Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonentreff 21.04.2012


pippin
 Share

Recommended Posts

For en herlig dag vi fikk! Alle hundene storkoste seg og tror alle hadde en kjempefin dag!

Vi fikk ihvertfall trent på å konsentrere oss med flere hunder tilstede. Samt å ha fokus på meg selv om vi går med andre hunder. Gleder meg masse til neste gang! :)

Starte med fineste Astimann.. Herregud så pen! :wub:

IMG_1642.jpg

IMG_1644.jpg

IMG_1652.jpg

Bråkebøtta...

IMG_1654.jpg

IMG_1658.jpg

IMG_1668.jpg

IMG_1676.jpg

Noen hadde det veldig morro med dammene!

IMG_1683.jpg

IMG_1691.jpg

IMG_1692.jpg

IMG_1695.jpg

IMG_1698.jpg

IMG_1701.jpg

IMG_1704.jpg

IMG_1708.jpg

IMG_1711.jpg

IMG_1714.jpg

IMG_1718.jpg

IMG_1719.jpg

IMG_1722.jpg

IMG_1730.jpg

Fine yaris!

IMG_1733.jpg

*dele opp*

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så utrolig fine bilder! Takk for en hyggelig dag, folkens! PS. Vi gleder oss offisielt til utstilling, takket være Lill

For en herlig dag vi fikk! Alle hundene storkoste seg og tror alle hadde en kjempefin dag! Vi fikk ihvertfall trent på å konsentrere oss med flere hunder tilstede. Samt å ha fokus på meg selv om vi

Asti igjen jo :wub:

Vakreste schäferen altså!

Nydelig farge på RRen som jeg brått ikke husker navnet på :blink:

Takk! :)

Kovu får forhåpentligvis noen ordentligere oppstillingsbilder når våre bilder kommer.

Ser jeg må finne på noe litt mer elegant hvis jeg må inn i ringen med ham selv neste lørdag...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! :)

Kovu får forhåpentligvis noen ordentligere oppstillingsbilder når våre bilder kommer.

Ser jeg må finne på noe litt mer elegant hvis jeg må inn i ringen med ham selv neste lørdag...

Kovu var det ja! Herre min hatt, jeg leste jo en tråd om han her i går eller noe..

Pen er han uansett :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Odin. Om Kovu hadde vært like ille som Odin var i den alderen hadde han ikke levd lenge. 40 kg aggressiv hund er litt skumlere...

Ja, det er nok sant. Bare lurte i og med at jeg så han på bildene. Lurte isåfall på hvordan du løste det med å ha en fryktagressiv hund med på slike sammenkomster. Var Odin med/pleier han være med på slikt? Går det bra?

(Sorry, vil ikke ødelegge bildetråden altså!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er nok sant. Bare lurte i og med at jeg så han på bildene. Lurte isåfall på hvordan du løste det med å ha en fryktagressiv hund med på slike sammenkomster. Var Odin med/pleier han være med på slikt? Går det bra?

Svarer jeg, for jeg noterte meg at Odin så utrolig grei ut! Masse ute og noterte seg ikke så mange så det ut til . Noen har jobbet godt med han der altså ;)

Ja, og så klart takk for treff, koste meg veldig jeg å, men ingen bilder fra min kant dessverre. Kun en haug med bilder av min egen sprettball.

Endret av Margrete
  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

fine Bilder! jeg glemte hele greia :(

Æsj så dumt! Så etter deg jeg ja :)

Ja, og så klart takk for treff, koste meg veldig jeg å, men ingen bilder fra min kant dessverre. Kun en haug med bilder av min egen sprettball.

Sprettballen din er veeeeeldig fin! er det rart jeg liker schæfer liksom! :wub: Får ta en dag etter båndtvangen så Mana kan være racer med schæferne.

Takk for bildeskryt alle sammen.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er nok sant. Bare lurte i og med at jeg så han på bildene. Lurte isåfall på hvordan du løste det med å ha en fryktagressiv hund med på slike sammenkomster. Var Odin med/pleier han være med på slikt? Går det bra?

(Sorry, vil ikke ødelegge bildetråden altså!)

Odin var mye på "slikt" det første året før han ble fryktaggressiv, og en god stund etter han ble fryktaggressiv. Han gjorde jo ingen noe så lenge han var løs... :|:ermm:

Fra det øyeblikket jeg lærte og forstod at Odin slettes ikke hadde det noe godt med en masse fremmede hunder tett innpå seg, til tross for at han ikke gikk i strupen på dem når han var løs, så sluttet vi med alt som het for treff, hundejorder og møljeturer. Vi fortsatte masse på kurs og etterhvert treninger, jeg sørget alltid for å ha NOK avstand til alle andre, og Odin alltid under kontroll (dvs. i bånd eller langline, inntil for et par års tid siden). Vi gikk turer med hunder han kjente fra før og var ok med.

Etterhvert, med mye jobbing med passering, sladretrening, kinderegg og det meste man finner av positive metoder for fryktaggressive hunder, og helt sikkert en god dose alder, har han tolerert stadig mindre avstand til hunder rundt under trening, og nå hender det unntaksvis at han glefser litt etter løse hunder som kommer bort, som oftest går det helt fint. Det varierer hvor mye han reagerer på hunder i bånd som passerer nærme, avhengig av oppførselen deres. I møte med fremmede hunder vi skal omgås (f.eks. Tinka, som vi passer i helgen) trenger han fem minutter sammen med med dem under kontroll og uten at de får komme bort til ham, og et par godbiter, før han ikke bryr seg stort om dem. Nå er han fint med både på sosiale treninger og treff slik som i dag, og han kunne helt fint vært sluppet løs sammen med de fleste hundene der uten å brydd seg videre om det. Det eneste han fortsatt knapt tolererer er unge hannhunder.

Han er fortsatt aldri med på steder der vi treffer mange løse, fremmede hunder, slik som hundejorder, rasetreff osv., han hadde nok tålt det, men han har ingenting igjen for det, han er ikke interessert i å ha en haug med fremmede hunder som herjer rundt ham. Jeg er stolt, både av meg selv og ham, for jeg synes han har blitt knallfin. I løpet av året er målet å starte både LP1 og RL2 der han må gå løs med masse fremmede hunder utenfor ringen, og det er ikke det at han skal stikke av og lage bråk jeg er usikker på. :P

Svarer jeg, for jeg noterte meg at Odin så utrolig grei ut! Masse ute og noterte seg ikke så mange så det ut til . Noen har jobbet godt med han der altså ;)

:icon_redface: Takk. Jeg ER stolt av oss, altså!

Odin hilste på Issi helt uproblematisk og var nå snill og søt han :ahappy:

Vi snakket om det i bilen på vei hjem, jeg fikk det nemlig ikke med meg. Så da tenker jeg at Odin blir med på playdate også, han liker småfrøkner tenk. :)

Det var min OT-novelle. ;)

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...