og det er ikke like sjarmerende! :lol:

Skrevet

Geo takker for gratulasjoner! Han har feiret dagen med kurskveld og brødskive med ost på, og har visst hatt det ganske så ålreit. Nå sover han i alle fall søtt. :ahappy:

Et stk. trøtt bursdagsbarn.

  • 3 weeks later...
Skrevet

I dag har HD-resultatet kommet, det ble en fin A. :ahappy: Nå venter vi spent på albuene - bildene der så også fine ut, så forhåpentligvis kan vi komme litt mer i gang med fysisk trening nå. Ellers jobber vi en del med lydighet om dagen. Også gleder jeg meg til snøen forsvinner, for jeg tror vi begge lengter etter å gå spor!

8578169724_0d64a24542_z.jpg

8578170062_71d154e078_z.jpg

8578170552_99f8cc1559_z.jpg

8578170996_250e51d68b_z.jpg

8577069717_5b088f8f91_z.jpg
Det aller beste i hele verden er å rulle seg!

8578171806_12d00dc8c1_z.jpg
Han har ikke alltid helt kontroll når han er ute og løper med ball i munnen, men nå har han endelig lært seg å lukke øynene om han er i ferd med å få ballen i hodet, i det minste.

8577070637_ce8b1fdde1_z.jpg

8577071151_3b73914f58_z.jpg
Derp.

8578173212_d3fff35c0d_z.jpg
Fin gutt! :)

8577071899_2b9191c1b1_z.jpg

8577072333_38bba61ea3_z.jpg

8577072741_2e10cb065c_z.jpg

8578175008_f0ddd171e9_z.jpg
Påskeharen. :)

8578175510_551bbd1da8_z.jpg

8578175954_b178db6967_z.jpg
Litt lydighetstrening i sentrum. Ja, jeg sliter med å rette opp ryggen og se rett fram, det er jeg fullt klar over. Vi har alle våre syndromer. :P

8578176374_55f04cfbb7_z.jpg
  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...