Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisan!


katchina

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ny her jeg og. Jeg bor i Oslo med mine 2 vovser av rasen Lancashire Heeler :lol: Hun heter Karamella (Kara) og han heter Pondus. De er henholdsvis 5 og 3 år. De er veldig forskjellige av utseende (noe de fleste heelere er). Hun er ei lita jente på 5 kg og han en røsslig kar på 12(!). Nei, han er ikke tjukk, bare stor :lol:

Bilder av mine 2, samt andre heelere i Norge finnes på www.norsklancashireheeler.net

I tillegg har jeg 4 deguser:)

Mvh Linda

Skrevet
Dæsken dem er fine!!

Ny rase i ønskelista!! :lol::D

Velkommen hit til oss :lol:

He,he. Ja, de er fine og morsomme, og som man kan se på bildene er de ulike hundene veldig forskjellige.

Skrevet

Ja, nå har jeg kikket gjennom alt på hjemmesiden, og guri så forskjellige ja :lol:

Hvorfor er de det? Hav sier resestandaren om det? er det "lov" med så store forskjeller?

Alt fra ører, til størrelse til farger...

(spennede rase må eg si!!)

Skrevet
Ja, nå har jeg kikket gjennom alt på hjemmesiden, og guri så forskjellige ja :lol:

Hvorfor er de det? Hav sier resestandaren om det? er det "lov" med så store forskjeller?

Alt fra ører, til størrelse til farger...

(spennede rase må eg si!!)

Hei igjen!

Ja, det er lov, men på utstillinger går det mye på dommerenes egen smak. Når det gjelder ørene skal de helst være oppe da:) Den eneste fargen som var godkjent før var black/tan, men liver/tan er nå også godkjent. Størrelsen variere stort sett ikke så mye...Så vidt vi vet er det kun kullet som Pondus er fra som er sååå store. Hvertfall i Norge. Han som er liver/tan og heter Ponny er hakket større enn Pondus igjen, og mer kompakt.

Mvh Linda :lol:

Skrevet

Hei, og velkommen! Heeler stod veldig høyt på ønskelista da jeg ville ha hund.. :lol: Skikkelig fine hunder

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...