Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvilket hundefor får deres hunder ? Jeg har en papillon på ett år som får proplan, Men vi har fått en liten valp til som får eukanuba valpe for .. Men jeg er usikker på hva jeg skal gi dem vidre, er jo greit dem får samme for type.. Jeg har bare brukt proplan.. Noen som har noen erfaringer dem vill dele ang bra for ? :-)

Skrevet

Vom og hundemat anbefales om du orker litt ekstra styr, av tørrfor så er vertfall jeg fornøyd med eukanuba sin lam og ris variant samt høyenergiforet, og royal canin sitt voksenfor og høyenergifor.

Skrevet

Royal canin schæfer! skal begynne med Vom og Hundemat! akuratt bestilt 400 kg så har mer eller mindre planer om og gå over til det :) kommer til og bruke RC innimellom. sånn om man skal dra bort eller dra på fjellet, o.l :)

Skrevet

Hvilket hundefor får deres hunder ?

Jeg har nylig skiftet fra Hill's hundefôr til Orijen hundefôr, siden Orijen skal være et mye mer naturlig produkt for hunder. Mer kjøtt, ikke noe korn (mel) som i de fleste andre hundefôrtyper der det brukes som fyllstoff i maten. Hunder har ikke bruk for korn i maten, derfor byttet jeg, da jeg har hørt mye positivt om Orijen. Jeg har også hørt at noen hunder går litt ned i vekt av det, men det er ingen ulempe om det skulle skje med min hund, hehe.... :P

Har brukt det for kort tid til å si noe særlig om det ennå, kun 3 uker, så jeg har ingen langtidsvirkning-erfaring å skrive om. Men så langt har det iallefall vært fint for magen og fordøyelsen til hunden. Ingen problemer med løs mage e.l. pga skiftet av fôr, avføringen er fast og fin og slik den skal være. Og ikke noe gass i magen ...gudskjelov :- )

Og hadde jeg hatt to hunder i hus (har èn nå), så hadde de definitivt fått samme type og merke hundefôr. Det forenkler ting litt :) Så når jeg får nr to i hus, så blir det Orijen på den også.

Skrevet

Det er jo så utrolig individuelt hva som fungerer for de forskjellige hunder. Jeg gir dalmatinerfôret fra royal canin og vom og hundemat. Hadde jeg kunnet hadde jeg gitt 100% vom og hundemat, gjør de i ferier og sånn når jeg har fryserplass.

Skrevet

Jeg bruker Pro Plan. Gjort i mange år og veldig fornøyd. Har tre hunder og alle får Pro Plan. Kommer til å fortsette med.

Hender jeg i perioder forer med kjøtt men hovedsak er tørrfor.

Guest lijenta
Skrevet

Her forer jeg dem på Vom og hundemat og Border Collien får Kobuk i til et måltid. Dette fordi hun er sær og sønn og hun skal jo en gang i tiden flytte ut og da er det greit at hun et\r vandt til tørforet. Altså sær i forhold til det er jeg jo vandt til å spise.

Skrevet

Hvis du vil fore på tørrfor er det individuelt hviket som er "best". Hunden skal ha lite avføring, blank pels, lite lukt, ikke flass, god apetitt og normalt godt immunforsvar om den fores riktig:-) Selv har jeg alltid havnet tilbake på Pro Plan Laks, selvom jeg har prøvd de forskjellige merkene på alle hundene jeg har hatt.

Nå spiser de kun rått. Ikke 100% fornøyd med Vom og Hundemat, så jeg varierer litt..

Skrevet

Takk for svar! Da har jeg litt og lese om :-) Skal til dyrlegen til fredag så skal høre litt der også hva dem anbefaler :-)

Skrevet

Takk for svar! Da har jeg litt og lese om :-) Skal til dyrlegen til fredag så skal høre litt der også hva dem anbefaler :-)

Nå kan det hende at din dyrlege er annerledes, men de dyrlegene jeg har brukt anbefaler produktene de selger. De har ikke nødvendigvis så mye peiling på ernæring. Vi har hund med allergier, men v&h har de aldri nevnt for oss en gang. Heldigvis så har jeg hundesonen og fant ut av det på egen hånd. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...