Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fredrik er en snål liten katt.

Søsteren min fant han under en brakke, knøttliten i midten av desember 2009. Han var i veldig dårlig forfatning med et stort sår på ryggen, og han var veldig ung. Planen var vel egentlig ikke å beholde han, men etterhvert så bestemte jeg meg for å beholde han.

Tok litt tid å få tilliten hans. Det gikk ikke lange tiden før han gikk overens med alle de andre kattene i hus. Han ble spesielt god venn med Sonic.

Fredrik vokste og ble stor, og sky var han enda. Han stolte på meg, men ikke like mye på alle andre. Han er redd fremmede, og de får overhode ikke ta på han. Det er et knippe folk han kan være i samme rom med, bli tatt på og ligge på fanget hos. Men han har det godt fordet. Han er en skikkelig utepus, elsker å være ute og er venner med alle kattene i gata. Han er også en heftig jeger på både mus og fugl, og har blant annet dratt hjem to skjærer.

Mange syntes Fredrik er sær og rar, men han er min lille edelsten. Spesielt etter at Sonic døde har han vært en stor trøst for meg, og han er den beste pusen jeg kunne hatt. Han har en spesiell plass i hjertet mitt, han lille.

Slik så han ut noen dager etter han ble funnet.

191717_10150152487016411_619371410_8834313_6215559_o2375x500.jpg

I litt bedre form

fredrik500x351.jpg

Alt må jo utforskes, inkludert peisen!

26526_415282066410_619371410_5791765_4010426_n375x500375x500.jpg

Hans første fugl!

trallala012500x375.jpg

Fredrik og Ozzy

020375x500.jpg

Fredrik og Sonic. Sonic var opprinnelig min søsters, men da hun flyttet fikk jeg han siden de to gikk så utrolig godt overens. Sonic ble dessverre påkjørt og drept i Juli 2011.

IMG_0290500x375.jpg

Koser seg ute!

asda1411024x768640x478500x373.jpg

Kjent sovestil!

1720647x800404x500.jpg

  • Like 4
  • Svar 143
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Man må vaske seg for å bli ren. Skitten pote.. ÆSJ!!

Vi har flytta og Fredrik ble helt sånn her Så jeg holdt på å drepe han pga uavbrutt mjauing, utenom små pauser hvor han duppet av.. Heldigvis bodde han her de første årene av livet sit

Fredrik kler høst-farger!

Posted Images

Skrevet

For en fin fyr! :wub:

Hihi, takk! :D :D

For et forferdelig sår han hadde! :(

Godt han har et så fantastisk hjem nå.

Ja, så verre ut i virkeligheten. Måtte smøre syre på det daglig for å få det til å gro..

Men han har det bra nå, heldigvis :) :)

  • 5 months later...
Skrevet

Noen bilder til av gullgutten. Han koser seg ute nå, litt snurt når det kommer en regnskyr, men da ligger han bare i huset sitt uansett :D

Kommer hjem med mus til meg nesten daglig, og har også begynt å dra hjem stålorm. De er han veldig forsiktige med, så de har det bra når han kommer hjem med de så hiver dem bare tilbake i skogen. Musene og fuglene derimot skal både lekes med og spises etterpå.

IMG_0121640x480.jpg

DSC_0264640x424.jpg

_DSC61512480x640.jpg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Lille Fredrik begynner å få vintermage nå :lol: Men han er da søt for det. Han er litt snurt fordi det begynner å bli kaldt ute, og is er fælt for da sklir man. Men inne skal han ikke være, så han ligger heller i kattehuset sitt sammen med Obersten (nabokatta) og furter.

IMG_0662300x400.jpg

IMG_0710400x241.jpg

Kriiise, det er is her!

IMG_0731300x400.jpg

IMG_0746300x400.jpg

  • Like 1
Skrevet

Så fin han er! :) ligner veldig på frøkna mi, bare at hun er litt lysere. Og hun er også dreven på stålorm fangst.. Ikke like happy for det jeg altså :P

Skrevet

Så fin han er! :) ligner veldig på frøkna mi, bare at hun er litt lysere. Og hun er også dreven på stålorm fangst.. Ikke like happy for det jeg altså :P

Jaa, han er ganske så fin. :) Litt spesiell, men god som gull :wub:

Skrevet

Kjempefin!

Takk! :)

Fredrik er fin hvis du finner'n! Med en gang jeg kommer på besøk løper han til skogs :P

Han er fin uansett om du finner'n eller ikke. :lol: Ikke min feil at han ikke liker folk. :huh:

  • 2 months later...
Skrevet

http://youtu.be/qFbca_SiP98

Fredrik er løsningsorientert. Umulig å være på badet når han er våken uten at han åpner døra. Så når jeg dusjer må jeg låse, hvis ikke blir det plutselig veldig kaldt fordi han på død og liv åpner døra bare på ****. :lol:

20130117_085719-1325x500_zps76fbd555.jpg

20130117_195223500x375_zps68340c2d.jpg

  • Like 4
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...