Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisan!


katchina

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ny her jeg og. Jeg bor i Oslo med mine 2 vovser av rasen Lancashire Heeler :lol: Hun heter Karamella (Kara) og han heter Pondus. De er henholdsvis 5 og 3 år. De er veldig forskjellige av utseende (noe de fleste heelere er). Hun er ei lita jente på 5 kg og han en røsslig kar på 12(!). Nei, han er ikke tjukk, bare stor :lol:

Bilder av mine 2, samt andre heelere i Norge finnes på www.norsklancashireheeler.net

I tillegg har jeg 4 deguser:)

Mvh Linda

Skrevet
Dæsken dem er fine!!

Ny rase i ønskelista!! :lol::D

Velkommen hit til oss :lol:

He,he. Ja, de er fine og morsomme, og som man kan se på bildene er de ulike hundene veldig forskjellige.

Skrevet

Ja, nå har jeg kikket gjennom alt på hjemmesiden, og guri så forskjellige ja :lol:

Hvorfor er de det? Hav sier resestandaren om det? er det "lov" med så store forskjeller?

Alt fra ører, til størrelse til farger...

(spennede rase må eg si!!)

Skrevet
Ja, nå har jeg kikket gjennom alt på hjemmesiden, og guri så forskjellige ja :lol:

Hvorfor er de det? Hav sier resestandaren om det? er det "lov" med så store forskjeller?

Alt fra ører, til størrelse til farger...

(spennede rase må eg si!!)

Hei igjen!

Ja, det er lov, men på utstillinger går det mye på dommerenes egen smak. Når det gjelder ørene skal de helst være oppe da:) Den eneste fargen som var godkjent før var black/tan, men liver/tan er nå også godkjent. Størrelsen variere stort sett ikke så mye...Så vidt vi vet er det kun kullet som Pondus er fra som er sååå store. Hvertfall i Norge. Han som er liver/tan og heter Ponny er hakket større enn Pondus igjen, og mer kompakt.

Mvh Linda :lol:

Skrevet

Hei, og velkommen! Heeler stod veldig høyt på ønskelista da jeg ville ha hund.. :lol: Skikkelig fine hunder

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...